Sony KDL 32D3000

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
D3000 i komputer

Witam wszystkich!

Bardzo długo się nie odzywałem. Post ten umieszczam tutaj, gdyż wynik mojego testu jest plusem dla SONY D3000. Zamieszczam go z myślą o tych, którzy planują podłączać komputery do telewizora. Byłem wczoraj w kilku sklepach RTV i testowałem kilka modeli 32 calowych pod względem sprawowania się jako monitory komputerowe po zwykłym kablu RGB. Laptop z grafiką ATI Radeon Mobile X700 256 MB, 60 Hz, rozdzielczość 1280x800. Pod lupę poszły:

Sharp RD2E
Panasonic LX70
Sony D3000

Sądząc po opiniach na forum najbardziej napaliłem się na Sharpa, ale po podłączeniu kompa – totalna porażka. Obraz bardzo nieostry, rozmyte czcionki, pikseloza. Dodatkowo telewizor nie radzi sobie z rozdzielczością. Po nastawieniu na 1280x800 z dołu i z góry trochę ucięty obraz, a materiał HD z kompa jak przy słabym analogu. Na nic zmiana ustawień karty w laptopie czy zmiana formatu 4:3 czy 16:9 w telewizorze. Maksymalna poprawna rozdzielczość to 1024x768, ale obraz nieostry.

Jeszcze gorzej wyglądał obraz na Panasoniku, dodatkowo przy rozdzielczości 1280x800 obcięte były również boki. Zmiana ustawień karty czy formatu obrazu nic nie dała. Maksymalna poprawna rozdzielczość to również 1024x768, ale obraz nieostry bardziej niż w Sharpie.

Dodam, że myślałem iż natrafiłem zwyczajnie na wadliwe modele i w innych sklepach zrobiłem to samo – jakość bez zmian.

Gdy podłączyłem Sony to o mało się nie przewróciłem. Telewizor sam poprawnie od strzału rozpoznał komputer, ustawił rozdzielczość na 1280x768. Obraz jak żyleta; ostry, czysty i barwny jak na demach Samsunga. Odpaliłem materiał HD i coś pięknego. I to wszystko po zwykłym kablu RGB!

Na dniach (jak tylko gdzieś znajdę :wink: ) przetestuję JVC P80 i Samsunga M87.

Pozdrawiam forumowiczów.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Bez problemu (chodzi o zwykły tradycyjny kabel do monitora). No chyba, że to zasługa dość dobrej karty graficznej. Cały czas, nie tylko w filmach czy na zwykłym pulpicie.
 
Ostatnia edycja:

Romanoff

New member
GMB napisał:
Dzięki za info. Kupiłem V2500 i powiem szczerze ze troche wkurza to przejście między odcieniami. Chciałbym zobaczyć porównanie chociaż na zdjęciach jak to wypada. Tak przy okazji to jaki TV na rynku poza D3000 ma panel 10 bitowy?
Według specyfikacji na stronie producenta to Philips 32PFL9632 ma 14-bitowe przetwarzanie kolorów, ale czy jest to do końca prawda to nie wiem.

Zaś mój komentarz do kolegi krzysztofradio to po pierwsze:
Sharp RD2E obsługuje na wejściu DSub rozdzielczości 1024 x 768,1280 x 768,1360 x 768.
Najładniej wygląda to przy rozdziałce 1360x768, natomiast nie rozumiem czemu usiłowałeś ustawić na tych wszystkich telewizorach rozdz.1280x800? Jest to typowo laptopowa rozdziałka, gdzie ekran ma proporcje 16:10 i ustawianie takiej rozdzielczości na ekranie tv raczej nie ma sensu.
Po drugie to nie rozumiem, jak można wydawać sądy na temat obsługiwanych rozdzielczości tylko w oparciu o podłączenie swojego i tylko swojego kompa.Wiadomo że są różne karty graficzne, i jedne działają lepiej z TV a inne gorzej, dochodzi także kwestia sterowników, itd. Tu przykład Kikiego który w teście pisze że d3000 z kompem to bee i w ogóle kicha zaś w rzeczywistosci jest zupełnie inaczej. Chyba przydałoby się ciut więcej rzetelności bo dużo osób przyjmuje za pewnik opinie niektórych osób na tym forum.Poza tym opłaca się zajrzeć do nstrukcji gdzie np w instrukcji do Sharpa LC32RD2E na stronie 20 jest jak wół jakie obsługuje rozdzielczości.Jest też krótka adnotacja - "W zależności od karty graficznej obraz w rozdzielczości 1360
g 768 może nie być wyświetlany prawidłowo." To chyba rozjaśnia nieco sprawę na temat testowania telewizorów LCD z kompami posiadającymi różne karty grafiki....

