SONY HDR-SR12 czy JVC GZ-HD6 ?

fingusio

New member
Witajcie !!

Czaje się na jedną z tych kamerek - SONY HDR-SR12 lub JVC GZ-HD6.

Możecie mi polecić ktora lepiej wybrać?

Głownie chodzi mi o format zapisu - niby obie nagrywaja w MPEG-2 czyli nie trzeba bylo by przerabiac dla odtwarzaczy DiVIX? odtwarzalo by odrazu filmiki na PC czy tez standardowych odtwarzaczach?

Jak z konwersją MPEG-2 TS ? Naprawde to takie skomplikowane?


pozdrawiam
fingusio
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
od dłuzszego czasu posiadam JVC GZ HD 6. Jestem zadowolony z jakości nagrań , z dobrej pracy w trudnych warunkach , intuicyjnego menu, dobrych nagrać w szarym pomieszczeniu.
www.videozona***
www.camcorderinfo.com
http://www.videozona***/video_tests/sr12-hs9/
http://www.videozona***/video_tests/sr12-hs9/hires/cameras1.jpg​


http://www.videozona***/video_tests/reslight2/pictures/cameras.JPG​
 

mobor

Banned
SR-12 w MPEG-2 ?
Kto ci takich bzdur naopowiadał ?

Polecam stronę camcorderinfo.com. Znajdziesz tam testy i rankingi sprzętu.
Szczególnie polecam rankigi. Zobacz na którym miejscu są te kamery i przeczytaj tzw KONKLUZJE /opinie/
Jesli miałbym wybierac z tych dwóch - to wziałbym SONY ale jesli miałbym wybierac bez ograniczen- ponownie wybrałbym Canona

Dla mnie zawsze priorytetem jest wielkosć przetwornika i ilość pixeli które ma.
Dobra matryca jest wieksza niż 1/3" i nie ma wiecej pixeli niż 3 mln. Tyle potrzeba do dobrego odwzorowania HD.
 

fingusio

New member
tutaj pisze - sony.pl/product/hdd-avchd-hard-disk-drive/hdr-sr12e/tab/technicalspecs#tab

Format filmu
High Definition, AVCHD (1920 x 1080, 1440 x 1080) / Standardowa rozdzielczość, MPEG2

@kiki
niestety po rusku nie czytam :)
 

fingusio

New member
a jak jest zgrywanie filmikow w tych kamerkach?

trzeba jakos przerabiac je czy bezposrednio mozna zgrac i ogladac/wypalac?

oczywiscie w zwyklym standardzie, nie w HD bo to juz inna bajka.
 

fingusio

New member
Hmm to w jakim formacie sony nagrywa? *.m2t tak?

latwo to przekonwertować do formatow aby odtwarzaly zwykle stacjornarne divixy?
 

huling

New member
fingusio napisał:
Hmm to w jakim formacie sony nagrywa? *.m2t tak?

latwo to przekonwertować do formatow aby odtwarzaly zwykle stacjornarne divixy?

Sony nagrywa w 2 formatach: HD w m2ts, a SD w mpg2. m2ts można łatwo przekonwertować do mpg2 dołączonym do kamery programem (PMB), ale wtedy jest też konwersja jakości do SD.

A tak właściwie, to po co ci kamera HD za kupe kasy, skoro chcesz nagrane filmy przerabiać na divxy. No chyba, że Twój "zwykły stacjonarny divx" potrafi wyświetlić divixy HD.
 
Ostatnia edycja:

huling

New member
fingusio napisał:
Bo kupuje sprzet juz na przyszlosc :) a z czasem i bluray i full hd tv :)
Ok. A czy odtwarzacze bluray potrafią odtworzyć divixy / divxy HD? Pytam poważnie, bo na razie nie interesowałem się tym sprzętem.
 

huling

New member
fingusio napisał:
Narazie tylko DiVX

Przerabiając filmy HD do divx-a stracisz dużo na jakości. Ja mam TV "tylko" HD-Ready, a filmy przerobione na mpg2 wyglądają (w porówaniu do HD) tak, że nie chce się ich oglądać.
 

fingusio

New member
No zdaje sobie z tego sprawe. Wiec narazie tylko bede nagrywal w standardowej rozdzielczosci.
Poczytalem jeszcze troche na necie o SONY HDR-SR12 i wybor padl wlasnie na nia.

A ktos ma ten model? Moze napisac czy dlugo trwa konwersja z m2t na mpg ?

Teraz szukam konkretnej ceny.
 

huling

New member
Ja mam ten model. Jak chcesz nagrywać tylko w SD, to nie musisz niczego konwertować, bo SD jak wcześniej pisałem nagrywane jest od razu w mpg2. Czytałem kiedyś, że obraz nagrany od razu w SD wygląda lepiej, niż przekonwertowany z HD do SD, ale nie sprawdzałem tego. Ja nagrywam tylko w HD, ale przez weekend będę przerabiał dla znajomych film z wakacji, to sprawdzę jak szybko sie konwertuje.
 

huling

New member
Konwersja filmu o długości 54 sekundy, nagranego w HD z mksymalną jakością z dźwiękiem 5.1 do SD z jakością High Quality trwała 48 sekund.
Komputer: Intel Core2Duo E6600, 2GB pmięci, grafik GF 8600 GT, Vista.
 

fingusio

New member
A jak kupie kamerke w USA i jak wiadomo tam jest standard NTSC bedzie u nas dzialac dobrze? TV mam kupione po 2000r. takze do antykow nie należą:)
 

maniek750

New member
Sorrki za OT ale chcialbym sie dowiedziec cos na temat Sanyo Xacti HD1010 a mianowicie jak wypada ona pod wzgledem jakosci nagran filmow do tych kamrek jak w temacie. Z góry dzieki
 
Do góry