Sony KDL-40R470A pliki z AC-3

Call_me

New member
Witam wszystkich. Od wczoraj jestem posiadaczem 40" od Sony.
Mam problem i pytania do was, bo w temacie jestem dość zielony.
Chodzi mi o uzyskanie jak najlepszej jakości odtwarzanych filmów.
Zwykłe 1080 z YouTube'a nie robią na mnie wrażenia jak demo od Panasonica.

Ściągnąłem kilka plików w MKV i o ile obraz mi sie podoba, to na TV wyświetla mi "Nieobsługiwany format dźwięku". Mój TV nie odtwarza po prostu AC-3. Jak zniwelować ten problem?
Czasem w plikach MP4 również pojawia się ten problem. Nie odtwarza też ogg i innych tego typu wynalazków.

1. Dam rade odtwarzać AC-3 na tym telewizorze?
2. Jeśli nie, to jaki jest najlepszy konwerter, żeby zmienić format ścieżki audio na PCM a video żeby pozostało nietknięte.
3. Czy jest różnica jakości między 1080p w MKV a 1080p w AVI lub MP4?
Pliki odtwarzam z pendrive'a przez USB.

Z góry dzięki za odpowiedzi i przepraszam jeśli nie ten dział.
 

Call_me

New member
Widziałem instrukcję, nawet chciałem dodać do postu, ale nie mogłem wkleić linku. Nie bardzo rozumiem. Wspomniałem, że TV nie obsługuje Ac3. I co? Mam się z tym pogodzić? MKV wg mnie gołym okiem wygląda dużo lepiej niż 1080p w MP4 czy Avi, dlatego chciałbym ściągać pliki w MKV, tylko że z tego co widuję, większość ma ścieżki dźwiękowe w AC3, więc mam problem.
 

Call_me

New member
Większość jednak tych BlueRay Ripów ma ścieżkę dźwiękową zapisaną w AC-3 i troche to uciążliwe. Nie można jakoś tego pominąć, żeby dźwięk nie był odtwarzany przez telewizor, skoro tego nie potrafi, a przez jakieś inne urządzenie.
Chyba że macie jakiś inny pomysł. Zrezygnować z AC-3 łatwo. Ja bym jednak się tak łatwo nie poddawał.
 

Call_me

New member
Nie no, tak się nie da żyć. Znaleźć film z dźwiękiem w DTSie albo chociaż AAC graniczy z cudem.. a jak już się coś znajdzie, to oryginalny dźwięk jest w DTS, ale już lektor w AC-3.. Dramat. Jakieś pomysły? Może PS3 mi pomoże? Chociaż konsola w ogóle nie widzi plików MKV z tego co zauważyłem, więc sam już nie wiem.
 

Zimny_

New member
Alternatywą może być DLNA i serwer multimediów, jak np. darmowy PS3 Media Serwer. Wszystkie pliki które wysyłałem itd. są odtwarzane prawidłowo. Jedynie czasami trzeba dobrze skonfigurować serwer.
 

Bosman22

New member
Posiadam ten model w wersji 46 cali przy aktualizacji do najnowszej wersji softu czyta każdy plik z dźwiękiem AC-3 i napisy. Polecam
 
Do góry