Sony KDL 32D3000

ortax360

New member
Witam

Niestety ,ale Sony 32d3000 smuzy - widac to bardzo wyraznie w ciemnych fragmentach gry .

Bardzo zle to wyglada np:pS3 w THE Darkness,F.E.A.R .

Cos za cos - jest to jedyny minus tego lcd . Wszystko inne , czern , set-up, ostrosc , detale , płynnosc,kolor itd są na :eek:k:

No pewnie ze mozna sie przyzwyczaic . Fotki nic nie dadza smuzenie

wystepuje tylko przy poruszaniu zdiecie tylko pogorszy.

Jezeli zalezy ci na grach i tylko na grach z PS3 to jednak Panasonic 32lx70/700 bedzie lepszym wyborem( lepiej działajace 100hz i kompletny brak smuzenia i rozmycia ) lub najnowszy Panasonic 1080p 37 cali .

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

photosmart

New member
ortax360 napisał:
Witam

Niestety ,ale Sony 32d3000 smuzy - widac to bardzo wyraznie w ciemnych fragmentach gry .

Bardzo zle to wyglada np:pS3 w THE Darkness,F.E.A.R .

Cos za cos - jest to jedyny minus tego lcd . Wszystko inne , czern , set-up, ostrosc , detale , płynnosc,kolor itd są na :eek:k:

No pewnie ze mozna sie przyzwyczaic . Fotki nic nie dadza smuzenie

wystepuje tylko przy poruszaniu .

Jezeli zalezy ci na grach i tylko na grach z PS3 to jednak Panasonic 32lx70/700 bedzie lepszym wyborem( lepiej działajace 100hz i kompletny brak smuzenia i rozmycia ) lub najnowszy Panasonic 1080p 37 cali .

Pozdrawiam
czy dobrze wnioskuję z postów, iz ten TV smuży tylko na grach ?
Na SD czy DVD smużenie nie występuję lub jest minimalne ?
pozdrawiam
photosmart
 

LCC

New member
Smużenie jeśli już występuje, a bardzo rzadko w ogóle nie przeszkadza. Po prawie miesiącu posiadania 32D3000 nie zamieniłbym go na żaden inny to jest lcd o którym marzyłem, jest po prostu super. Po kalibracji i oglądaniu filmów HD przez HDMI w 720p no normalnie coś czego nie idzie opisać... uczta dla oczu :) A jestem bardzo, ale to bardzo wymagający. Tylko tak jak mówię, trzeba go dobrze skalibrować to po tym zabiegu zmiata wszystkie LCD HD Ready na rynku, naprawdę... nawet JVC po kalibracji. Menu i jego możliwości ustawień to coś jak dla mnie fantastycznego. Jedyne co bym usunął to tryb Kino bo to badziew jaki świat nie widział, tak pogarsza jakoś obrazu, że nie wiem... ale to norma bo tego sobie rzyczą reżysterzy aby na HD zbytnio dużo nie pokazać ;)
 

Alcatraz

New member
LCC napisał:
Smużenie jeśli już występuje, a bardzo rzadko w ogóle nie przeszkadza.

Chcę nawiązać do mojego wcześniejszego postu, którego nikt chyba nie widział... Patrząc na test tego telewizora, juz na pierwszym zdjęciu (kule bilardowe) widać "wielkie jak byk" smużenie, na co dodatkowo zwraca nam uwagę testując Kiki i od razu sugeruje jakie sprzęty radzą sobie lepiej:???: No i sprawa, o której już pisałem. Matryca 10 bitowa, 1024 przejścia tonalne zamiast 256. Jakie telewizory oprócz 32D3000 posiadają matrycę, która potrafi tak odwzorować kolory? Czy najwięksi konkurenci serii D3000, Sharp RD2 lub JVC także mają 10 bitowe matryce?
Wreszcie na jaki układ tak pomstujecie i sugerujecie, że trzeba go wyłączyć ponieważ pojawiają się artefakty i pixele?
Myślę, że usystematyzowanie tych wszystkich informacji pozwoli szerszemu gronu na dokonanie uczciwego porównania a w konsekwencji ułatwi prawidłowy wybór drogiego przecież telewizora!
Pozdrawiam
 

ortax360

New member
Witam

To fakt lcd 1 klasa - ale na grach powt. PS3 smuzy .

