Sony KDL 32D3000

ArtS007

New member
Bez reklam
jtd napisał:
A moze kup Pioneera G8, pierwszy super telewizor bez wad:cool:
Nie ma i nie będzie telewizorów bez wad. Co niektóre mogą się jedynie zbliżać do ideału. Pioneerowi jest tam z pewnością bliżej, niż innym. Ale to plazma i do gier nie polecam.

ArtS :)
 

SlawekR

New member
ortax360 napisał:
Witam - Powtarzam jeszcze raz -- przy wyłaczonym (redukcka szumów i mpeg . D3000 dalej zaciaga (smuga)na ciemnych kolorach - SławekR wyjasnił ze jest to wina matrycy S-PVA .

Prosze zobaczyc wyscigi F1 -- i zwr.. uwage na koła sa czarne i zostawiają delikatna smuge .Na grach jest to o wiele bardziej widoczne ( dotyczy ciemnych kolorów .

Mam Sonego d3000 i Panasonica 32lxd700 wiec mam por.

Pozdrawiam

Uściślijmy, nie jest to "wina" a właściwość tej matrycy, ten typ tak po prostu ma i tyle :). Jeden to zauważa bo jest akurat na takie zjawisko wrażliwy, ktoś inny nie. Jak ktoś chce potestować sobie i ma PCta to polecam PixPerAn (Pixel Presistence Analyzer), program do testowania smużenia. Polecam testy szczególnie na kolorach zbliżonych do buraczkowych. Wyniki będą dość interesujące :). Zobaczycie co tam wyjdzie z tych deklarowanych cudownych milisekundowych wartości.

Zresztą testy można przeprowadzić na kazdym typie matrycy, nie tylko na tej w Sony.

Program dostępny tutaj: http://www.mva.pl/?kategoria=178&id_kategorii=2&top=178
 

SlawekR

New member
ArtS007 napisał:
Nie ma i nie będzie telewizorów bez wad. Co niektóre mogą się jedynie zbliżać do ideału. Pioneerowi jest tam z pewnością bliżej, niż innym. Ale to plazma i do gier nie polecam.

ArtS :)

E tam zaraz nie ma bez wad. Telewizor bez wad to telewizor nie podłączony do prądu. Same zalety ma. Człowiek nie siedzi przed tym paskudnym pudełkiem, nic go nie drażni w obrazie, na spacer pójdzie, same zalety.... :D
 

SlawekR

New member
Gorash napisał:
Witam:)

Czy ktos z szanownych forumowiczow orientuje sie jaka wersje hdmi ma ten tv bo niestety czytajac informacje nie moge sie do tego dokopac. Czy ten sony d3000 ma juz hdmi 1.3 czy nie?
Hmm czy to smuzenie wystepuje we wszystkich grach po podlaczeniu do ps3 ?
Serdeczne dzieki za odp :))

Gorash aleś się przypiął do tego HDMI 1.3, pytasz we wszystkich możliwych wątkach i forach:D. Na czorta Ci to HDMI w rozszerzonym standardzie że zapytam?

Dolby True HD chcesz do telewizora przesyłać? Jaka korzyść dla Ciebie wynika z tego czy telewizor będzie miał akurat HDMI 1.3? To przecież nijak się nie przełoży na obraz ani na dźwięk w przypadku takiego, w sumie prostego telewizora, nie Full HD... Rozumiem jeszcze gdybyś rozważał jakiegoś 50 calowego wypasa o kosmicznej rodzielczości co by mu mogło pasma braknąć, albo amplituner co ma na pokładzie dekodery we wszystkich możliwych standardach.
 
Ostatnia edycja:

Gorash

New member
Pytam sie tylko i wylacvznie z ciekawosci taka juz moja natura :), a zapytalem raptem na 2 watkach w porownaniu do kilkuset jakie sa otwarte na tym forum :p
 

ortax360

New member
Witam

Zgadzam sie z KIKIM Sony 32d3000 Extra LCD i przedewszystkim poziom czerni nieosiagalny dla np: Panasonicz 32lxd700 . A co to znaczy? - czern w lcd ?to wiadomo - jak mamy czern to sa bardzo dobre klory , odcienie , detale , głebia itd i to własnie ma D3000 a brakuje lx700 .

Na poczatku byłem rozczarowany tym , ze sony d3000 sporadycznie smuzy , ale mi przeszło :) jako lcd d3000 jest prawie kolmletnym lcd , ma swietnym set-up - bardzo wiele funkcji - bardzo przydatnych jak dla mnie. Ma wszysko to co powiniem miec Panasonic nawet wiecej .

