Sony KDL 32D3000

pienta

New member
ernet napisał:
1) A dlaczego akurat 1 rok ?

Bo do kwietnia to prawie rok :p

ernet napisał:
2) Podłaczenie 32".40" itd. do kablówki, to -jak ktoś tu napisał- grzech, z którego trzeba się spowiadać :D . Ja na razie tak mam, ale czekam, bo w grudniu juz mój "operator" ma wpuścić sygnał cyfrowy i dać do tego specjalny tuner.

Toż ja o tym dobrze wiem, że grzech :D Niestety może być problem z zamontowaniem talerza do N-ki albo Cyfry, dlatego trochę nie ma wyboru chwilowo
 

ernet

Active member
Bez reklam
Cyfrowy dźwięk

Własnie wyprowadziłem dźwięk ze swojego TV do amplitunera przez cyfrowy przewód optyczny ( do tej pory miałem przez analogowe chinche ( no, czincze ;-). Nie do wiary , jaka jest róznica w jakości !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :D Odpaliłem ViVa, MTV... teraz to dopiero słychać ! Takie połaczenie bardzo POLECAM !
 

Darek1

New member
Pytanko

A jak porównanie sony 40d3000 do jvc 42p80,sharp42rd2e czy "podobna" toshiba lub samsung?Tzn hd ready, 100 hz.Wielkie dzieki za odp.
 

ryszkwie

New member
ernet napisał:
Własnie wyprowadziłem dźwięk ze swojego TV do amplitunera przez cyfrowy przewód optyczny ( do tej pory miałem przez analogowe chinche ( no, czincze ;-). Nie do wiary , jaka jest róznica w jakości !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :D Odpaliłem ViVa, MTV... teraz to dopiero słychać ! Takie połaczenie bardzo POLECAM !

Ja może troche z innej beczki, ale do Ciebie. Poprzednio narzkałes bardzo na swojego 40 D3000. Wlasciwie to tylko Ty tak zle go oceniłes i nie polecałes żeby kupić .Teraz widze,ze juz nic nie mowisz w tym tonie, czyli rozumiem, ze albo sie przyzwyczaiłes do tych wad albo nie były one takie straszne tylko wymagal ustawienia Twoj TV. Poza tym mysle ,ze teraz masz ogólnie wieksza wiedzę o wszystkich LCD, ich wadach i zaletach i na tym tle ten LCD nie jest najgorszy. Czy dobrze rozumiem? Bo powiem ci szczerze, ze troche zamieszałes na forun z tak radykalnymi opiniami.
Napisz juz teraz na spokojnie co o tym myslisz.
Pozdrawiam
 

LCC

New member
ernet napisał:
Własnie wyprowadziłem dźwięk ze swojego TV do amplitunera przez cyfrowy przewód optyczny ( do tej pory miałem przez analogowe chinche ( no, czincze ;-). Nie do wiary , jaka jest róznica w jakości !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :D Odpaliłem ViVa, MTV... teraz to dopiero słychać ! Takie połaczenie bardzo POLECAM !
Z całym szacunkiem do @Ernet ale jeśli ktoś nie wiedział, że takie połączenie jest o niebo lepsze to jak może mieć obiektyne zdanie na temat D3000... Wprowadzasz tylko zamęt na forum. Co do Jego wypowiedzi o D3000 to powiem, że nie ma zielonego pojęcia o LCD i w tym momencie jest na etapie szukania różnic miedzy CRT, a LCD i tu jest temat rzeka. Natomiast co do tego, że inne LCD Sony są lepsze bo nie mają takiej elektroniki i przerabiania sygnału jak D3000 - obraz zbliżony do CRT to powiem, że to tylko zaleta dla D3000.

Jeśli ktoś kupi LCD taki jak D3000 i po kilku dniach powie, że jest do bani i woli swojego starego CRT to z taką osobą w ogóle nie powinno się rozmawiać, bo albo to "dziecko neostrady" albo "człowiek, który nie wie czego chce od życia".
 
Ostatnia edycja:

ernet

Active member
Bez reklam
ryszkwie napisał:
Ja może troche z innej beczki, ale do Ciebie. Poprzednio narzkałes bardzo na swojego 40 D3000. Wlasciwie to tylko Ty tak zle go oceniłes i nie polecałes żeby kupić .Teraz widze,ze juz nic nie mowisz w tym tonie, czyli rozumiem, ze albo sie przyzwyczaiłes do tych wad albo nie były one takie straszne tylko wymagal ustawienia Twoj TV. Poza tym mysle ,ze teraz masz ogólnie wieksza wiedzę o wszystkich LCD, ich wadach i zaletach i na tym tle ten LCD nie jest najgorszy. Czy dobrze rozumiem? Bo powiem ci szczerze, ze troche zamieszałes na forun z tak radykalnymi opiniami.
Napisz juz teraz na spokojnie co o tym myslisz.
Pozdrawiam

