Sony Hc9e i Canon hv 30

dawid77

New member
Mam pytanie do użytkowników kamery Sony hc9e. Czy kupując tą kamerę będę mógł przegrać stary materiał z kaset VHS do kamery i potem na płytkę? Na forum czytałem, że ten model jest pozbawiony wejść umożliwiających taką operację.
Takie samo pytanie kieruję do użytkowników Canona hv 30.
Będę wdzięczny za informację.
 

mariof

New member
Bez reklam
na HC9 niestety nie:(. Proponuję zakup któregoś ze starych modelu Samsunga z serii VP - za ca 400zł. Doskonale się w tej materii sprawdzi. Sam w tym celu używam modelu vp 23i (moja poprzednia kamerka) ale najtaniej jest użyć tunera TV do komputera (ca 100zł).
 

aj.

New member
Kupiłem kiedyś kartę ATI Theater 550 właśnie po to żeby zrobic konwersję starych analogowych nagrań do mpeg2. Gorąco polecam, karta ma sprzętowy enkoder mpeg2 znakomitej jakości z 12 bitowym przetwornikiem AC i zestaw świetnych filtrów - materiał po konwersji może być lepszy niż oryginał (nawet nagrywarki nie mają takich parametrów). Możesz nagrywać 10Mb/s mpeg2 lub robić od razu DVD na słabym komputerze.
 

dawid77

New member
Straszanie napaliłem się na Hc9, chociaż uczciwie mówię że Canona nie miałem w rękach. Boję się, że będzie tak samo plastikowy i nieporęczny jak HV20. Pewnie gdyby nie ta wg. mnie poważna wada to mógłbym się bardziej zastanowić nad Canonem, bo funkcyjnie wydaje mi się minimalnie lepszy.
Dzięki koledzy za odpowiedź, widzę że są jednak jakieś wyjścia z tej sytuacji.
 

lyskam

Klub HDTV.com.pl
vip
Napisz jak Ci sie sprawuje HC9 w slabym oswietleniu. 5 lux + upakowanie tylu pxl w malym przetworniku cudow chyba nie zdziala.
 

mariof

New member
Bez reklam
Cudów, oczywiście, nie ma! O ile statycznie ujęcia (przy wolnej migawce) będą, od biedy, do zaakceptowania to dynamiczne - nie:(. Mam HC7 z podobnym przetwornikiemm niestety w słabych (<20-30 luksów) warunkach oświetleniowych rozdzielczość kamery mocno spada i z HD "nici":(.
 

mariof

New member
Bez reklam
niestety..., choć w złych warunkach oświetlenia Canon HV20, według wielu opinii spisuje się nieco lepiej. Testowałem tą kamerę rok temu i wybrałem HC7 z różnych względów - pisałem już o tym na forum. Z HC30 nie mam żadnych doświadczeń więc się nie wypowiadam. "Cudów" na pewno nie można się spodziewać.
 

MasterTomster

New member
Czyli co, te kamer to lipa? Jest aż tak słabo? Martwicie mnie.
PS
Kamera jeszcze nie doszła :x . Krąży gdzieś w UPSie... Chyba jutro dojedzie.
 

mariof

New member
Bez reklam
jestem głęboko przekonany że będziesz zadowolony z zakupu. HD to naprawdę "cuś" :). Warunek jest jeden - HD ready!
 

MasterTomster

New member
No to mnie podniosłeś na duchu! w końcu mój TV jest HDReady a pc monitor 19" ma 1400 na 900 pikseli.
Myślałem że zdążę na paradę na św. Patryka ale nie udało się... Pogoda była piękna , słoneczko i żadnej chmurki, miejscuwa spoko.... Jeszcze gościu obok nagrywał na HC5E :twisted: Fcuk.
 

lyskam

Klub HDTV.com.pl
vip
Master Tomster, moze sprobowal bys zrobic swoja HC9 test wieczorem w oswietleniu zarowki, albo w polmroku - przed zapaleniem swiatel. Na filmiku swiatlo tak naprawde slabe nie jest. Wtedy test powinien byc bardziej miarodajny.
Troche czasu juz uplynelo od Twojego zakupu, mozesz skusisz sie na jakas pelniejsza ocene sprzetu?
 

MasterTomster

New member
Nie było okazji nic ponagrywać , po za tym nie mam wprawy w ustawieniach (nie rozkminiłem jej jeszcze) i nagrywam na auto.
http://www.chomikuj.pl/Tomst3R/Wideo/Wiktor+z+bliska.m2t
To jest przy żarówce , ale tak jak leci z kasety gdy zapiszesz na dysk przez firewire

A tu księżyc zoomowałem ale łapka chodzi:
http://www.chomikuj.pl/Tomst3R/Wideo/MOON.m2t

Szumi , przy słabym oświetleniu , a za to w dzień np w plenerze to aż oczy bolą tak daje żywymi kolorami. Jak dla mnie bomba.
Trochę małe to gówienko ale będzie trzeba sie przyzwyczaić.
Może w ten weekend sie gdzieś bujnę to ponagrywam więcej i poznam ja bardziej to sie jeszcze odezwę.
Przede wszystkim muszę zaznajomić sie z instrukcją ;p , ściągnąłem sobie po polsku pdf do H7C bo moja english i usypiam wieczorem :D
 
Ostatnia edycja:

mariof

New member
Bez reklam
jeżeli już w słabym oswietleniu to lepiej lampkę jakąś podłaczyć, statyw i wolna migawka lub w podczerwieni... . Niestety w tej klasie cenowej cudów - jak pisałem - nie ma:(,
 
Do góry