Fakt : Panasonic ma lepsze katy , wieksza płynnosc obrazy , układ 100hz +motion picture , ale nie daje takiej satysfakcji z wyswietlanego obrazu jak SONY D3000 - kolor, CZERN , DETALE itd :wszystko jest kompletne ;)

Sonego d3000 zostawiłem i uzywam jako gł : do wszystkiego - gier , dvd, kable .

Po 2 tygodniach i porownaniach z lx70/700 , rozczarowaniach i zachwytach
z czystym sumieniem moge dac REKOMENDACJE i przyszłego nabywce SONEG0 32D3000 zapwenic , ze bedzie ----- Bardzo zadowolony BARDZO :eek:k: :eek:k: :eek:k: :eek:k: :eek:k: :eek:k: :eek:k: :eek:k: :eek:k: :eek:k: :eek:k:

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

jtd

New member
Bez reklam
ortax360 napisał:
Witam

Zgadzam sie z KIKIM Sony 32d3000 Extra LCD i przedewszystkim poziom czerni nieosiagalny dla np: Panasonicz 32lxd700 . A co to znaczy? - czern w lcd ?to wiadomo - jak mamy czern to sa bardzo dobre klory , odcienie , detale , głebia itd i to własnie ma D3000 a brakuje lx700 .

Na poczatku byłem rozczarowany tym , ze sony d3000 sporadycznie smuzy , ale mi przeszło :) jako lcd d3000 jest prawie kolmletnym lcd , ma swietnym set-up - bardzo wiele funkcji - bardzo przydatnych jak dla mnie. Ma wszysko to co powiniem miec Panasonic nawet wiecej .

Fakt : Panasonic ma lepsze katy , wieksza płynnosc obrazy , układ 100hz +motion picture , ale nie daje takiej satysfakcji z wyswietlanego obrazu jak SONY D3000 - kolor, CZERN , DETALE itd :wszystko jest kompletne ;)

Sonego d3000 zostawiłem i uzywam jako gł : do wszystkiego - gier , dvd, kable .

Po 2 tygodniach i porownaniach z lx70/700 , rozczarowaniach i zachwytach
z czystym sumieniem moge dac REKOMENDACJE i przyszłego nabywce SONEG0 32D3000 zapwenic , ze bedzie ----- Bardzo zadowolony BARDZO :eek:k: :eek:k: :eek:k: :eek:k: :eek:k: :eek:k: :eek:k: :eek:k: :eek:k: :eek:k: :eek:k:

Pozdrawiam

Hmm pewnie widziales juz sporo plazm tez, mozesz powiedziec ten poziom czerni przyrownalbys do ktorej z plazm, moze do PV70 ?
 

SlawekR

New member
kiki napisał:
Ja powiem tak - Sony is Sony.
Wiele osób zachwyca się modelem. Czerń jest naprawdę extra, design bez zarzutu. Jeśli ktoś jest miłośnikiem firmy - spokojnie może sięgać po
32 D 3000.
Jest wart swoich pieniędzy . Jest mocnym punktem Sony w tej klasie.

Z tym się zgadzam, jest to Sony i dla miłośników marki to bardzo dobry wybór.

Na pewno lepszy jak wszystkie wcześniejsze modele Samsunga firmy Sony :-D.

A tak poważnie, to model oczywiście bardzo dobry, poziom czerni jak na LCD bardzo dobry, mnóstwo regulacji w menu, co umożliwia ustawienie obrazu pod swój gust. A resztę to już najlepiej zobaczyć samenu przed zakupem czy trafia w nasze gusta czy też nie.
 

SlawekR

New member
jtd napisał:
Hmm pewnie widziales juz sporo plazm tez, mozesz powiedziec ten poziom czerni przyrownalbys do ktorej z plazm, moze do PV70 ?
No nie popadajmy w przesadę, cudów nie ma. On ma dobry poziom czerni jak na LCD, ale do plazmy to bym go nie porównywał jeśli chodzi o możliwe do osiagnięcia poziomy czerni.

Na czystą logikę : choćby nie wiem jak kombinować to przy zgaszonej żarówce uzyskamy lepszą czerń w pomieszczeniu niż przy żarówce przesłoniętej półprzepuszczalnym materiałem. A to jest właśnie idealna analogia do plazmy - lcd :).

LCD zawsze będzie dawał czerń świecącą w ciemności, więc trudno mówić w nim o czymś takim jak czerń absolutna.

W LCD czerń będzie co najwyżej taka jak w księżycową noc, niby ciemno, ale nie do końca.
 