No, to trochę mnie sprowokowałeś :) . Nie, absolutnie nie zmieniłem
swojego zdania na temat tego telewizora . I nie, nie pogodziłem sie
z jakością, w jaki sposób on - jak dla mnie- odbiera ! I gdybym tylko mógł go oddać ( niestety kupiłem za gotówkę, a nie w sklepie internetowym ), zrobiłbym to. Co gorsza, przez 3 dni testowałem go na sygna;e z Cyfry+ i obraz był niewiele lepszy. Z mojego doświadczenia z odbiornikami TV wynika, że telewizor jest całkowicie sprawny.
Domyślam się,że teraz padnie pytanie.. co bym kupił. Otóż.. Samsung LE40M87BD. Moja siostra go kupiła kilka dni przed moim zakupem. Na zwykłej kablówce gra bardzo dobrze.I to przy praktycznie fabrycznie ( zmieniłem na standard ) i malutkich i podstawowych korektach w nastawach obrazu !
Przyczym "100 Hz" , tz. jego efektywnośc, jest prawie niezauważalna. Przez tydzień -łacznie- kilkudziesięciu minu po kilka razy dziennie , zmieniając rózne nastawy obrazu nie udało się mi zbliżyć nawet do określenia "dobre". A jeden ze sprzedawców z autoryzowanych sklepów Sony ostrzegał mnie, no raczej powiedział, że gdyby on miał wybierać, to wolałby od tego modelu serię "V" , "T", a nawet "S". Miał rację moim zdaniem.
 
Ostatnia edycja:

ernet

Active member
Bez reklam
LCC napisał:
Z całym szacunkiem do @Ernet ale jeśli ktoś nie wiedział, że takie połączenie jest o niebo lepsze to jak może mieć obiektyne zdanie na temat D3000... Wprowadzasz tylko zamęt na forum. Co do Jego wypowiedzi o D3000 to powiem, że nie ma zielonego pojęcia o LCD i w tym momencie jest na etapie szukania różnic miedzy CRT, a LCD i tu jest temat rzeka. Natomiast co do tego, że inne LCD Sony są lepsze bo nie mają takiej elektroniki i przerabiania sygnału jak D3000 - obraz zbliżony do CRT to powiem, że to tylko zaleta dla D3000.

Jeśli ktoś kupi LCD taki jak D3000 i po kilku dniach powie, że jest do bani i woli swojego starego CRT to z taką osobą w ogóle nie powinno się rozmawiać, bo albo to "dziecko neostrady" albo "człowiek, który nie wie czego chce od życia".

Bez komentarza.
 

LCC

New member
@Ernet, codziennie mnie zaskakujesz i tylko potwierdzasz moje słowa. W porównaniu z Sony D3000, Samsung M87BD... to kupa złomu. Napisałem Ci, że jeśli tak bardzo kochasz jakość obrazu CRT to właśnie powinieneś kupić niższe modele Sony lub takiego Samsunga i będzie tak jak powiedział ten sprzedawca. Jednak jak powiesz, że one mają lepszy obraz od D3000 to już będzie totalna bzdura. Z tego co piszesz wnioskuję, że nie masz pojęcia jak może wyglądać obraz z takiego D3000, a takie Samsungi czy inne przy nim leżą i kwiczą - już przy oglądaniu TV, a co dopiero DVD czy HD. Co do 100Hz, jeśli nie jest to dla Ciebie ważne i tego aż tak bardzo nie widać to szkoda więcej mojego czasu na pisanie z Tobą. Tylko bardzo Cię proszę nie pisz tu i nie wprowadzaj ludzi w błąd. To, że nie jesteś zadowolony ze swojego zakupu pozostaw dla siebie i nie przelewaj swoich żalów na osoby na tym forum, bo tylko będą się u nich pojawiać niepotrzebne obawy.

PS. @Ernet, jesteś pewny, że na tej Cyfrze miałeś sygnały i jakości na antenie na poziomie 100% czy może 20-30% i dlatego taka była słaba jakość obrazu. Nie będę już wspominał o kablówce.
 
Ostatnia edycja:

Tomek Koko

New member
Bez reklam
NIeważne czy masz 100% czy 30% obraz sie nie zmienia. Poniżej 50% obraz ,moze sie rwac ale jakosc pozostaje taka sama.
 
Ostatnia edycja:

ernet

Active member
Bez reklam
Tomek Koko napisał:
NIeważne czy masz 100% czy 30% obraz sie nie zmienia. Poniżej 50% obraz ,moze sie rwac ale jakosc pozostaje taka sama.

