Sony KDL 32D3000

pio24

New member
Jak kalibrowac?

Po 17 latach oglądania tv na starym panasie 21 cali przesiadłem się na D3000 - dzięki Waszym postom na tym forum..To był świetny wybór. Myslałem też o Panasonicu LX700, niestety, wygląd zewnętrzny (świecący czarny plastik) w moich oczach go dyskwalifikuje.
Sony D3000 znakomicie radzi sobie ze zwykłym sygnałem z kablówki (aster), jak i z jej wersją cyfrową.
Jedyny mój problem - chciałbym nieco zmienić ustawienie kolorów.
Ortax podawal, w jaki sposób wejść do menu serwisowego, ale niestety, nie udalo mi sie...
Czy ktos moze to dokladnie opisac? W sposób nie pozostawiający wątpliwości laikowi?
 

ortax360

New member
Witam

LCD przełacz w stan czuwania a potem z pilota : I+, 5, Vol +, Power.


Uatawienia dla 6500k.

kino:

Ciepły 2:

R-247
B-256
G-259

RBKG-518 LUB 514
BBKG-514 LUB 512
GBKG-520 LUB 516

RBKG - SŁ.ustawienia detali w ciemnych scenach obrazu.
 
Ostatnia edycja:

ortax360

New member
Witam

Wybra. Sonego d3000 od jvc p80 .

Sony- swietnie wyswietla sd , ma lepsza czern od p80 dodatkowo - wyswietla 1080p i 1080p/24 do film. na blu-ray i hd-dvd .

itd .

Pozdrawiam
 

maniutek

New member
ortax360 napisał:
Witam

LCD przełacz w stan czuwania a potem z pilota : I+, 5, Vol +, Power.


Uatawienia dla 6500k.

kino:

Ciepły 2:

R-247
B-256
G-259

RBKG-518 LUB 514
BBKG-514 LUB 512
GBKG-520 LUB 516

RBKG - SŁ.ustawienia detali w ciemnych scenach obrazu.



Czy wchodząc w "menu serwisowe" tracimy gwarancję producenta ???
 

ortax360

New member
Z tego co mi wiadomo to nie - W Sonym jest dostepna tylko reg. koloru i odcieni - Reszty opcji nie wolno przestawiac - po prostu jak sie zepsuje to nie przyznajemy ze cos grzebalismy w serwis.

Pozdrawaim
 

maniutek

New member
ortax360 napisał:
Z tego co mi wiadomo to nie - W Sonym jest dostepna tylko reg. koloru i odcieni - Reszty opcji nie wolno przestawiac - po prostu jak sie zepsuje to nie przyznajemy ze cos grzebalismy w serwis.

Pozdrawaim

oki,

TV jest "miodzio" - chodzi u mnie na kablu UPC (na jednym kablu mam podłączone trzy TV i po wstępnej kalibracji jest bardzo ok.) wybór padł głównie na podstawie Twoich opisów - wielkie dzięki !!!

Pozdro.
 

ortax360

New member
Witam

(maniutek)
Fajnie ze mogłem ci doradzic:D

Wczoraj swojego 40d3000 kalibrowałem z płyty Digital_Video_Essentials -

Po ustawieniu jasnosc , kontrastu i koloru - idt obraz idealny .:) widac dokładnie wszystkie szczeg. w obrazie nawet te w bardzo ciemnych scenach z zachowaniem czerni .

Pozdrawiam .
 
Ostatnia edycja:

maniutek

New member
ortax360 napisał:
Witam

(maniutek)
Fajnie ze mogłem ci doradzic:D

Wczoraj swojego 40d3000 kalibrowałem z płyty Digital_Video_Essentials -

Po ustawieniu jasnosc , kontrastu i koloru - idt obraz idealny .:) widac dokładnie wszystkie szczeg. w obrazie nawet te w bardzo ciemnych scenach z zachowaniem czerni .

Pozdrawiam .

Gdzie można zdobyć płytkę ?
 

PiotrekDGT

New member
Witam.

Ortax, mógłbyś się podzielić ze mną informacją za ile i gdzie kupiłeś tego 40D3000?
Pytam, bo akurat udało mi się przekonać resztę domowników na nowy TV, barierą jest już tylko cena (reszta domowników chce Samsunga, jeśli nie znajdę dobrej ceny na Sonego to będzie kiszka:()...
 

ortax360

New member
Tak ver. 40 d3000 zaciaga tak samo jak ver 32d3000 , ale po kalibracji efekt jest w mniejszym stopniu widoczny na ciemnych grach .. kolorach .

Co do Resistance efekt zaciagania ciemnego koloru czarnego -( sporadycznie) jest ale w niczym nie przeskadza w graniu . Obraz extra zyletka z głebią itd.

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

siwy25

New member
D 3000

Dzięki ortax!
Jeszcze tylko powiedz czy dobrze formuje obraz i czy nie smuży(tenis,futbol,bilard itd),do gier nie będę używał.
POZDRAWIAM!
 

robert5

New member
ortax jak w twoim odczuciu ogląda się go w odległosci 2,50-2,70 taką mam odległośc i zastanawiam się czy 40" nie będzie za duże,proszę o twoją opinnię,Jestem prawie zdecydowany ale wielkosc mnie trochę przeraża,pierwotnie miałem kupić 37 cali szarpa xd1 i teraz nie wiem co począć:)?

pozdrawiam
 

maniutek

New member
ortax360 napisał:
Witam

LCD przełacz w stan czuwania a potem z pilota : I+, 5, Vol +, Power.


Uatawienia dla 6500k.

kino:

Ciepły 2:

R-247
B-256
G-259

RBKG-518 LUB 514
BBKG-514 LUB 512
GBKG-520 LUB 516

RBKG - SŁ.ustawienia detali w ciemnych scenach obrazu.

Ortax,

nie bardzo łapię tego parametru: "ustawienia dla 6500k." - o co tu chodzi, gdzie to się ustawia (a i jeszcze przy kinie: nie podałeś wartości). Z góry dzięki za odpowiedź.

Pozdro.
 

mensir67pl

Member
Bez reklam
maniutek napisał:
Ortax,

parametru: "ustawienia dla 6500k." -

Pozdro.
podał Ci jak ustawic dla wartosci 6500k


legenda:

[SIZE=-1]Temperatura kolorów (4000K, 4500K, 5000K, 5500K, 6000K, 6500K, 7000K, 7500K, 8000K, 8500K, 9000K, 9300K, 9500K, 10 000K)

[/SIZE]W telewizji i transmisji obrazów używa się nieco bardziej “białej” bieli o temperaturze 6500K.
biały” - to kolor uzyskany przez zsumowanie kolorów składowych – czerwonego, zielonego i niebieskiego, przy maksymalnych możliwych ich wartościach. To, jak ten kolor wygląda na urządzeniu wyświetlającym, zależy od zestrojenia tego urządzenia. Zazwyczaj fabrycznie temperatura ta jest ustawiona na 9300K. Biel 6500K jest nieco przyjemniejsza dla oka, chociaż dynamika kolorów przy takim ustawieniu jest nieco niższa niż przy 9300K.
 
Ostatnia edycja:
Do góry