Sony HX750 płynność obrazu

sandy123

New member
Witam

Od tygodnia mam Sony HX750 i jestem z niego bardzo niezadowolony. Pierwszym problemem jest podstawa, która notabene jest beznadziejna, praktycznie nie mam możliwości przesuwania telewizora w płaszczyznie poziomej, przy ustawionej podstawie bez odchyłu. To mogłbym sobie jeszcze darować, ale poważniejszym problemem jest brak płynności obrazu, zarówno przy podłączeniu do dekodera Cyfry + czy PS3. Gorzej jest jeszcze z PC, judder jest nie do zniesienia a mam porównanie, ze starszym modelem W5500, gdzie go praktycznie nie widzę. Zgłosiłem już sprawę do serwisu, ale znając życie orzekną, że wszystko jest w porządku. Jak jest u was czy są tego typu problemy czy ja tak źle trafiłem ? Jeżeli sprawa nie rozwiąże się pozytywnie to jest mój ostatni TV Sony. Z pozytywów to clouding jest praktycznie niewidoczny.
 

eM!

New member
Napisz jakie masz ustawienia? Dobrze, że zgłosiłeś sprawę do serwisu, ale warto abyś mógł w razie niepomyślnego orzeczenia poradzić sobie samemu z płynnością obrazu.
Zacznij od sprawdzenia aktualizacji dla Twojego TV. Wpisz TUTAJ nazwę swojego TV, czyli pełen kod KDL-46HX750 (dla TV w rozmiarze 46" i analogicznie do reszty).
Sprawdzałeś również kable. Nie chodzi o to czy one w ogóle działają bo to oczywiste, ale na lepszej jakości kablu może być lepiej (sporo osób kupuje najtańsze HDMI stąd moja prośba o spr tej kwestii).
 

sandy123

New member
Aktualizacji dokonałem dzień po zakupie i obecnie mam najnowszą wersję(PKG.402EUA). Na początku myślałem, że to przez aktualizację coś się schrzaniło, jednak dotyczy ona hbbtv. Motionflow mam ustawiony na standardowy, oczywiście zmieniałem na łagodny i wyraźny, jednak nie przynosiło to pozytywnych efektów, a w wręcz przeciwnie obraz stawał się dla mnie nienaturalny, a "rwanie i szarpanie" obrazu było takie samo jak przy opcji standardowej. Szczególnie widać to na twarzach i sylwetkach osób. Uniemożliwia mi to komfortowe oglądanie tv a jestem wymagający i zawsze zauważam nawet najdrobniejsze mankamenty. Jeśli chodzi o kable hdmi mam same markowe i nie należące do najtańszych, zresztą jest to sygnał cyfrowy. Ten tv w ogóle nie radzi sobie z judderem po podłączeniu do laptopa, wtedy to już w ogóle nie mogę nic oglądać bo dopada mnie frustracja. Co ciekawe na starszym modelu W5500 nie mam z tym najmniejszego problemu. To jak to jest nowszy model a gorszy ? Jest to mój trzeci tv lcd Sony i zapewne ostatni. Oprócz tego tv ma tendencje do "strzelania" i nie tylko przy wyłączaniu/włączaniu, ale także przy normalnej pracy.
 
Ostatnia edycja:

eM!

New member
Oprócz tego tv ma tendencje do "strzelania" i nie tylko przy wyłączaniu/włączaniu, ale także przy normalnej pracy.

Rozumiem, że piszesz o wydawaniu dźwięków przez TV gdy go włączysz to przez pewien czas "strzela". Jest to nagrzewanie się elektroniki i nie ma w tym nic strasznego, choć niekiedy jest to upierdliwe - szczególnie, że wydałeś trochę grosza na 750-kę.
Po wyłączeniu jakiś czas też pewnie Ci się coś takiego robi? Jeśli tak, to najprawdopodobniej jest to właśnie nagrzewanie i ochładzanie się podzespołów.

