Sony HX750

BukMaster

New member
Witam,

Mam problem nie mogę wejść w opcje pilotem, wciskam i nic mruga zielona dioda dioda na tv ale nic sie nie dzieje. Tak samo w home nie można wejść.
 

eM!

New member
Jeśli nie działają Ci tylko niektóre opcje po kliknięciu pilotem powinieneś skontaktować się serwisem Sony. Być może wystąpił jakiś błąd w sofcie.
Od siebie polecę Ci odłączyć TV na jakiś czas z prądu (oraz odłącz od niego wszelkie inne urządzenia). Poskładaj wszystko w całość i podłącz do prądu. Jeśli nadal nie działają Ci te funkcje zostaje Ci telefon do seriwsu:
Naprawa i gwarancja
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Panowie nie wiem czy nie przesadzam ale jak TV odbiera sygnal SD, nie wazne czy przeskalowany przez blu ray, dekoder czy sam TV to litery maja jakby podwojne kontury oczywiscie jest to widoczne jak sie patrzy ok 1m od TV przy 40'. Przy sygnale HD czcionka jest idealna.
 

eM!

New member
Panowie nie wiem czy nie przesadzam ale jak TV odbiera sygnal SD, nie wazne czy przeskalowany przez blu ray, dekoder czy sam TV to litery maja jakby podwojne kontury oczywiscie jest to widoczne jak sie patrzy ok 1m od TV przy 40'. Przy sygnale HD czcionka jest idealna.

Jak sam zauważyłeś - jakość obrazu jaki da Ci TV (tutaj jakość widocznej czcionki) będzie zależała od jakości źródła materiału. Sytuacja wydaje się dość normalna jeśli chodzi o SD. Przy HD masz wszystko dobrze, więc też jest to normalne.
Spróbuj wstawić zdjęcie tych liter. Czy przypadkiem nie masz efektu halo wokół liter?
Postaraj się pokombinować z kontrastem i ostrością w ustawieniach.
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Ostroscia juz krecilem, to samo z uwydatnianiem szczegolow i krawedzi - moze troszke niweluje ale nie do konca, za to jak sie wlaczy redukcje zaklocen MPEG to te artefakty wokol liter znikaja ale wtedy obraz delikatnie traci na ostrosci.
 

eM!

New member
Prześlij na forum swoje ustawienia obrazu oraz zapodaj jakieś zdjęcie. Będzie o wiele łatwiej Ci pomóc, bo bez zobaczenia takich liter "na żywo" ciężko zgadnąć w którą stronę masz rozjechane ustawienia lub czy to jest wina np jakości sygnału.
Kiedyś miałem coś podobnego przy napisach wbudowanych w film słabej jakości. Męczarnia podczas oglądania.
 

Whiplash

New member
Bez reklam
No niestety na fotce obraz jest idealny, nie widac zadnych artefaktow. Jak juz tak maglujemy temat "wad" HX 750 to zauwazylem jeszcze jedna rzecz. Mianowicie czasami, zaznaczam czasmi podczas np. meczu kiedys jest zblizenie na zawodnika ktory biegnie i obraz bardzo szybko sie przemieszcza to na okolo zawodnika jakos tak dziwnie sie obraz rozmywa, psuje nie wiem jak to wytlumaczyc i odkrylem ze po wylaczeniu motionflow wszystko wraca do normy, kazde ustawienie w/w funkcji powoduje takie rzeczy procz ustawienia Impuls ale wtedy obraz migota wiec nie da sie ogladac.
 

Kamart

New member
Moim zdaniem za to dopowiada Motionflow + jakość transmisji. Zauważyłem, że przy dobrej jakości artefakty/rozmycie nie występuje.
 

eM!

New member
Co do rozmycia tła wokół zawodnika to wiem o co Ci chodzi. Masz Motionflow ustawiony na maxa, czy na pośrednią moc poprawy ruchu (nie pamiętam jak jest w tym modelu)? Polega to na dokładaniu poszczególnych klatek do wyświetlanego obrazu. Masz jednolite tło z deseniem (trawa jest niby zielona jednolicie ale ma swoją fakturę), zawodnik jest mocno kontrastujący a do tego dochodzi Ci percepcja ludzkiego oka i oszukiwanie mózgu dokładanym obrazem. Większość tego efektu tłumaczy faktura trawy. To jakbyś położył na sobie dwie półprzeźroczyste płytki z jakimś lekko zarysowanym wzorem i poruszał nimi oscylacyjnie względem siebie. Faktura zacznie się rozmazywać w podobny sposób do tego co opisałeś.
Tak na prawdę rozmywa się całe tło, ale widać to wokół zawodnika bo kontrastuje mocniej od tła i skupia Twoją uwagę.
Także wszystko z Tobą i Twoim TV jest w porządku :).

P.S. ależ wyszedł z tego wykład medyczno-optyczno-elektroniczy ;).
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Motion mam ustawiony na tryb Standardowy, sa lagodny, standardowy, wyrazny, wyrazny plus, impuls.
Ale to trzeba sie naprawde skupic na obrazie i szukac tych artefaktow. Poza zawodnikiem belka z wynikiem meczu i np logo podczas szybkiego ruchu kamery .
 

eM!

New member
Czyli są to raczej małe mankamenty niż poważne utrudnienie w oglądaniu meczy? Motionflow masz według mnie ustawione dobrze, bo wyższe opcje mogłyby spotęgować (podczas meczy) to zjawisko. Przy innym materiałach np film akcji występuje to zjawisko? Spróbuj dla testu wybrać jakąś scenę z filmu która mogłaby się rozmywać w podobny sposób i puść ją sobie kilka razy na każdym z ustawień Motionflow. Wtedy zobaczysz który tryb najbardziej odpowiada Twoim preferencjom.
P.S. jaki masz ustawiony tryb obrazu? (kino, gra, etc)
Rzuć okiem na tą część i-Manual'a:
Ustawianie obrazu i dźwięku odpowiednio do zawartości
Może wersja "automatyczna" będzie odpowiadała Twoim preferencjom co do obrazu (ruchu)?
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Scene mam ustawiona Ogolna i tryb standardowy. Na filmach nie widze tych zjawisk, zalezy od sygnalu raz cos tam sie zauwazy a raz juz nie.
 

eM!

New member
W takim wypadku nie masz czym się przejmować. Wszystko jest w jak najlepszym porządku. Obecne technologie są bardzo wysoko rozwinięte, ale nie zawsze w 100% działają tak jakbyśmy sobie tego życzyli. Niekiedy zdarzają się takie zjawiska jak to które przytoczyłeś. Jeśli byłby to nagminny problem zawsze możesz wezwać techników Sony na oględziny lub samodzielnie skontaktować się osobą, która skalibruje Twój TV w Twoim domu. Jedną z takich osób jest np. Maciej ***************, który robi to na prawdę dobrze i ma do tego wiedzę wraz z odpowiednimi narzędziami. Koszt takiej profesjonalnej kalibracji u niego to mniej więcej 300zł.
 
Do góry