Sony HX750 czy SAMSUNG ES6800

marcinstas

New member
Witam wszystkich serdecznie,
odzywam się pierwszy raz na tym forum mimo iż czytam Was trochę dłużej.

Stoję przed zakupem telewizora (LED?) 40" i jak dotąd po przeczytaniu licznych artykułów i opinii doszedłem do wyboru pomiędzy dwoma TV:

Sony Bravia KDL-40HX750
i
SAMSUNG UE40ES6800

oba wydają mi się zachowywać przyzwoity stosunek jakość/cena.

Przekonywano mnie i udowadniano na przykładzie jakichś filmików testowych, że Sony ma lepszy obraz (np. mniejszy clouding). Czy rzeczywiście przy normalnym użytkowaniu czyt. TV cablowa + raz w tygodniu film HDe lub nie :), różnica w jakości obrazu między tymi modelami będzie bardzo drastyczna, czy w ogóle zauważalna?.

Twierdzono również, że Sony charakteryzuje się dużo stabilniejszą przeglądarką (podobno ta w Samsungu dość często wysypuje - jej plus z kolei to na pewno obsługa flash'y i 2wu rdzeniowy procesor).
Ponieważ mam nadzieję korzystać w dużej mierze z SEN by Sony lub SmartTV na te funkcje patrzę z dużym zainteresowaniem obraz jednak jest najważniejszy.

W tym artykule,
******************************. com/topic/28032-mega-test-lcd-led-3d-sony-bravia-kdl-40hx750-5-profesjonalna-kalibracja/
opinie o SEN są bardzo pozytywne.

W samsungu ponoć bez problemu działają mysz i klawiatura bezprzewodowe podłączone przez USB - czy w SONY też to się uda?

Liczę na Wasze podpowiedzi lub nawet propozycje innych TV o podobnych właściwościach.

Z góry dzięki!
 

fargo2

New member
Miałem dokładnie ten sam dylemat, priorytet to wbudowane wifi, jednak stanęło na soniaku bo obraz dużo lepszy :p
 

marcinstas

New member
Miałem dokładnie ten sam dylemat, priorytet to wbudowane wifi, jednak stanęło na soniaku bo obraz dużo lepszy :p

Czy ta różnica jest wg Ciebie aż tak kolosalna? Bo ja widziałem ją tylko na materiałach testowych czyli przejaskrawionych?

A jak oceniasz multimedialność Sony, jakość przeglądarki, dostępność do internetowych materiałów wideo?
Sprawdzałeś możliwość podłączenia klawiatury, myszy?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Multimedialnie Samsung jest lepszy.
Obydwa model będę testował pod koniec tygodnia.
W Samsungu działa po USB, W Sony sprawdzę ale powinno też działać.
 

marcinstas

New member
Multimedialnie Samsung jest lepszy.

No właśnie na tym polega mój problem.
Jeżeli obraz w Samsungu jest tylko nieznacznie gorszy i przy jak napisałem wcześniej "zwykłym" użytkowaniu różnica ta jest mało zauważalna, to multimedialność i design Samsunga przemawiają wg mnie zdecydowanie na jego korzyść.

Aczkolwiek w podanym przeze mnie w pierwszym poście linku Sony jest chwalony za multimedialność i dostęp do wszelkich form VOD dlatego zasugerowany tym tekstem myślałem, że może się mylę i jest podobnie jak w Samsungu. Czy jesteś w stanie podać występujące między nimi różnice.

Czy samsung po podłączeniu klawiatury i myszy sprawdza się jako przeglądarka?
Wiem, że pojawią się głosy oburzenia, że próbuje zrobić z telewizora duży tablet, ale wg mnie jest to całkiem przydatna funkcja - a punktów dostępowych do sieci nigdy nie zawiele :)

kiki, czekam na twoje porównanie z niecierpliwością...
 

ziula78

New member
Multimedialnie Samsung jest lepszy.
Obydwa model będę testował pod koniec tygodnia.
W Samsungu działa po USB, W Sony sprawdzę ale powinno też działać.