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Do Romanoff. Moje założenie było dokładnie takie jak napisałeś, czyli rzetelne podanie informacji dla zainteresowanych:

1) Na wstepie napisałem jaką mam karte graficzną (wiec tego mi nie zarzucisz)
2) Oczywiście wczesniej przeczytałem wszystkie posty na temat D3000, RD2E, LX70 (700) JVCP80, Samsung M87 (w tym również wypowiedzi Kikiego)
3) Wcześniej równiez czytałem instrukcje RD2Ei widziałem tabelke z obsługiwanymi rozdzielczościami
4) dlatego tez, ze wypowiedzi Kikiego (i nie tylko) kłóciła się z informacjami z instrukcji postanowiłem to sprawdzic na własnym sprzecie
5) telewizoru będe uzywał z własnym sprzętem (a nie innych ludzi), więc podałem parametry karty graficznej dla posiadaczy podobnego modelu
6) Rozdzielczości 1366 x 768 moja karta poprawnie nie obsłuzyła na LX70 i RD2E (patrz post - obcięcie boków). Wyciągneła poprawnie jedynie 1280x768 na D3000, ale to i tak już HD, wiec jestem zadowolony
7) i a propos rzetelnosci - Czytajcie dokładnie posty forumowiczów. Niekiedy komentarze będą zbędne.

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

LCC

New member
@Ortax360 piszesz, że robiłeś kalibrację pod hdtvtest ale Twoje ustawienia dość znacznie różnią się od tamtych.

default ortax360 hdtvtest
R-Drive : 256 - 245 - 247
G-Drive : 256 - 256 - 256
B-Drive : 256 - 250 - 259
R-BKG : 512 - 540 - 514
G-BKG : 512 - 545 - 512
B-BKG : 512 - 540 - 516
 

SlawekR

New member
krzysztofradio napisał:
Do Romanoff. Moje założenie było dokładnie takie jak napisałeś, czyli rzetelne podanie informacji dla zainteresowanych:

1) Na wstepie napisałem jaką mam karte graficzną (wiec tego mi nie zarzucisz)
2) Oczywiście wczesniej przeczytałem wszystkie posty na temat D3000, RD2E, LX70 (700) JVCP80, Samsung M87 (w tym również wypowiedzi Kikiego)
3) Wcześniej równiez czytałem instrukcje RD2Ei widziałem tabelke z obsługiwanymi rozdzielczościami
4) dlatego tez, ze wypowiedzi Kikiego (i nie tylko) kłóciła się z informacjami z instrukcji postanowiłem to sprawdzic na własnym sprzecie
5) telewizoru będe uzywał z własnym sprzętem (a nie innych ludzi), więc podałem parametry karty graficznej dla posiadaczy podobnego modelu
6) Rozdzielczości 1366 x 768 moja karta poprawnie nie obsłuzyła na LX70 i RD2E (patrz post - obcięcie boków). Wyciągneła poprawnie jedynie 1280x768 na D3000, ale to i tak już HD, wiec jestem zadowolony
7) i a propos rzetelnosci - Czytajcie dokładnie posty forumowiczów. Niekiedy komentarze będą zbędne.

Pozdrawiam

Chyba was pogodzę pisząć iż najlepiej z komputerem współpracuje Samsung R8x.

Nie dość że ma pełne autodopasowanie po D-Subie, pracuje 1:1 piksel w piksel, ma specjalny tryb "gracza" i regulację gammy, to jeszcze po HDMI obsługuje pełny komputerowy tryb DVI, to znaczy że pracuje w rozdzielczości natywnej panela z sygnałem podawanym cyfrowo z komputera.
 

wa12

New member
kts napisał:
Moze testował ktos to polaczenie po kablu DVI-HDMI
Pozdrawiam

Ja mam podłączonego Panasonica 26lx70 przez łaczówkę DVI-HDMI i kabel HDMI PROLINK (mam gniazdo DVI-D w komputerze, karta ATI RADEON 9100) i wszystko działa bardzo dobrze. Oczywiście można ustawić tylko rozdzielczość 1280x720. Obraz jest idealny.
 