Co do ustawień obrazu i płynności, to nie jestem w stanie pomóc Ci na odległość, szczególnie, że nie widzę co dokładnie masz na myśli (brak płynności może być spowodowany kilkoma rzeczami).
Czekam na to co powie serwis i jak rozwiąże się Twoja sprawa. Daj znać jak poszło.
 

sandy123

New member
"Strzelanie" nie występuje tylko podczas włączania i wyłączania. Oglądam tv np. 1 h i zaczyna "strzelać", więc nie jest to chyba do końca normalne zjawisko.
 

plum99

New member
Od 3 tygodni jestem posiadaczem 46HX750 i trudno mi się na razie przyczepić do czegokolwiek.
Z obrazu jestem bardzo zadowolony. Oglądam bardzo dużo sportu (zwłaszcza piłka nozna - CYFRA+ ) i pod tym względem tez jestem wyczulony, ale żadnych problemów z płynnością nie zauważyłem, a zapewne na piłce nożnej tym bardziej bym to zauważył.
Telewizor mam powieszony na ścianie, więc co do możliwości regulacji na standardowej podstawce się nie wypowiadam. Co do trzasków też nie dostrzegłem tego w swoim egzemplarzu.
W pewnym momencie zastanawiałem się nad zakupem HX850, ale różnica w cenie ok. 1600 zł trochę te zapały ostudziła. Obraz na HX850 na pewno daje lepszy efekt czerni, bo widziałem jak 750 i 850 stały obok siebie. W domu efekt obrazu z HX750 jest, przynajmniej dla mnie, bardzo dobry.
Być może Twój egzemplarz ma jakiś defekt, więc najlepiej udac sie do serwisu.
 
Ostatnia edycja:

krzychooo

New member
Jutro dokładnie minie tydzień odkąd swojego posiadam.
Strzelanie - nie strzelił jeszcze ani razu. A wiem o czym piszesz bo w moim poprzednim LG strzelanie było na porządku dziennym przez co najmniej miesiąc po zakupie - i po włączeniu, i jeszcze sporo po wyłączeniu.
Płynność obrazu - u mnie wręcz wyśmienita. I to z włączonym polepszaczem w postaci motionflow (ustawienie na standard czyli pośrednie, nizsze jest jeszcze łagodny). Ustawienia obrazu na żywy, fabryczne. Obraz zarówno HD jak i SD, konsola co prawda nie PS3 tylko Xbox. Smużenia nie zauważam nawet przy oglądaniu filmów przez DLNA, choć duze pliki nieraz potrafią się przyciąć (ale podejrzewam ze to wina netu, zdaża sie to np. gdy antywirus aktualizację ściąga).
Podstawa, ze stoi pewnie i ciężko TV przesunąć, to moim zdaniem kolejna zaleta a nie wada (chyba ze się nie zrozumieliśmy i nie o tym piszesz).
Sprawdź jeśli masz możliwość gdzieś w sklepie czy też takie rzeczy występują na innym egzemplarzu, bo albo trafiłeś na wadliwy, albo ja jestem tak mało wymagający że opisanych przez Ciebie rzeczy nie zauważam.

Pozdrawiam i mam nadzieję że serwis się upora z problemem i nie będziesz musiał kopać się z koniem i udowadniać że nie jesteś wielbłądem.
 

sandy123

New member
Dziękuję wszystkim za zainteresowanie tematem. Dzisiaj było u mnie dwóch panów z serwisu Adder. Tv pojechał do nich, zobaczymy jaki będzie tego rezultat. Czy może ktoś korzystał z usług tego serwisu a jeśli tak, to jakie macie opinie ? Zastanawiam się, również nad wymianą tego tv z tytułu niezgodności towaru z umową skoro u innych nie występują tego typu problemy. Jak dokładnie przebiega taka procedura ?
 
Ostatnia edycja:

sandy123

New member
Przyjechał do mnie TV z takim samym problemem jak wcześniej. Serwis orzekł, że problem jest o czym świadczy wymiana płyty głównej, ale w zasadzie nie potrafią go wyeliminować, a ponadto tv ma zwiększoną jasność (na ustawieniach fabrycznych) niż było to przed serwisem, plus obraz jakby w gorszej jakości. Tv był w beznadziejnym serwisie (Adder) prawie dwa tygodnie. Omijać szerokim łukiem ten serwis !Poziom obsługi klienta żenujący. Nie dostałem nawet protokołu naprawy! Czyli reasumując mam tv nienaprawiony z wadami, których wcześniej nie miał.
 
