Sony HX800 czy Panasonic E30E

Łukasz84

New member
Sony 40HX800 czy Panasonic 42E30E

Witam jestem nowy na forum i chciałem się przywitać, a jednocześnie prosić o pomoc lub radę. W najbliższym czasie czeka mnie zakup tv. Jest to pierwszy mój i za bardzo nie wiem na co się zdecydować.

odległość od ekranu -około 3m
jak słońce świeci w pokoju-południowy zachód na zachód czasami i księżyc daje nieźle popalić :wink:
Jak duży jest pokój- 12m2
jaki masz obecnie telewizor -na razie brak
jakie programy najczęściej oglądasz -sport,filmy,
więcej oglądasz w dzień czy wieczorem-wieczorem
wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez-zależy ale raczej bez.
wolisz obraz ostry czy łagodny- ostry
matryca błyszcząca czy matowa-matowa,ew.półmatowa
preferowana wielkość telewizora-40,42 cale
preferowana marka-raczej sony
czego nie lubisz w telewizorach-smużenia,piksel-ozy,zaszumionego obrazu, wyblakłych kolorów
jakie urządzenia będą podłączone-PS3,cyfrowy poslat Hd
ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń-CP,50% PC25%, Ps325%
siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych-leciutki skosi też by był
czy ważne jest wifi-fajnie by było
czy będziesz korzystać z widgetów-może
czy chcesz serfować w internecie z poziomu telewizora- nie koniecznie
czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - tak jak wyżej
czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami- przydało by się
ma mieć 3D-za bardzo mi na tym nie zależny
ma mieć slot na karty SD-miły dodatek choć nie konieczność
ma mieć tuner DVB-S-tak
jakimi złączami-hdmi
jaki masz sygnał-cyfrowy
ile programów HD-21
ma stać czy wisieć-raczej wisieć
jaka klasa cenowa-okolice w okolicach 3500

Preferowane modele to:
Sony 40HX800
Sony 40EX720
Panasonic 42E30E.

Z góry dzięki za pomoc.
 
Ostatnia edycja:

Łukasz84

New member
Czytałem ten test i wyczytałem, że model 42 cale nie prezentuje się tak dobrze jak model 37 calowy. Ten większy ludzie piszą, że miał jakieś kłopoty z podświetlaniem matrycy w prawym dolnym rogu.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Miał problem ale już niema. Po naszej interwencji został naprawiony na poziomie produkcji.
 

arturos1970

New member
Bez reklam
zdecydowanie sony,panasonic ma troche lepsze katy,ale w porownaniu do hx800 ma o wiele slabsza czern co za tym idzie ma tez o wiele nizszy kontrast.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
napisałeś że boisz się pikselozy i smużenia. Wiec skalowanie musi być na dobrym poziomie. A sama odległość nie usunie Ci takiego problemu.
Jest jeszcze input lag. Co prawda napisałeś że w gry poświęcasz 25% czasu , więc rozumiem ze to ważne.
 

Łukasz84

New member
Raczej nie grywam po sieci, chce mieć naturalny ładny obraz. Biorę jeszcze pod uwagę Sony EX720.W sklepie gdzie chce kupić tv panasonic jest za 3059 Sony EX za 3500 a HX za 3700, który z nich ma najlepszy stosunek jakość/cena. Z tego co czytałem to Sony nie czyta innych dysków tylko swoje oryginalne, a Panasonic nie ma podobno z tym jakiś większych problemów. W sumie to nie jakiś problem bo i tak zamierzam podłączyć do niego pc. Nie mam za bardzo gdzie sprawdzić tych tv w moim mieście tych modeli nie ma. A NIE CHCE ŻAŁOWAĆ WYDANYCH PIENIĘDZY.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
nie napisałem że w sieci. Oczywiście że sprawdź. Chodzi o to żebyś wybrał najlepsze dla Ciebie. Sony sprawdź na zaszumiały obraz , bo to nie jest najmocniejsza strona.
 

Łukasz84

New member
nie napisałem że w sieci. Oczywiście że sprawdź. Chodzi o to żebyś wybrał najlepsze dla Ciebie. Sony sprawdź na zaszumiały obraz , bo to nie jest najmocniejsza strona.

Czyli według Ciebie dla mnie lepszym wyborem jest Panasonic?Możesz napisać dla czego i jak sprawdza się on do oglądania sportu np. tenisa, nie zostaje smuga po piłce na ekranie? I o co chodzi z tym zaszumieniem na sony.
 

Łukasz84

New member
Większość oglądam HD choć i zdarza się SD. Czyli według ciebie KIKI ten Panasonic jest lepszy od Sonego? Sam już nie wiem ma kompletny mętlik w głowie.
 
Ostatnia edycja:
Ja Ci powiem tak. HD na każdym nowym TV będzie extra. A SD już tylko na tych co mają dobre skalowanie. Panasonic kanały SD super skaluje i obraz nawet przy gorszej jakości sygnału jest bardzo dobry, a HD to bajka sama w sobie.


Pozdrawiam
 

Łukasz84

New member
Musze jeszcze przemyśleć wybór. Zależy mi na funkcjach PIP i PAP, bo mam zamiar używać Tv jako monitora i lubię sobie grzebać w sieci patrząc jednocześnie na tv.Co radzicie?
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
ja radzę przemyśl dokładnie wszystkie potrzeby i dopiero napisz . Bo tak będziemy wymyślać co raz to nowe oferty a Ty będziesz wprowadzał nowe zmiany.
Napisz jeszcze raz odpowiedzi ale pełne na pytania.
 

Łukasz84

New member
Czego szukam? Jak pisałem tv do sportu i filmów, chciałbym go na chwile obecną używać jako monitor jednoczesnym oglądaniem tv czyli funkcje pap i pip. Nie wiem czy jest jakaś różnica miedzy 100 hz czy 200hz. Podobno Sony to jedna z lepszych firm, ale też swoje kosztuje. Jeśli chodzi o te dwa modele co podałem tytule to spraw się ma tak że skłaniam się bliżej Panasonicowi nie widzę sensu dopłacać 700 zł do tego żeby mieć PIP i PAP i tak z czasem planuje zakup laptopa i problem się rozwiąże, a ztego co czytałem Panasonic ma więcej możliwość multimedialnych i nie odbieg bardzo obrazem od Sonego. Chyba ze masz jakis innym model dla mnie?
 
Tak a pro po to Panasonic ma 100Hz + podświetlenie migające z prędkością 100 cykli na sekundę. Technologia nazywa się 200 BLB IFC, a nie 200Hz. Powoduje to, że super się ogląda mecze czy F1 jak i filmy akcji. Jedyne co niektórym przeszkadza to to, że w filmach przy włączonej tej opcji wydaje się jakby obraz był taki "teatralny". Ale jak się pobawisz w ustawieniach to można uzyskać fajne efekty. Osobiście mam zamiar skalibrować ten TV i wtedy już powinno być lux. W Sonym z tego co wiem to 100hz zawsze dobrze działał.
 

clticmd

New member
Łukasz84 i co w końcu kupiłeś?? Ja się chyba przymierzam do KDL-40HX800 ale wciąż nie mogę się zdecydować :) Czytam i czytam różne wątki ale brak mi wyłaniającego się "obrazu" który TV jest lepszy... Ktoś może użytkuje tego Sony?? i jak wrażenia??
 
Do góry