Ostatnia edycja:

SlawekR

New member
ortax360 napisał:
Witam

Zgadzam sie z KIKIM Sony 32d3000 Extra LCD i przedewszystkim poziom czerni nieosiagalny dla np: Panasonicz 32lxd700 . A co to znaczy? - czern w lcd ?to wiadomo - jak mamy czern to sa bardzo dobre klory , odcienie , detale , głebia itd i to własnie ma D3000 a brakuje lx700 .

Na poczatku byłem rozczarowany tym , ze sony d3000 sporadycznie smuzy , ale mi przeszło :) jako lcd d3000 jest prawie kolmletnym lcd , ma swietnym set-up - bardzo wiele funkcji - bardzo przydatnych jak dla mnie. Ma wszysko to co powiniem miec Panasonic nawet wiecej .

Fakt : Panasonic ma lepsze katy , wieksza płynnosc obrazy , układ 100hz +motion picture , ale nie daje takiej satysfakcji z wyswietlanego obrazu jak SONY D3000 - kolor, CZERN , DETALE itd :wszystko jest kompletne ;)

Sonego d3000 zostawiłem i uzywam jako gł : do wszystkiego - gier , dvd, kable .

Po 2 tygodniach i porownaniach z lx70/700 , rozczarowaniach i zachwytach
z czystym sumieniem moge dac REKOMENDACJE i przyszłego nabywce SONEG0 32D3000 zapwenic , ze bedzie ----- Bardzo zadowolony BARDZO :eek:k: :eek:k: :eek:k: :eek:k: :eek:k: :eek:k: :eek:k: :eek:k: :eek:k: :eek:k: :eek:k:

Pozdrawiam
Ortax, widzisz podświadomie doszedłeś do tego że konstrukcja paneli LCD to sztuka kompromisów. W matrycach PVA/SPVA dzięki ich konstrukcji da się lepiej przysłonić świetlówki, co automatycznie przekłada się na poziom czerni. Ale każdy kij ma dwa końce, ta sama konstrukcja matrycy poprawiająca jeden parametr, ma z kolei wadę w postaci trudniejszego (wolniejszego) przechodzenia kryształów z jednego stanu w drugi, co z kolei objawia się lekkim smużeniem.

W matrcycy IPS/S-IPS ułożenie kryształów jest inne, co utrudnia skuteczne przesłonięcie świetlówek (poziom czerni), ale za to przekłada się na super kąty patrzenia i smużenie na znikomym poziomie. Coś za coś, jak widać.

Mając świadomość tych zjawisk w poszczególnych konstrukcjach, łatwiej nam będzie wybrać TV odpowiadający naszym preferencjom.

Ja na ten przykład świadomie godzę się na kompromis w kwestii poziomu czerni, ale już słabę kąty patrzenia i smużenie wkurzają mnie niepomiernie :). Niestety nie ma rozwiązań posiadających same pozytywne cechy i zawsze musimy wybierać coś pośrodku.

Po Twoich wypowiedziach widzę że najchętniej poskładałbyś ze swoich dwóch telewizorów jeden, posiadające zalety obu konstrukcji. A tak to jesteś zmuszony "jechać" na dwóch, każdy na inną okazję i do innego materiału ;).
 
Ostatnia edycja:

Alcatraz

New member
Postanowiłem dorzucić kilka słów od siebie. Nie bardzo mogę rozeznać się w temacie smużenia. Jeden z kolegów napisał, że przy oglądaniu Formuły 1 (a jestem jej wielkim fanem) opony (czarne) samochodów pozostawiają za sobą jakieś smugi. Nie mogę sobie wyobrazić takiego "zonka" w bądź co bądź dosyć drogim i zaawansowanym technicznie sprzęcie. A może to jest tak, że niektórzy mają takiego roentgena w oczach, że widzą zjawiska minimalne? Chociaż przyznam, że sam lubie dokładnie popatrzeć na wszystkie szczegóły. Stąd mój post na ten temat jeszcze przed jakimkolwiek zakupem. A poniżej znalezione opisy poszczgególnych rodzajów matryc (tak dla ciekawości):

Twisted Nematic (TN oraz TFT)
Matryce TN charakteryzują się przyzwoitą szybkością działania i bardzo dobrym obrazem. Matryce TN nie są polecane do zastosowań profesjonalncyh, natomiast doskonale radzą sobie we wszelkiego rodzaju multimediach (grach czy też filmach). W technologii TFT za każdy piksel odpowiedzialny jest określony tranzystor. Technologia ta pozwala na uzyskanie jeszcze lepszych parametrów obrazu w szczególności poprawia kąt widzenia oraz czytelność obrazu.