Ostatnia edycja:

eM!

New member
Sugeruję, zgłoszenie jeszcze raz do serwisu aż do skutku. Nie po to kupuje się TV za kilka ładnych groszy aby być z niego niezadowolonym. Zapytaj w Sonym jakie masz możliwości naprawy tego TV ale w innym serwisie, bo ten nie spełnia Twoich oczekiwań. Polecam kontakt mailowy, który niestety trwa trochę dłużej ale masz wszystko "na piśmie" w razie kłopotów. Możesz opisać im również sytuację z obecnym serwisem i brakiem protokołu naprawy. Nie jestem prawnikiem i nie chcę się wdawać za nadto w przepisy ale kojarzy mi się zapis w kartach gwarancyjnych mówiący i tym, że po trzeciej nieudanej próbie naprawy urządzenia przysługuje wymiana na taki sam lub i zbliżonej wartości i parametrach (choć ja piszę nie jestem pewien czy to tak działa).

Co powiesz na sprawdzenie TAKICH USTAWIEŃ OBRAZU? Może one pomogą wyeliminować zaburzoną płynność ruchu w Twoim TV?
 

sandy123

New member
Dziękuję eM! za ustawienia, ale niestety nie pomogły mi. Tak jak radziłeś wysyłam tv ponownie do serwisu tylko, że do innego. Zostało mi to też zaproponowane przez kierownika sklepu, w którym kupiłem tv. Jeżeli serwis tym razem nie usunie problemu, tv ma zostać wymieniony na nowy. Sprawa jak zapewnił mnie kierownik była konsultowana z osobą odpowiedzialną w Sony za serwis. Pozostaje mi czekać i liczyć na pozytywne zakończenie sprawy.
 

Whiplash

New member
Bez reklam
A przed aktualizacja tez wystepowal problem plynnosci? Moze jednak to ta poprawka cos kaleczy sprawe..? Ja mam jakis stary soft w TV i teraz boje sie aktualizowac zebym sobie nie narobil klopotu bo u mnie plynnosc jest oszalamiajaca.
 

sandy123

New member
Nie sądzę, żeby było to wina aktualizacji bo dotyczyła ona telewizji hybrydowej(PKG.402EUA). Od wczoraj jest nowa wersja, ale czego dotyczy nie sprawdzałem.
 

sandy123

New member
Tv kupiłem w niedziele a w poniedziałek już zaktualizowałem, więc ciężko mi powiedzieć. Mogłem tego wtedy nie zauważyć. A najnowszą wersje pobrałem wczoraj przez tv, bodajże PKG504EUA. Dzisiaj tv został ponownie zabrany do serwisu.
 
Ostatnia edycja:

Whiplash

New member
Bez reklam
No i jak pobrales wczoraj ta poprawke to rozumiem ze nic sie nie zmienilo? Hmm moze ten TV tak ma tylko ty to zauwazasz a inni nie :) Ciekawe co serwis tym razem powie.
 

sandy123

New member
Aktualizacja nic nie zmieniła w moim przypadku. Myśle, że mój ezgemplarz jest po prostu trefny, bo po pierwsze mam porównanie ze starszym modelem (W5500), po drugie oglądałem ten sam model w sklepie i tego problemu nie widziałem. Wziąłem nawet specjalnie swojego laptopa, puściłem ten sam film i było plynnie. :)
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Zaintrygowala mnie troszke twoja sprawa plynnosci wiec potestowalem moja 750.
Przy ustawieniu standard, motion na standard jest wszystko w porzadku.
Po wlaczeniu opcji "Tryb filmu" na automat 1 plynnosc staje sie az przesadzaona i czasem zdarzy sie delikatne zerwanie obrazu. Moze wlasnie ogladales w trybie filmu i tak jak u mnie zdarzyaly sie lekki przyciecia ?
W trybie automat 2 jest normalnie. Z instrukcji wynika ze tryb aut1 bardzo radykalnie zmienia plynnosc sygnalu w porowananiu do oryginalu i moze np TV nie wyrabia w niektorych momentach, co wiecej podczas pilki noznej jest idealnie a na filmach czasem delikatnie zarwie.
 
Do góry