Romanoff

New member
Dzięki Sławku za komentarz.Myslę że godzić nas nie trzeba -do klótni to jeszcze daleko ;)MAsz rację co do Samsunga R8x.
Z kompami współpracują najlepiej.Jak podłaczyłem swojego lapka do 40M86 w Full HD to zrobiło się aż miło.
Pisząc posta chciałem jedynie nakreślić,że jest też druga strona medalu.
Kolega krzysztofradio opisał jak owe tv współpracują z jego komputerem,ale w moim odczuciu za bardzo uogólnił swoją wypowiedź na to jak te tv generalnie działają z kompami.Z praktycznego doświadczenia wiem , że mogą działać inaczej-testowałem,(karta GF Go7400).Stąd też moje sprostowanie.
Natomiast kwestia rzetelności bardziej tyczyła się Kikiego który to stwierdził że
D3000 nie działa dobrze i basta.A wiele osób przyjmuje Jego słowa jako pewnik,stąd moje lekkie zażalenie.
Pozdrawiam
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
To i ja się dołączę. Dokładnie, żadnej kłótni nie ma. Tak się składa, że wegług obietnicy, wczoraj dorwałem w sklepie Samsunga 32M87 i musze przyznać, że jako jedyny przeze mnie testowanych w 100% poprawnie rozpoznał rozdzielczość z moim laptopem. Od razu wskoczył na 1366x768. Jednak jesli miałbym porównywać jakość obrazu to twierdze że Sony D3000 był nieco lepszy (mimo dziwnej rozdzielczości 1280x768. Gdybym przyjął 5 stopniową skale ocen, to jesli chodzi o jakosć obrazu (ostrość, kontrast, barwa):

Sony D3000 - 5
Samsung M87 - 4
Sharp RD2E - 2
Panas LX70 - 1

Jesli zas chodzi o poprawne odwzorowanie ekranu to

Samsung M87 - 5
Sony D3000 - 4
Sharp RD2E - 1
Panas LX70 - 1

Muszę jeszcze popatrzec pod tym względem na JVC P80. Wtedy wybiore 3 modele do prezentacji i... Biore urlop :grin:
Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

bemx2k

New member
Ja uzywam kabla przejsciowki z DVI>D-Sub 2m Obraz zyleta
do tego full screen 1366x766 , Dziwne bo po kablu HDMI
obraz rozmyty i do tego nie na pelnym ekranie ,
kombinowalem ponad godzine z roznymi ustawieniami w zakladce
ATI Catalyst Control Center , nic nie pomoglo ! :/
po kiego chu... wymyslili taki kabel ,ktory niby cyfrowym torem puszcza gorszy sygnal niz po analogu ???

Z tego co w necie wyczytalem to HDMI wprowadzono zeby cos ograniczyc z odtwarzaniem pirackich kopi ,
ot wytlumaczenie po co to dziadostwo .

Kabel HDMI gold lezy teraz w szufladzie ,
ponad 100zlociszy poszlo w bloto.

Mam pytanie do tych ktorzy uzywaja wejscia Scart ( Euro)
czy po takim kablu mozna przeslac sygnal HD ???
czy potrzeba cos extra
Nosze sie z zamiarem kupna jakiegos tunera Sat-HDTV i ciekaw jestem czym taki tuner najlepiej podlaczyc d o TV
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
HEHE:grin: No własnie, po kiego taki kabel i złacze wymyslili ;) :confused: . Szczerze mowiąc, to nie wydaje mi sie, by po scarcie płyneło HD, ale nie wiem, nie próbowałem. Pozdrawiam
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Standardowo Scart przesyła sygnały SD, gdyż w takich czasach go wymyślono. Po co? Po to, aby jednym kablem przesłać sygnał audio i wideo.

Teoretycznie nic nie stoi na przeszkodzie, aby przesłać Scartem sygnał HD. To zależy tylko od tego, jak przetwornik C/A zdekoduje taki sygnał dla złącza Scart i czy odbiornik poprawnie taki sygnał przyjmie. W typowym układzie sygnał HD jest skalowany w dół do SD dla złączy Scart, S-Video oraz Composite.

