Sony KDF-A11E - wszystko o serii (KDF-E50A11E KDF-E42A11E)

mystic

New member
Mój szwagier rozważa zakup tego TV, więc pewnie stolik też będzie brał pod uwagę. Skoro mówisz, że cena bardzo atrakcyjna, to ile konkretnie byś chciał za niego.
 

mihau78

New member
hmm,zmieniam zdanie.42 to wcale nie za duzo i tak jak pisaliscie wcześniej trzeba się po prostu przyzwyczaic.Mi to zajęło jakis tydzień i teraz też zastanawiałbym się nad 50". Poazdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
zrobiliśmy kilka razy eksperymenty.
Zaproponowaliśmy podczas prezentacji pozostawienie większego telewizora niż kupujący zamierzał nabyć pierwotnie , na okres siedmiu dni.
Po tym okresie gdy chcieliśmy zamienić na mniejszy - jeszcze nikt nie oddał. Wniosek - śmielej siegać po większe ekrany. Ale zawsze sprawdzać
aby nie doznać rozczarowania.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
Cena - nie ulegnie zmianie. To nie jest tak ,ze każda okazja jest dobra do obniżki ceny. Każdy sprzet ma swoją wartość.
Dobra cena to 6399 i analizując cenę do jakości - to znakomity wybór.
pozdrawiam
 

tomaszek12

New member
Cena z Allegro

Jak dla mnie to cena jest Super KDF 50 cali poniżej 6 tys. tego jeszcze nie widziałem ale za 5690 zł. to juz prawdziwa rewelacja :)
 

rees

Member
Bez urazy Kiki, ale nie bardzo rozumiem Twojego posta.
Jezeli autryzowany sklep Sony w centrum Wawy wysprzedaje (dajmy na to) zapasy KDFa 50 za atrakcyjna cene 5720 zl brutto, inne sklepy na allegro tez sprzedaja ponizej 6k pln, to dlaczego mam kupowac za 6 400 :) ? Ta roznica w cenie to np. dedykowany stolik:). Jasne ze chetnie zamowilbym pokaz do domu, ale jezeli taka roznica w cenie to po co mam fatygowac kogos, skoro i tak nie kupie...
pozdrawiam!
 

ArturKania

New member
Auchan Białystok 5999 zł.

Niestety obraz jaki zobaczyłem nie zachwycił mnie.Ale będę dalej chodził przygladac mu się.Może to wrażenie dzięki "ciemnej" audycji serwowanej na wystawie ?
 

tomaszek12

New member
Ja patrzyłem na obraz

w Warszawie stoi w salonie na rondzie ONZ niestety nie posiadają żadnego żródła prócz HDTV . Oczywiście cały czas leci prezentacja Sony z kulkami no i obraz jest świetny na 50 calach ale ja chciałem zobaczyć z innego żródła ( DVD ,Cyfra lub zwykła antena ) ale niestety w tym salonie Sony nie jest dostepny inny sygnał TYLKO HDTV . Widziałem natomiast KDF 50 cali w Media puszczali reklamę Terminatora no i niestety obraz mnie nie zachwycił (szczególnie szybkie sceny pościgów i kule ognia po wybuchach) .Cena tego Tv juz jest super ale podobno dużo lepiej widać na JVC 57 cali-może ktoś wie gdzie można zobaczyć prezentację JVC w Warszawie?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
Cenę którą podałem to cena detaliczna w sklepie.
Cena internetowa - 5555 zł

Telewizory HD Ila nie maja konkurencj jakościowej ale są niedostępne.
Trzeba czekać ok. miesiaca
A prezentacje mozesz zamówic do swojego domu.
pozdrawiam
 

rees

Member
Kiki i to calkowicie zmienia postac rzeczy:)
Dobra cena + możliwość zamówienia prezentacji. Chyba się skuszę:)
pozdrawiam,
rees
 

helcik

New member
Sony KDF 50" ambilight

witam!
ponieważ ostatnio mało się dzieje w temacie tylnej projekcji (chyba wszyscy po prostu cieszą się swoimi "maleństwami") to podrzucam parę fotek i opis KDFa "rozszerzonego" o opcję ambilight za pomocą zetawu kupionego w IKEI za 120zł.

w skład zestawu wchodzą 4 listwy świetlne i 4 przewody zasilające. listwy można łączyć za pomocą złączek. ja połączyłem je po 2 listwy (na TV i na nogę stolika) i tym samym wykorzystuję tylko 2 przewody zasilające. przewody są cieniutkie i prowadzą do małej kostki która już grubszym kablekiem posiadającym włącznik/wyłącznik podłącza się do gniazdka sieciowego. u mnie włącznik znajduje się na kolumnie w odległości ok. 1m od TV.

a teraz fotki:
pokój całkowicie zaciemniony:


lekkie światło sztuczne:






oświetlenie nogi stolika:


sposób montażu listwy na TV (na przylepce):



zaprezentowany zestaw dostepny jest w kolorach:
-białym
-niebieskim
-zielonym

efekt jest bardzo fajny i dzięku niemu nie trzeba wieczorami zapalać dodatkowego oświetlenia rozpraszającego żeby oglądanie 50" nie męczyło bardzo wzroku.

pozdrawiam i polecam,
helcik
 

helcik

New member
cles napisał:
Helcik
Jak masz ustawione parametry w swojej KDFce?
trochę nie w temacie...
kontrast:60, jasność:50, kolor:54, ostrość:8,przysłona:średnia

w bardzo słoneczny dzień trochę podkręcam kontrast i jasność
 

rees

Member
KDf 42" chyba nie ma sensu

Witam wszystkich fanów KDFek :)
Przeczytałem swego czasu praktycznie wszystkie posty dotyczące tych tv i w zasadzie byłem jeszcze niedawno zdecydowany na kupno 50". Ale życie weryfikuje i plany i póki co nie będę miał nowego placementu (czytaj: mieszkania z dużym salonem) w celu postawienia 50" .
Aktualna odległość od nosa do stolika rtv wynosi max 2,2 metra. Czy jest sens myśleć jeszcze nawet o 42" KDF? Boję sie, że z tej odległości raczej doznam tzw. screen door efect (miejsca łączenia pixeli) niż czystewj radości z dużego ekranu. A może się mylę? Pomóżcie drodzy KDFowcy:)
Warto nadmienić że KDF służyłby w 90% do grania na X360 w trybie 720p, a w 10% do ogladania DVD / xvid. Raz na święta newsy w kabłówce:)
Jest sens inwestować w ciemno bez pokazu / prezentacji czy sobie darować i kupić LCDeka 32" ?
pozdrawiam wszystkich fanów KDF:)
 

k9driver

New member
kupuj w ciemno sony 50cali kdf,mam ten telefizor od 4miesięcy i używam go praktycznie tylko do xboxa 360,jakość rewelka,szczęka na glebie
oglądam z odległości 1,8metra i wszystko gites
w instrukcji jest napisane ,że odległość optimum to 2metry
zero pikselozy wszystko krystaliczne i płynniutkie,divxy puszczam z komputera czasami poprzez svideo i obraz jest naprawdę zadawalający wystarczy pokombinować z ustawieiami
GT: NIE
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
sprawdzaj sam przed zakupem. Na tym forum sa osoby które oglądają Plazmy , i hybrydy z bliższej odległości i są super zadowoleni.
Pamietaj że zostaniesz na lata sam na sam z telewizorem , dobrze żebyś był extra zadowolony.
Taki eksperyment sprawdź w swoim domu koniecznie.
pozdrawiam
 
Do góry