Sony KDL-32W4000 czy Panasonic TX-32LZD85

pihag

New member
Witam,
w sumie byłem już zdecydowany na Sony, ale doczytałem się, że 32'' nie ma panelu 10bit, jak to mają inne z serii W4000.
Moim zdaniem, Sony:
+ 5 lat gwarancji (LCD'ki się jednak psują, jak wydam 3.5kPLN, to warto mieć gwarancji 5 lat)
+ tuner cyfrowy zgodny z normą polską
- brak 100Hz
- 8 bit panel
Panasonic:
+ 100Hz (choć ta technologia nadal jest w powijakach)
+ panel IPS-alpha, ilo bitowy kolor?
- gwarancja tylko 2 lata
- dość dużo opinii negatywnych o złym podświetleniu panela (lewy dolny róg jaśniej świeci) oraz głośny w pracy - 'bzyczące' kondensatory

Co byście wybrali?
 

chriser00

New member
Ja też się długo zastanawialem ktory z tych modeli wybrac...i zdecydowalem sie na Panasonica.

Czytalem o problemach z podswietleniem...ale podobno nie u wszystkich wystepuje wiec ludze sie nadzieja ze u mnie bedzie ok.

Co do głośnej pracy Panasonica - hmm.. gdzie to wyczytales?

I o co chodzi z brakiem tunera cyfrowego zgodnego z polska norma?

Ja odbieram swojego w srode wiec dam znac co i jak.

Z sony zrezygnowalem ze wzgledu na "podobno" jego nie najlepsza wspolprace z ps3 - tylko 50hz+ efekt smuzenia.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
kupujesz gwarancję czy jakość obrazu ?
Napisz do czego ma służyć ?
Jakie masz potrzeby ?
 

pihag

New member
kiki napisał:
kupujesz gwarancję czy jakość obrazu ?
Napisz do czego ma służyć ?
Jakie masz potrzeby ?

Gdyby się nie psuło, to bym też wolał na długość gwarancji nie patrzeć. Niestety, ale producenci oszczędzają na kosztach i ma to wpływ na jakość i czas działania produktów. Nie trudno znaleźć info o padniętych panelach LCD.

32'' - bo mały pokój, będę oglądał z 3m
Ma służyć do kablówki, DivX, DVD. Cyfry w tej chwili nie planuję.
 

pihag

New member
Nie wolno mi linków dodawać, więc muszę je zakodować

Co do głośnej pracy Panasonica - hmm.. gdzie to wyczytales?
np.: hdtv com pl / forum showthread php?p=204403

I o co chodzi z brakiem tunera cyfrowego zgodnego z polska norma?
telewizja-cyfrowa com 080421 html
Nie doczytałem się, aby Panas wspierał dekodowanie z h.264.

Ja odbieram swojego w srode wiec dam znac co i jak.
Chętnie przeczytam.
 

klata69

New member
Problem z buczeniem niektórych panasoniców można bardzo łatwo sprawdzić. Wystarczy włączyć LCD do prądu. Jeśli buczy to zwracamy.

Problem z nierównomiernym podświetleniem matrycy najlepiej sprawdzać wieczorem. Jeśli przekadza - zwracamy do sklepu.

KAŻDY telewizor ma swoje wady i zalety. Ważne jest aby wiedzieć o nich wcześniej :)

sony 32W4000 też ma swoje wady. W/g opinni na zachodnich forach dyskusyjnych można dojść do wniosku, że W4000 ma limited RGB w przypadku połączenia kompa via VGA (więc jeśli twój komputer nie ma wyjścia HDMI lub przynajmniej DVI, to możesz się 'nieco' zdziwić).
Niektórzy narzekają też na 'przeostrzony' obraz. Owszem, można zminejszyć ostrość, ale nie da się całkowicie wyłączyć wyostrzania (tak jak to było w staszych modelach sony), gdyż producent zablokował taką możliwość w W4000. Brak 100Hz....ale W4000 daje sobie lepiej radę niż starszy brat z 100Hz.

Teoretycznie można by przyjąć że panasonic 32LZD85 i sony 32W4000 idą "łeb w łeb" stanowiąc ścisłą światową czołówkę w panelach 32' i cenie do 3500pln. Z minimalnym wskazaniem na panasonica jesli chodzi o wykorzystanie go do gier komputerowych. Z tym, że trzeba nieco bardziej uważać przy zakupie panasa, aby nie trafić na felerny egzemplarz.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Przy tych warunkach Panasonic 37 LZD 85
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=25479

ogladając jakość prezentowaną - podajemy się mimo woli radości obcowania
p1030688tx0.jpg
 

chriser00

New member
a ja długo poogladałem w sklepie obraz z panasonica i sony i w koncu kupilem w4000. Jak dla mnie obraz zywszy i wyrazniejszy. Mimo ze sony ma 50hz to nie zauwazylem zeby przy grach ps3 (GTA4 i PES) była jakakolwiek roznica miedzy sony i panasoniciem.
 

pihag

New member
mateo2121 napisał:
Kup spokojnie Panasonica:)

Po krótkiej przerwie, wracam do problemu zakupu, choć właściwie to już decyzja podjęta na 90%: Sony 32W4000. Dlaczego? Przekonuje mnie wbudowany tuner cyfrowy z dekodowaniem mpg4 h264, czyli przyjętą normą w Polsce. Nie będzie trzeba kupować dodatkowego tunera!
Czy jest jakiś Panasonic, który potrafi dekodować h264?
 

SierzantHarris

New member
Bez reklam
Ja tylko dopiszę że sony ma znacznie lepszą czerń ale kąty lepsze ma panas.No i kolorki moim zdaniem zdecydowanie dla w4000.(jeśli się lubi "żywy" obraz.
 

alyjen

New member
pihag napisał:
Po krótkiej przerwie, wracam do problemu zakupu, choć właściwie to już decyzja podjęta na 90%: Sony 32W4000. Dlaczego? Przekonuje mnie wbudowany tuner cyfrowy z dekodowaniem mpg4 h264, czyli przyjętą normą w Polsce. Nie będzie trzeba kupować dodatkowego tunera!
Czy jest jakiś Panasonic, który potrafi dekodować h264?

wiesz co niezależnie od użytego koloru mpg-4 nie jest jeszcze przyjętą w Polsce normą i jeszcze przez kilka lat nie będzie ;)
 

maciekncl

New member
Czy to prawda, ze Sony ma problem z wyrazistoscia twarzy nawet w hd?


Nie ma czegos pomiedzy? Z tego co wyczytalem, sony ma lepsza czern, panasonic lepsza ostrosc (czasami za ostro).

Odnosnie kolorow - porownywalem IPS na zywo w sklepie z sony i glebszy byl panasonic ...

Mam dosc :) Chce cos co jest 32 calowe i jest po prostu dobre!
 
Do góry