SONY KDL 40D3500 w cenie 10x279zł w MM Łódź. Kupować ???

Raschey

New member
Szukam jakiegoś wyświetlacza w cenie do 3000 zł.
Odległość od TV 3,5m; jasny pokój ale z roletami jak by co
Oglądał na nim będe:
Cyfrę+ z dekodera PVR HD, pakiet prestiż z HD.Hd oglądane jednak 5% czasu a 95% sygnał SD.
Do wyświetlacza będzie podlączony komp po DVI w celu puszczania filmów x264 720p lub 1080p z netu oczywiście.
Podpięte bedzie równiez DVD H/K po Componencie w celu oglądnięcia filmów z wypożyczalni.
Podpinana będzie również będzie w przyszłości kamera SR11 ale raczej przez DVI z kompa.
Patrzyłem na różne wyświetlacze ale w tej cenie chyba nic lepszego nie znajdę.
Podobno Sony nie najlepij odbiera SD a więc to co chce oglądać w 99%.
Czy to prawda ? Podobno plazmy radzą sobie lepiej , czy więc lepiej kupić np. Panasonica TH 42 PX 8 bo jest on w podobnej cenie 2690 ?
Wydaje mi się że jednak lepiej Sony bo ma FullHD a kosztuje tyle samo.
Wcześniej myślałem jeszcze nad modelem 40V3000 bo ma chyba identyczne parametry oraz jedno HDMi więcej ale skoro teraz nadaża się okazają kupienia D3500 za 2790 zł to chyba warto.
Z tego co już sam wydedukowałem przydałbo by się 100Hz żeby SD dobrze wyglądało ale to już chyba znacznie większe pieniądze ...
Gwarancja obowiązuje 2 lata jak na stronie Sony teraz pisze tak ?
Czy może poczekać na nowe modele Sony z BRAVIA ENGINE 2 ? Ciekawe jaka będzie różnica w jakości obrazu. Aczkolwiek cena 4500zł nie na moje możliwości trochę.
Dzięki za odpowiedzi i rady.
 
Ostatnia edycja:

Raschey

New member
Znów czytałem forum cały dzień i jak byk wychodzi że jak chce oglądać SD z Cyfry+ w 99% a w 1% filmy z kompa w HD czy też w Divix powinienem kupić plazmę.
Kurde nie mogą zrobić czegoś co połączy plazmę z LCD, przecież to pie.... można dostać :hmm:
 

Asteroid

New member
No proszę, a łaskawcy z MM Warszawa oferują ten model po "super atrakcyjnej" cenie 329x10. A tuż obok w real,- :)D) jest real-na cena 4699.

Ten model zakupiłem 2 miechy temu w internecie po dzisiejszej cenie mediamarktowej. Trudno wyrokować czy to dobry czy zły model - dla mnie akurat. Każdy musi ocenić po swojemu. Obraz SD z DVB-T (z Conaxem w złączu CI) chyba deczko lepszy niż te same programy cyfrowe SD z Astera, ale to pewnie wina shitowego dekodera Kaon oferowanego w zestawie Aster HD. Za to programy HD - bajka :) Nie oglądałem jeszcze filmów z BlueRaya 1080p na tym TV, ale przypuszczam, że będą jeszcze ładniejsze niż HD asterowe, które przecież jest "tylko" 1080i.
Jeśli zamiarujesz spędzać czas przy TV oglądając programy SD to rozejrzyj się za plazmą. 42" kupisz za mniej niż 3000.
 
Do góry