Też czekam bo mam ten sam dylemant i nie wiem który kupić.pan w media markt strasznie mnie namawial na sony
 

Hipolos

New member
Witam.
I ja mam chrapke na któryś z tych tv. Interesują mnie 32 cale, mój budżet to max 3.000 zł. Priorytet to jakość obrazu, oprócz telewizji (kablówka SD)
dużo gram (xbox 360). Do tego zestawu dojdzie zaraz po zakupie tv (dekoder HD) i odtwarzacz BD.
POMOCY w sklepie tego dobrze nie spprawdze.
Obecnie posiadam Samsunga HD READY 32 CALE.
 
Ostatnia edycja:

eM!

New member
No właśnie na tym polega mój problem.
Jeżeli obraz w Samsungu jest tylko nieznacznie gorszy i przy jak napisałem wcześniej "zwykłym" użytkowaniu różnica ta jest mało zauważalna, to multimedialność i design Samsunga przemawiają wg mnie zdecydowanie na jego korzyść.

Przede wszystkim zadaj sobie pytanie ile będziesz używał funkcji multimedialnych a ile czasu będziesz spędzał przed TV po prostu oglądając np mecze lub filmy?
Dla mnie bynajmniej priorytetem jest jakość obrazu, bo nie zależnie od tego czy włączam film z pendrive'a czy oglądam telewizję czy też zapuszczę film na BD - to jakość obrazu musi być zawsze zadowalająca dla mnie.
 

coca-cola

New member
Witam wszystkich serdecznie,
odzywam się pierwszy raz na tym forum mimo iż czytam Was trochę dłużej.

Stoję przed zakupem telewizora (LED?) 40" i jak dotąd po przeczytaniu licznych artykułów i opinii doszedłem do wyboru pomiędzy dwoma TV:

Sony Bravia KDL-40HX750
i
SAMSUNG UE40ES6800

oba wydają mi się zachowywać przyzwoity stosunek jakość/cena.

Przekonywano mnie i udowadniano na przykładzie jakichś filmików testowych, że Sony ma lepszy obraz (np. mniejszy clouding). Czy rzeczywiście przy normalnym użytkowaniu czyt. TV cablowa + raz w tygodniu film HDe lub nie :), różnica w jakości obrazu między tymi modelami będzie bardzo drastyczna, czy w ogóle zauważalna?.

Twierdzono również, że Sony charakteryzuje się dużo stabilniejszą przeglądarką (podobno ta w Samsungu dość często wysypuje - jej plus z kolei to na pewno obsługa flash'y i 2wu rdzeniowy procesor).
Ponieważ mam nadzieję korzystać w dużej mierze z SEN by Sony lub SmartTV na te funkcje patrzę z dużym zainteresowaniem obraz jednak jest najważniejszy.

W tym artykule,
******************************. com/topic/28032-mega-test-lcd-led-3d-sony-bravia-kdl-40hx750-5-profesjonalna-kalibracja/
opinie o SEN są bardzo pozytywne.

W samsungu ponoć bez problemu działają mysz i klawiatura bezprzewodowe podłączone przez USB - czy w SONY też to się uda?

Liczę na Wasze podpowiedzi lub nawet propozycje innych TV o podobnych właściwościach.

Z góry dzięki!
Witam kolego ja mam podobny problem do twojego, chcę kupić Leda 3D 40"-42" do 4.500tys zł. Podepnę się pod temat. Ogólnie to sie nie znam na Led 3D. Trochę czytałem na temat LED. Ja tak samo stawiam na Sony , Samsung i do tego jeszcze LG, Może trochę niższe modele jak twoje. Chcę kupić tzw Smart Tv podłączyć pod internet i korzystać z multi-funkcji np. Skype , Google itp. Ja tak samo stawiam na pierwszym miejscu na jakość obrazu , ale patrze też na takie funkcje -bajery chcę żeby miał:
40 -42"
HDMI-3 lub więcej
USB- 3 lub więcej, posiadam zewnętrzny dysk 1TB chciałbym go podłączyć po TV żeby oglądać video, muzyka, foto pod który telewizor mógłbym to podpiąć
żeby miał 400Hz
i wiele innych. Telewizja jaka będzie podłączona to Cyfra+.
Co mi doradzicie i na co mam jeszcze zwrócić uwagę przy kupnie Leda 3D??? A ty marcinstas co wybrałeś Sony czy Samsung? Pozdrawiam
 

