Sony KDL-37S5600 połączenie z PC

gasiu

New member
Witam serdecznie, mam taki problem, a raczej potrzebuje porady.
Chcę podłaczyć PC do ww modelu telewizora.
Przez jakiś czas używałem podłaczenia przez kabel DVI/D-SUB (przejściówka) > D-SUB - D-SUB (kabel). Obraz super w 1920x1080 60 Hz dla gniazda PC-IN w telewizorze. Ale jako iż to ciągle analog przesiadłem się na kabel DVI - HDMI. I tutaj rozczarowanie. Niestety ten model Sony nie obsługuje 1920x1080 60 Hz dla trybu PC po kablu HDMI. Jedynie udało mi się ustawić standard HD 1080p (pixel w pixel). To ta sama rodzielczość tylko tryb TV, a jednak mam wrażenie, że jakoś bardziej podobał mi się ten obraz po D-SUB.
Telewizora podłączonego z PC używam do oglądania filmow SD (divx), do grania w FullHD (PES2010) oraz czasami do filmu w HD i FullHD). Nie używam TV do przeglądania internetu itp. od tego mam monitor.

Pytanie, przy jakim połączeniu pozostać dla gier uruchamianych z PC oraz divixów ?
Przesiadłem się z D-SUB również dlatego, gdyż przy tego typu połaczeniu zawsze po właczeniu komputera TV Sony był wykrywany jako głowny wyświetlacz i musiałem właczyć TV, aby ręcznie przełaczać się na monitor i nie dało się tego ustawić (dla ciekawych i mających podobny problem mogę się rozpisać bardziej szczególowo na ten temat).
 
Do góry