Multi Domain Vertical Aligment (MVA oraz MVA Premium)
Twórcą matryc MVA jest firma Fujitsu. Dużym atutem tych matryc jest szeroki kąt widzenia zarówno w pionie jak i w poziomie sięgający do 170 stopni. Inne ułożenie pikseli w porównainiu do matryc TN sprawia iż nie są one zauważalne w przypadku wystapienia jakiegokolwiek błednego piksela bądź subpiksela. Znakomite odwzorowanie kolorów, oraz bardzo dobry czas reakcji sprawia iż panele LCD posiadające ten typ matrycy są obecnie najbardziej popularne.

Patterned Vertical Alignment (PVA)
Matryce PVA autorstwa firmy Samsung charakteryzują się bardzo dużym kątem widzenia, dobry czas reakcji oraz zawrotym kontrastem sięgającym nawet 1500:1 co gwarantuje znacznie lepsze odwzorowanie czerni. Podobnie jak i w matrycach MVA piksele nie są zauważalne dzięki czemu matryce te co raz częściej montowane są w panelach LCD.

In-Plane Switching (IPS oraz S-IPS)
Matryca ta została opracowana przez firmę Hitachi oraz NEC. Bardzo dobrze odwzorowane kolory oraz szeroki kąt widzenia posiada ona również zalety matryc VA (Vertical Alignment) oraz TN (szybkość działania). Doskonale nadaję się do profesjonalnych zastosowań.

Reasumując. "Nasz" Sony D3000 posiada matrycę, która jest jednym z najbardziej zaawansowanych osiągnięć w tej dziedzinie (oczywiście powszechnie dostępnych). Skąd więc taki pesymizm u niektórych? MVA posiada największe kąty widzenia, dlaczego więc jest krytykowana przez niektórych (we wcześniejszych postach) za małe kąty!? I sprawa ostatnia. Czy producenci (Sony, Samsung, Panasonic itd.) chętnie przyznają się do tego jaki rodzaj matrycy stosują? Czy można to sprawdzić w ich materiałach reklamowych lub na stronach www?

Pozdrawiam
Alcatraz
 
Ostatnia edycja:

dasiu

New member
Witam fanów sony. Chciałem się zapytać jak to jest z gwarancją sony? Na stronach ceneo doczytałem iż niktóre sklepy dają rok a niktóre 2 lata. Nie wiem czy sony w ten sposób faforyzuje niektóre sklepy?
 

dagie

New member
Alcatraz napisał:
MVA posiada największe kąty widzenia, dlaczego więc jest krytykowana przez niektórych (we wcześniejszych postach) za małe kąty!? I sprawa ostatnia. Czy producenci (Sony, Samsung, Panasonic itd.) chętnie przyznają się do tego jaki rodzaj matrycy stosują? Czy można to sprawdzić w ich materiałach reklamowych lub na stronach www?

Pozdrawiam
Alcatraz

Nieprawda! Największe kąty ma IPS i pochodne i jest to wyraźnie widoczne. Panasonic chwali się tym bardzo mocno.:)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Alcartaz - Niestety nie można sprawdzić tak łatwo matryc skąd są mimo że otworzysz z tyłu telewizor. Ale my staramy się wiedzieć na bieżąco . Nie wiem tylko napewno czy użytkownicy którzy już kupili telewizor chcieli by się dowiedzieć.

SławekR - każdy ma swoją wrażliwość - dlatego świat jest tak piękny ze względu na swą różnorodność. I niech tak zostanie.

jtd - Porównywaliśmy na Szkoleniu Panasonica na promie do Szwecji LCD i plazmę PV700 . /na nasze żądanie :D / . Plazma oczywiście ma większą głębię czerni.

I tak najlepszą formą jest sprawdzenie modeli u siebie w domu przed zakupem.
 

LCC

New member
A jak się ma porówanie Sony 32D3000 z Samsungiem 32M86/87?
Wiem, że ktoś tu dawał test ale jest po norwesku. Wiem też, że to inna klasa ale czy Sony będzie lepszy? Na zdjęciach z tego testu nie zauważyłem aby jakoś Samsung odstawał od tego Soniaka.
 

musti

Banned
dasiu napisał:
Witam fanów sony. Chciałem się zapytać jak to jest z gwarancją sony? Na stronach ceneo doczytałem iż niktóre sklepy dają rok a niktóre 2 lata. Nie wiem czy sony w ten sposób faforyzuje niektóre sklepy?

W Polsce jest rok gwarancji. Modele z dwuletnią gwarancją to prywatny import najczęściej od Germańców. Jednak zgodnie z prawem wszystkich chroni i tak dwuletni okres....
 
Do góry