Teraz procesorek .

Prosze właczyc - Szybkosc na wysoki lub standart i tryb filmu na Auto 1.

Bedziemy podziwiac piekne szarpanie obrazu przy szybkom poruszaniu .

Niezaleznie od sygnału . sd, hd, blu-ray . Ale mozna tego nie uzywac i po kłopocie:)

Ma drobne wady ,ale jest naprawde godny polecenia .:)
 
Ostatnia edycja:

OrangeJuice

New member
Do ortax360:)

Mam nadzieje ze Cie nie zanudze tymi pytaniami, ale kto pyta, nie bladzi:)
Otoz: Jak D3000 wypada w porownaniu do LX700, ktory LCD bys polecil?
Tak jak w poprzednim moim poscie napisalem (satelitka, konsola i dvd - mniej wiecej taka kolejnosc), aha i moglbys moze jeszcze sie wypowiedziec (o ile miales stycznosc z RD2E) ktory z tych Tv wypada najkorzystniej?

Ps. nie jestem osoba goniaca za zdobyczami techniki wiec chce tylko dobry Tv ktory mam nadzieje posluzy mi dobrze 3/4 lata.
 

LCC

New member
Heheheh to Ortax podłącz sobie kompa po HDMI-DVI i włącz tryb Theater i ustaw przyspieszenie na wysoki to zobaczysz coś fajnego... aha na filmach HD przy 24fps
 

ortax360

New member
Witam

Sharpa rd2 nie miałem bawiłem sie nim u znajomego ( miał go jeden dzien i zamienił na LX70 Panaonica. - nie widze nic pozytywnego w ty, lcd . Straszny set-up , katy , wolno reaguje na pilota .
Obraz HDTV OK , kabel słabiutko.. Uwazam ze lcd sharpa rd2 jest przereklamowany ale to jest moje zdanie . Najlepiej sam zobacz i ocen w por. do Panaonicz lx70/700 i Sony D3000 wypada zdecydowanie słabiej.

Co do Sony d3000 I lx70/700 - Panasonic to bardzo ok lcd gra wysmienicie w HDTV i Konsolą PS3 . Najwiekszy minus TO czern i Set-up . Potrafi wprowadzac artef. na postaciach .

Ja Wybrałbym jednak Sonego D3000 - ( wada to smuzenie ) ale wszystko inne in PLUS . posiada 1080p/24 jak bedziesz ogladał filmy BLU-RAY
Z PS3 widac wieksza płynnosc , i nie szarpie tak jak na lcd bez 1080/24.

Ma swietny Set-up iTD . Kabel odbiera OK - tu Panasonic wypada lepiej ,ale bez tragednii na D3000 tez jest OK .

Powiem tak JAK kupisz D3000 bedziesz bardzo zadowolony ( powtarzam lcd smuzy i trzeba sie z tym faktem pogodzic i To jedyby minus .

Bez zbednego paplania LCD Sony D3000 bedzie lepszym wyborem .

Panaonic lx700 tez jest swietnym lcd ,ale D3000 jest troszke lepszy ;) .

Pozdrawiam .
 