h2nnibal

New member
Witam kolego ja mam podobny problem do twojego, chcę kupić Leda 3D 40"-42" do 4.500tys zł. Podepnę się pod temat. Ogólnie to sie nie znam na Led 3D. Trochę czytałem na temat LED. Ja tak samo stawiam na Sony , Samsung i do tego jeszcze LG, Może trochę niższe modele jak twoje. Chcę kupić tzw Smart Tv podłączyć pod internet i korzystać z multi-funkcji np. Skype , Google itp. Ja tak samo stawiam na pierwszym miejscu na jakość obrazu , ale patrze też na takie funkcje -bajery chcę żeby miał:
40 -42"
HDMI-3 lub więcej
USB- 3 lub więcej, posiadam zewnętrzny dysk 1TB chciałbym go podłączyć po TV żeby oglądać video, muzyka, foto pod który telewizor mógłbym to podpiąć
żeby miał 400Hz
i wiele innych. Telewizja jaka będzie podłączona to Cyfra+.
Co mi doradzicie i na co mam jeszcze zwrócić uwagę przy kupnie Leda 3D??? A ty marcinstas co wybrałeś Sony czy Samsung? Pozdrawiam
Ja też mam ten sam problem :). Jestem zainteresowany samsungiem i sony.
Modele jakie chciałbym porównać to:
- SAMSUNG UE46ES5500
- Sony KDL40EX650B
- Samsung UE46EH5300WXzG
- Samsung UE46EH5450
- Sony KDL46EX650B

Byłbym wdzięczny gdyby ktoś mógłby mi przesłać linki do video testów
lub opisać minusy i plusy tych tv.
Najbardziej zależy mi na 46 calowych ale chętnie wysłucham opinii ludzi
którzy znają się na rzeczy lub szczęśliwych posiadaczy.
A może macie jakieś inne typy.
Najważniejsze dla mnie jest oczywiście LED, bez 3D, jakość obrazu, multimedia, internet, odtwarzanie z dysków plików przez usb...
Proszę o pomoc..
Pozdro...
 

polx

New member
niedawno wymieniłem Sony ex720 (troszkę gorszy od HX750) na Samsunga ES6800 i moim zdaniem Samsung lepszy. Poczytaj opinię o SONY w poprzednim wątku.
 

Felix B

New member
Hej. Wiecie może czy w tym Sony HX750 można nagrywać przy wyłączonym TV (w trybie czuwania)?
No i czy tylko Cyfrowy czy analog też da rade?
 

mare37

Banned
nie kupujecie samsungow bo to wielka lipa. Kupcie sony, plazme panasa lub sharpa. Nic wiecej, Po moich doswiadczeniach juz sie nie skusze na sprzet samsunga.
 

przemo73

New member
Bez reklam
nie kupujecie samsungow bo to wielka lipa. Kupcie sony, plazme panasa lub sharpa. Nic wiecej, Po moich doswiadczeniach juz sie nie skusze na sprzet samsunga.

Na pewno Twoje uwagi będą cenne jeśli przedstawisz argumenty. Bo pisanie: Nie kupujcie bo to lipa, jest mało poważne i nic nie wnosi do rozmowy.
 
T

TheGoat

Guest
Widze ze Kazdy tylko zadaje kolejene pytania a nikt nie chce napisac odpowiedzi i konkretnie sie wypowiedziec co za ludzie -.- 3 podstrony i nie dowiesz sie czy "myszka i klawiatura bezprzewodowa dziala w SONYM bez najmniejszego problemu" ( bo to akurat mnie interesuje i dlatego wyszuklaem ten temat przez google) za to dowiedzialem sie ze "Ziutek" "Marian" i kilka innych osbo ma DYLEMAT bo nie wie jaki tv wybrac -.- :( LUDZIE WEZCIE SIE OGARNIJCIE !!
 

michal3k

New member
Mysz i klawiatura w Sony KDL-xxHX750

Z tego co wiem i probowalem podlaczyc klawiature z touchpadem to Sony zwyczajnie tej klawiatury nei widzi ... a dziala ona bez problemu z TV Samsunga i LG.
Dokladniej to chodzi o klawiature Logitech K400, czy z innymi tez ma problem tego juz nie wiem. Z ta ma na pewno klopot.
 
Do góry