Miałem poziom ok. 85 . Więc sie z Tobą zgadzam, że todość mocny sygnał.
 

ernet

Active member
Bez reklam
Dodatkowe wyjasnienie.

ryszkwie napisał:
Ja może troche z innej beczki, ale do Ciebie. Poprzednio narzkałes bardzo na swojego 40 D3000. Wlasciwie to tylko Ty tak zle go oceniłes i nie polecałes żeby kupić .Teraz widze,ze juz nic nie mowisz w tym tonie, czyli rozumiem, ze albo sie przyzwyczaiłes do tych wad albo nie były one takie straszne tylko wymagal ustawienia Twoj TV. Poza tym mysle ,ze teraz masz ogólnie wieksza wiedzę o wszystkich LCD, ich wadach i zaletach i na tym tle ten LCD nie jest najgorszy. Czy dobrze rozumiem? Bo powiem ci szczerze, ze troche zamieszałes na forun z tak radykalnymi opiniami.
Napisz juz teraz na spokojnie co o tym myslisz.
Pozdrawiam

ryszkwie .Ocena mojego Tv jest moją oceną i jej nie zmienię. Każdy ma inne preferencje ( w tym przypadku ) dotyczące kolorów, ostrości - obrazu sensu largo. Trudno się więc dziwić, że mi bardziej odpowiada obraz telewizora X, a innemu telewizora Y.
Szanuję ocenę i wybór każdego człowieka.
Ja , przy zakupie, kierowałem się recenzjami (dobrymi ) i marką. Przyznaję, to był mój błąd(y). Ale kto na nich się nie uczy... :confused:
PS. Dzieki za Twoją rzeczową i merytoryczną wypowiedź.
Przy okazji.. myślę, że mam już większą wiedzę niż przed zakupem.
A czerpię :) ją między innymi stąd ( oprócz tego Forum ):
http://www.avforum.pl/
http://www.avforums.com/forums/
http://www.avforums.com/forums/showthread.php?t=543498forumdisplay.php?f=155
http://www.hdtvorg.co.uk/reviews/bravia_series_info.htm
http://www.hdtvtest.co.uk/

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

LCC

New member
Tomek Koko napisał:
NIeważne czy masz 100% czy 30% obraz sie nie zmienia. Poniżej 50% obraz ,moze sie rwac ale jakosc pozostaje taka sama.​
Tu się nie zgodzę. Kilka dni miałem do N-ki antenę "ten ich wynalazek nazywany sitkiem" i miałem na niej siłę 50% i jakość 40%. Obraz był słabej jakości, tzn. lekko przymazany, małe bitrate itd. Zmieniłem na inną z nowym konwerterem i teraz mam 100% i 100%, różnica w jakości obrazu jest gigantyczna... widać ją już na zwykłych kanałach SD, a na HD to już bajka. Więc jakaś różnica jest. @Ernet miał 85% to już dość dobrze powinno być widać, jednak dużo zależy też od kabli i od samej platformy. Tak jak mówiłem D3000 lubi dobrą jakość sygnału i wtedy pokazuje co potrafi, ale każdy ustawi go sobie jak mu się podoba i opninie później są tak skrajne.
 

AgaiRafal

New member
Witam!

Chciałbym wtrącić do dyskusji swoje 3 grosze :)
Długo wahałem się z zakupem między Sony 32D3000 a Panasonic LX70P.
Padło ostatecznie na Sony i.... jestem naprawdę BARDZO zadowolony.

Faktycznie Panasonic ma lepszą płynność obrazu, Sony czasem zaciągnie przy szybkiej scenie, ale po odpowiedniej kalibracji i własnych ustawieniach, aż tak nie rzuca się to w oczy. Za to reszta po stronie Sony!!
Jakość obrazu - REWELACJA - czerń jak na LCD na najwyższym poziomie, kolory, ostrość - ciężko było się oderwać od patrzenia(mój 4-letni LCD LG wysiada pod każym względem).
Tak jak pisał wyżej LCC Samsungi mogą się schować! :)
Ernet - nie rozumiem dlaczego uważasz, że ten LCD ma złą jakość obrazu...
Ja mam obecnie podłączony tylko Cyfrowy Polsat przez EURO-RGB i napradę nie spodziewałem się tak dobrej jakości. Planuję podłączyć jeszcze DVD i myślimy z żoną nad platformą cyfrową HD. Myślę że wtedy ten TV dopiero pokaże co potrafi.

