sony czy onkyo??

eskimek

New member
Z uwagi na to ,ze jest to moj pierwszy post chcialbym serdecznie powitac wszystkich uzytkownikow forum hdtv.com.pl.;) i podziekować za wiele przeydatnych informacji ,ktore mozna tutaj uzyskać.


Jestem szczęśliwym posiadaczem Lcd Sony KDL40W200 wraz z konsolką PS3 i pomyślałem wlaśnie o rozbudowię tego. (amp + zestaw 5.1 lub 5.0.)
Z uwagi na to ,ze tv jest sony biore pod uwagę STR-DG820B lub OnkyoTX-SR606E
Planuje do tego dokupić glosniczki quadral Quintas 500 + moze jakis sub ale to w dalszym planie.Dodam ze bede glownie uzywal filmy40%gry30%muza30%
Znalazlem duzo przekonujących informacji na temat onkyo lecz bardzo malo na temat sony
Czy mozecie mi cos podpowiedziec na ten temat ?
Na co powinienem sie zdecydowac?
Dziekuję
 

armi

New member
Bez reklam
wiem że to że masz resztę sprzętu Sony to bardzo kusi by ampli dokupić z tej firmy ale mimo wszystko byłbym za Onkyo

Co do kolumn to jaki pokój ?

Do kina i gier to suba trzeba jak najszybciej kupić
 

eskimek

New member
Pokój ma wymiary ok. 20 m2.
Czy moze mi ktos wyjasnic czym przewyższa Onkyo Sony poza ceną :)
Chcialbym sie zmiescic w przedziale do 1000 euro łącznie z glosnikami
Sony 430 euro
Onkyo 490 euro w miejscu w ktorym planuje kupic :)
 
Ostatnia edycja:

armi

New member
Bez reklam
Sony to ogólnie droższa firma niż Onkyo - skoro to Onkyo jest droższe od tego Sony tzn że przewyższa go wieloma elementami - brzmieniem, wysterowaniem kolumn, wyposażeniem...

Do 20 m2 powinieneś przychylniejszym okiem spojrzeć na qq700
 

eskimek

New member
Ceny są mniej-wiecej podobne tylko zastanawiam się czy będę w stanie odsłuchać różnicę w brzmieniu bo musze przyznac ,ze audiofilem to ja nie jestem i czy koniecznie bede wykorzystywal to bogatsze wypozasenie onkyo.
Co do glosniczków to musze się wlasnie zastanowic jeszcze bo może lepiej na początek jednak kupic tylko dobre fronty a dopiero po jakims czasie dosztukowac resztę.Choć nie wiem czy cierpliwosc mi na to pozwoli bo chcialbym jush odczuc na sobie jakis filmik z BR. lub odpalic Call of Duty i postrzelać troszkę z przestrzennym dzwiekiem.
Jestem dosyc wlasnie jeszcze zielony w kwestii KD i nie jest łatwo mi podjąć decyzję.
CZy ktoś może z forumowiczów mial przyjemnośc uzytkowania tego Soniacza i może sie pochwalic wrazeniami.Bylbym bardzo wdzieczny.

A może powienienem brac pod uwagę inne marki (denon,jamaha)?
Chcialbym wyciągnąć jak najbardziej mozliwosci PS3 bo chyba odtwarzacza zadnego nie potrzebuję.
 
Ostatnia edycja:

armi

New member
Bez reklam
zastanawiać się można - jednak najlepszym wyporem będzie Onkyo 606 ...
jeśli czekasz aż ktoś Ci poleci zakup tego Soniaka to w końcu się doczekasz :) tylko czy oto tu chodzi ?

Kolumny pamiętaj że powinny być z jednej serii... takie zestawy jak qq500, qq700 czy jamo s606 są sprzedawane jako 5.0 (chociaż można dorwać na allegro same fronty) ale potem możesz mieć problem dokupić resztę i wyjdzie pewnie 20-30 % drożej

Pamiętaj o subie !
 

Gucio50

New member
Bez reklam
armi napisał:
... ... ... są sprzedawane jako 5.0 ... ... ...

Ja mam Onkyo 605. Jak kupowałem kolumny w sklepie na Allegro, to facet powiedział mi tak. Kupuje Pan zestaw 5.1a ma Pan Onkyo 7.1. Niedługo będzie miał Pan odtwarzacz Blu-Ray, za rok może dwa, a tam jest dżwięk 7.1 choć nie na wszystkich filmach i koncertach. Kupując u mnie 5.1 dam panu jeszcze dwie kolumienki efektowe i będzie 7.1

Oferta ważna przy sprzedaży 5.1 potem nikt Panu nie sprezeda osobno 2 efektowych.

Chciał za te "efekty" 500zł, za obie, kupiłem. Mam teraz Jamo 7.1
Bez subwoofera brzmi płasko, jest niezbędny.

Aha, czy ten Sony ma układ AdySeey jak Onkyo, do automatycznej kalibracji zestawu w pokoju odsłuchowym, tak że robi korekty na kotary w oknach, stół i fotele w salonie i na to że na jednej ścianie masz drzwi, często otwarte a na drugiej jakieś piekne mebelki? :confused:

No i ... ... ... Po mniej więcej 3 miesiacach kupiłem Blu-Ray Samsunga. mam około 15 koncertów rockowych a i płyty DVD EricClapton CrossRoad 2000 NEO8: słuchane w 7.1 to duza frajda. A koncertów na DVD mam przeszło 60, czego i Tobie życzę.

Zrobisz co cechcesz.:krol:

Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

Shagohad

New member
Bez reklam
Wez teraz podsumuj glosy: ile na Onkyo a ile na Sony. Mysle z o czyms to swiadczy :). Po prostu nie widze ony jako producenta amplitunerow AV a Onkyo to juz sprawdzona marka... Sam kupuje we srode :]
 

armi

New member
Bez reklam
uważaj bo to jeszcze prawie tydzień i wiele się może zmienić - wygrasz w totka i o Onkyo 606 nawet nie pomyślisz :)
 

eskimek

New member
Slyszalem ,ze maja sie pojawic jakies nowe modele ONKYO w bliskim czasie.
Myslicie moze zeby odczekac miesiác z wiará :cool: o spadek cen 606 ??
 

armi

New member
Bez reklam
Onkyo 606 wyszło w niższej cenie niż 605 także na obniżki bym nie liczył ... prędzej nowy model będzie z czegoś okrojony i znów będzie tańszy...
 

Zgrabny

New member
Ja też jestem "byłem" bardzo za ampliterami marki Sony, a tak na serio to czasy świetlności tej firmy w dziedzinie wzmacniaczy, amplitunerów, kolumn i głośników już przemineły:( Naprawdę Sony miało się czym poszczycić.
Szukałem nawet ostatnio apmlitunerów tej marki ale to nie to samo.
Wydaje mi się, że ostanimi czasy Sony było bardzo zajęte wprowadzeniem na rynek PS3 i wypromowaniem go. Gdyby PS3 okazał by się klapą to Sony mogło zbankrutować.
Mam nadzieje, że jeszcze Sony zacznie tworzyć taki sprzęt audio jak kiedyś:)

Wracjąc do tematu to kup Onkyo.

Pozdraiwam!
 

armi

New member
Bez reklam
z tym bankructwem to przesadziłeś chyba trochę :) chociaż ps3 to na pewno ważny dla nich produkt
Sony zaczęło działać w za wielu segmentach rynku i się trochę zagubiło... powinni się skupić na kilku grupach produktowych i to rozwijać ale to już inny temat :)
 
Do góry