Ostatnia edycja:

pawi

New member
sony 32 kdl d3000 - prośba o odpowiedź na temat pracy tv

Witam!
Jestem posiadaczem telewizora LCD Sony kdl 32 d3000.
Mam pytanie do ekspertów w tej dziedzinie :
Mianowicie przy wyłączonym źródle sygnału ale włączonym telewizorze słychać brzęczenie (syczenie) z tyłu tv ale tylko wtedy gdy się przyłoży ucho do tylnej obudowy lub z odległości ok 20cm od tylnej obudowy ( z dalszej odległości tego nie słychać). Brzęczenie to zanika gdy podamy sygnał np. z anteny czy z tunera (obojętnie z jakiego źródła) wówczas jest wszystko ok.. Sprawdzałem w sklepie na drugim takim samym modelu tv i jest to samo. sprzedawca powiedział że to normalne w tv. Czy taki stan jest normalny czy nie?
w marketach przykładałem ucho do tylnich obudów innych modeli sony i też coś słychać. także nie wiem czy każdy telewizor po włączeniu (bez żródła sygnału) wydaje jakieś delikatne dźwięki, a po podaniu źródła sygnału już jest cicho.


Z góry dziękuję za odpowiedź.
 

OrangeJuice

New member
Jeszcze jedno pytanie niewtajemniczonego:) Jak sprawdzic czy Tv ktory nabede jest nowy niesmigany?
Mozna to jakos sprawdzic w menu serwisowym, i czy to nie powoduje utraty gwarancji? I czy menu serwisowe mozna sprawdzic zarowno w D3000 jak i LX700?
Dzieki za odpowiedzi!
 

ortax360

New member
Witam

Bzyczenie to norma - spoko lcd jest OK .

Godziny mozesz sprawdzic w trybie serwisowym - ( I+, 5, Vol +, Power ) lcd wyłaczone (w stanie spoczynku)

Pozdrawiam
 

demis

Member
"audio out" na hdmi

Pytanie do posiadaczy owego lcd'ka.
Podłączyłem lcd'ka do kina Sony Dav-Dz 630 przez złącze hdmi. Gdy puszczam jakiś film na kinie to dźwięk jest również przekazywany do telewizora (przez hdmi - czyli "audio in" w lcd działa). Jeśli natomiast chcę oglądać program telewizyjny a dźwięku słuchać na kinie to nie mam dźwięku. Wygląda na to ,że na złączu hdmi w lcd nie ma "audio out", ewentualnie mam coś uszkodzone. Dodam, że w ustawieniach w lcd mam ustawione sterowanie hdmi na włączone, i system kina domowego jest wykryty. W kinie również mam włączone sterowanie przez hdmi.
Czy moglibyście sprawdzić jak jest u Was z tym dźwiękiem po hdmi?:eek:k:
 

witex

New member
do Ortaxa360

Mam pytanie do Ortaxa360 w sprawie PAPu w 32D3000:
jakie są możliwe kombinacje wejść na obraz główny i podrzędny, oraz co znaczy tekst z instrukcji:
"Nie jest możliwe wyświetlenie wideo TV analogowej
w obrazie programu TV, jednocześnie wyświetlając
wideo AV1, AV2 lub AV6 w obrazie wejścia
zewnętrznego."?
 

ortax360

New member
Witam

Pap- działa tylko z sygnałem tv cyfrowej, lub z pc .

Czyli ogladajac np: cyfre podpieta pod av1 (rgb ) pap bedzie tylko z tunera cyfrowego tv - z analoga juz nie.

Pozdrawiam
 

witex

New member
Dziękuję

Dziękuję Ortax,
moje pytanie wynika z odpowiedzi, jaką otrzymałem przez telefon dzwoniąc do salonu Sony - "sprawdzilismy, jak podłączy pan TV do wejścia antenowego, to PAP działa z wejść euro". Pozdrawiam, a jak PAP czy PIP działa w X700? W.
 

ortax360

New member
Odpowiedz z Sony jest prawie poprawna .

LCD z antena podpietą wyswietli PAP ale ze stacji cyfrowych nie analodowych.


pap nie działa z zadnym sygnałem z wejsci av1 itd. Działa z PC - wtedy mozemy ogladac wszystko z wejsc av .


Pozrawiam.
 

witex

New member
jeszcze

Dziękuję Ortax, ale jak chcę mieć podrzędny obraz tunera magnetowidu analogowego a na głównym obrazie cokolowiek tj. TV cyfrową, z tunera LCD, lub cos z dvd, to nie mogę? A jak jest w X700?W
 
Do góry