Na korzyść Sony zdecydowała ostatecznie:
- obecna promocja - 5 lat gwarancji
- bardzo bogate menu w porównaniu do Panasa

Polecam ten TV niezdecydowanym!
Pozdrawiam!
Rafał
 

ernet

Active member
Bez reklam
AgaiRafal napisał:
Witam!
Ernet[/COLOR][/B][/I] - nie rozumiem dlaczego uważasz, że ten LCD ma złą jakość obrazu...
Ja mam obecnie podłączony tylko Cyfrowy Polsat przez EURO-RGB i napradę nie spodziewałem się tak dobrej jakości. Planuję podłączyć jeszcze DVD i myślimy z żoną nad platformą cyfrową HD. Myślę że wtedy ten TV dopiero pokaże co potrafi.
Na korzyść Sony zdecydowała ostatecznie:
- obecna promocja - 5 lat gwarancji
- bardzo bogate menu w porównaniu do Panasa
Polecam ten TV niezdecydowanym!
Pozdrawiam!
Rafał
Bardzo sięcieszę,ze jesteś zadowolony z tego TV ! Część odpowiedzi na Twoje pytanie udzieliłem wyżej.
Pytanie; czy przy Twoich ( jakich ) ustawieniach nie ma zjawiska "przepalania " białego koloru. Np. jakaś osoba na tle białego budynku ) z jakimiś szczegółami ( okna ) u mnie jest tak jaskrawo biała ( kontrast mam ustawiony na 48% ) , że tych okien prawie nie widac.
 
Ostatnia edycja:

AgaiRafal

New member
Cześć!

ernet
ten TV mam od wczoraj - na początku wstępnie ustawiłem parametry w menu serwisowym (gdzieś wcześniej w tym wątku swoje ustawienia w menu sewisowym podawali Ortax360 i LCC - w tym miejscu dziękuję Wam za udostępnienie swoich nastaw), oraz bawiłem się ustawieniami kolorów, kontrastu , jasności, trybów pracy, "poprawiaczy" obrazu itp. Nie pamiętam dokładnie na jakich nastwach zostało - kontrast chyba na 100% - tak jak było domyślnie. Oglądałem wieczorem i w nocy i miałem aktywny czujnuk światła, bo bez tego bardzo waliło po oczach :)
Jednak nie zauważyłem takiego objawu - jaki przedstawiłeś - może za krótko mam ten TV - ale przyjrzę się pod tym kątem i dam znać.
Jeśli chodzi o moje ustawienia to wzorowałem się na podanych przez ww. a potem korygowałem wg siebie.

Pozdrawiam
Rafał
 

ernet

Active member
Bez reklam
AgaiRafal napisał:
Cześć!

ernet
ten TV mam od wczoraj - na początku wstępnie ustawiłem parametry w menu serwisowym (gdzieś wcześniej w tym wątku swoje ustawienia w menu sewisowym podawali Ortax360 i LCC - w tym miejscu dziękuję Wam za udostępnienie swoich nastaw), oraz bawiłem się ustawieniami kolorów, kontrastu , jasności, trybów pracy, "poprawiaczy" obrazu itp. Nie pamiętam dokładnie na jakich nastwach zostało - kontrast chyba na 100% - tak jak było domyślnie. Oglądałem wieczorem i w nocy i miałem aktywny czujnuk światła, bo bez tego bardzo waliło po oczach :)
Jednak nie zauważyłem takiego objawu - jaki przedstawiłeś - może za krótko mam ten TV - ale przyjrzę się pod tym kątem i dam znać.
Jeśli chodzi o moje ustawienia to wzorowałem się na podanych przez ww. a potem korygowałem wg siebie.
Pozdrawiam
Rafał

dzieki za szybką odpowiedz. Ja ten efekt też zauważyłem, jak testujący samochód ( TVN Turbo ) jedzie lub stoi , jest pokazany z boku, a za nim ( za oknem ) obraz budynków jest jaskrawo jasny, bez ( prawie ) żadnych szczegułów'
Pzdr
 

LCC

New member
Ja mam dwa D3000 i ani na jednym ani na drugim nie ma "przepalania białego koloru". Biały jest biały i nie jest zbyt jasny ani zbyt ciemny i szczegóły są bardzo dobrze widoczne. Może masz coś z kablami, masz to po Euro?
 

ortax360

New member
Witam

Bez zbednego gadania -jakies nowe efekty przepalenia kolotu białego ??.

Nic takiego nie miałem lcd 40d3000 to swietny - bardzo dobry lcd - 1 z najlepszych na rynku .

Wprawdzie juz go nie posiadam ale zapewniam ze jest Super i kolega ernet bardzo sie myli co do jakosco obrazu w 40d3000.

Pozdrawiam .
 

AgaiRafal

New member
ernet
Ja nie zauważyłem takiego efektu na moim TV - szczegóły zarówno na białym jak i na czarnym są bardzo dobrze widoczne. A jak masz to podłączone? Może spróbuj zmienić kabel (uszkodzony?).
LCC
Ja mam ten LCD podłączony do C.Polsatu przez EURO-RGB i obraz jest SUPER jak na takie połączenie.
Ale nie każdy kabel EURO ma podłączone styki RGB, tańsze (czyt. cieńkie :) ) kabelki maja tylko AUDIO stereo i VIDEO-composite, może w takim połączeniu obraz jest kiepski.

Rafał
 
Do góry