ArtS :)
 

Robert Dy

New member
U mnie karta Galaxy Nvidia GeForce 7600 GT. 3000D podłączony kablem DVI-HDMI. Po podłączeniu ustawiła rozdzielczość 1360x768. Ładne kolory, super do ogłądania zdjęć. Przeglądarka ZoomBrowser EX.
 
Ostatnia edycja:

sogood

New member
JVC 32P80 po D-SUB

cześć

jeśli nie testowałeś jeszcze podłączenia JVC 32P80 po D-sub, to podpowiem, że nawet w instrukcji do niego jest zapis, że osługuje tylko 800x600 i 1024x768
sprawdzałem i potwierdzam :(
to jest niestety porażka JVC
na szczęście rzadko podłączam kompa, bo używał głównie kablówki i DVD, a na kablówce JVC akurat wygrywa z SONY

Pozdrawiam

krzysztofradio napisał:
Witam wszystkich!

Bardzo długo się nie odzywałem. Post ten umieszczam tutaj, gdyż wynik mojego testu jest plusem dla SONY D3000. Zamieszczam go z myślą o tych, którzy planują podłączać komputery do telewizora. Byłem wczoraj w kilku sklepach RTV i testowałem kilka modeli 32 calowych pod względem sprawowania się jako monitory komputerowe po zwykłym kablu RGB. Laptop z grafiką ATI Radeon Mobile X700 256 MB, 60 Hz, rozdzielczość 1280x800. Pod lupę poszły:

Sharp RD2E
Panasonic LX70
Sony D3000

Sądząc po opiniach na forum najbardziej napaliłem się na Sharpa, ale po podłączeniu kompa – totalna porażka. Obraz bardzo nieostry, rozmyte czcionki, pikseloza. Dodatkowo telewizor nie radzi sobie z rozdzielczością. Po nastawieniu na 1280x800 z dołu i z góry trochę ucięty obraz, a materiał HD z kompa jak przy słabym analogu. Na nic zmiana ustawień karty w laptopie czy zmiana formatu 4:3 czy 16:9 w telewizorze. Maksymalna poprawna rozdzielczość to 1024x768, ale obraz nieostry.

Jeszcze gorzej wyglądał obraz na Panasoniku, dodatkowo przy rozdzielczości 1280x800 obcięte były również boki. Zmiana ustawień karty czy formatu obrazu nic nie dała. Maksymalna poprawna rozdzielczość to również 1024x768, ale obraz nieostry bardziej niż w Sharpie.

Dodam, że myślałem iż natrafiłem zwyczajnie na wadliwe modele i w innych sklepach zrobiłem to samo – jakość bez zmian.

Gdy podłączyłem Sony to o mało się nie przewróciłem. Telewizor sam poprawnie od strzału rozpoznał komputer, ustawił rozdzielczość na 1280x768. Obraz jak żyleta; ostry, czysty i barwny jak na demach Samsunga. Odpaliłem materiał HD i coś pięknego. I to wszystko po zwykłym kablu RGB!

Na dniach (jak tylko gdzieś znajdę :wink: ) przetestuję JVC P80 i Samsunga M87.

Pozdrawiam forumowiczów.
 

bemx2k

New member
SoGood


Jesli to prawda co napisales o skalowaniu w dol obrazu z PC
po kablu D-Sub to naprawde porazka JVC 32P80 :/
Moj Sharp po takim kablu daje obraz zyleta , czasami sie zapominam i uzywam TV jako monitora ,
strony www czyta sie wysmienici z odleglosci 1,7-1,8m .
tak sie zastanawiam dlaczego producenci tak ograniczaja swoj sprzet ??
nie mogli by odrazu zapodac wejscia DVI ???

Pewnie chodzi o sprzedaz monitorow dla PC , zalezy im pewnie zebysmy uzywali jednego i drugiego sprzeta .

krzysztofradio
Czym ty podlanczales teg o Sharpa do PC ???
jaja sobie robisz ? po kablu DVI>D-Sub obraz jest zyleta ! !
jedynie po kablu DVI>HDMI obraz rozmyty
i dziwnie wyskalowany w dol ,
W instrukcji SHARPA pisze jak ByK Ze PC nalezy podlanczac poprzez
gniazdo EXT4 czyli D-Sub ! ! i wtedy jest miodzio .
 
Ostatnia edycja:
Do góry