Sony czy LG

Zrobiłem ten test. Coś tam jest, ale nie przeszkadza. Nie irytuje. Możliwe, że w mojej matrycy ten efekt nie jest tak mocny. W sportach też było ok.

Wczoraj oglądaliśmy dwa filmy i sporo promo materiałów z czernią. Jest ok. Jak za telewizor za 6 tysięcy było super.

Głosniki grają przyzwoicie jak na telewizor chociaż ewidentnie tutaj powinien być jakiś fajny soundbar. . Telewizor sam w sobie umie być głośny, skala na 25 już daje naprawdę głośny materiał ale dźwięk im głośniejszy to robi się bardziej płaski.

Na tę chwilę jedyna wada, którą w nim zauważyłem to idiotyczne umieszczenie wtyczki od zasilania. Musiałem przyciąć listwe od wieszaka bo zacodziła na power.
 

Ziutex

New member
Albo masz wieksza tolerancję na tego typu dolegliwości. Ja za te pieniądze spodziewałem się lepszego efektu ale jeszcze nie podłączyłem dobrej konsoli do niego
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
JazzyJones - dzięki za info.
LG jest w programie więc cena jest specjalna .
Tam masz na stronie LG Polska jeszcze filmy gratis.
 

pepe40

New member
Jest już test LG NANO90. Jest to ten sam model co NANO91 tylko z inną podstawą https://www.rtings.com/tv/reviews/lg/nano90
Niestety nie wypadł dobrze. Mój ponad dwuletni LG z matrycą RGBW ma lepszy natywny kontrast niż ten nowy model. Niestety zarówno ten model jak i Sony XH90 nie są warte pieniędzy, które chcą za nie producenci i sprzedawcy.
 

Michu30

New member
Jest już test LG NANO90. Jest to ten sam model co NANO91 tylko z inną podstawą https://www.rtings.com/tv/reviews/lg/nano90
Niestety nie wypadł dobrze. Mój ponad dwuletni LG z matrycą RGBW ma lepszy natywny kontrast niż ten nowy model. Niestety zarówno ten model jak i Sony XH90 nie są warte pieniędzy, które chcą za nie producenci i sprzedawcy.

Dlatego trzeba poczekać na zniżki. Ja jednak odłożyłem zakup tv na jesień a może i zimę ceny trochę spadną myślę. Zresztą już spadają sony xh90 teraz kosztuje 5199 a na premierę było 5599 jest już różnica.
 
7,5 overall u nich to nie jest słabiutko. Co to za uprawianie propagandy. Tym bardziej, że ich 65 CX oled ma overall 8,8.
 
Ostatnia edycja:

pepe40

New member
Przeczytałeś cały tekst? Słaby kontrast natywny, słaby Local Dimming, słaba jasność. Nawet kąty widzenia są krytykowane jak na matrycę IPS. I jeszcze cytat "Krawędzie ekranu są wyraźnie ciemniejsze, a na środku widoczny jest efekt brudnego ekranu, który może rozpraszać uwagę podczas oglądania sportu." To są wady, które w tv wycenionym początkowo na 5800 PLN za 55" nie powinny mieć miejsca. Jakoś podejrzanie szybko cena spadła najpierw o 1000 PLN, a później o kolejne 200. Ktoś chyba zorientował się jaki to bubel. 7,5 jest to średnia ocena, która jest podbita przez inne funkcje tego tv.
 
The LG NANO90 is a good overall TV in LG's NanoCell series. It has an IPS panel with fairly wide viewing angles, but that comes at the cost of a low contrast ratio and mediocre black uniformity. It has a full-array local dimming feature which improves the contrast a bit, but its performance is quite disappointing. Although this TV doesn't get very bright, it has impressive reflection handling, so you shouldn't have any issues placing it in moderately-lit rooms. Sadly, HDR content doesn't look very good because it doesn't get bright enough to truly bring out highlights. It has an impressive response time, extremely low input lag, and a 120Hz refresh rate, great for gaming.

Currently, it doesn't support FreeSync variable refresh rate (VRR) technology, but this should be available in a future firmware update, so we'll update the review once it comes out.

Nie mam efektu brudnego ekranu na środku. Może to kwestia ich egzemplarza. Ja mam 65 cali, oni testowali 75. Nie mówie, że tv jest bez wad bo wady ma. Narazie w porównaniu z tym co miałem to ma wiecej zalet niż wad. HDR jest słabe i to widać niestety. Na szczęście to jest tv na 2 lata. Za dwa lata chce do salonu minileda lub oled jak technologie się wzmocnią.
 
Ostatnia edycja:

infoludek

New member
Chyba niesprawiedliwe te porównanie. SM8600 ma podswietlenie krawędziowe. Później jak znajdę chwilę to postaram się to ogarnąć

Zgadza się. Ale chodzi mi też o działanie algorytmów obsługujących strefy wygaszania. Nano913 ma ich więcej i chciałbym rzucić okiem jak to działa w nowym modelu.
 

pepe40

New member
Nie mam efektu brudnego ekranu na środku. Może to kwestia ich egzemplarza. Ja mam 65 cali, oni testowali 75. Nie mówie, że tv jest bez wad bo wady ma. Narazie w porównaniu z tym co miałem to ma wiecej zalet niż wad. HDR jest słabe i to widać niestety. Na szczęście to jest tv na 2 lata. Za dwa lata chce do salonu minileda lub oled jak technologie się wzmocnią.
I to się właśnie nazywa loteria przy zakupie tv. Co któryś egzemplarz okaże się wolny od wad. Jeżeli trafiają się tv bez defektów to te z defektami powinny podlegać reklamacji. A tu przyjeżdża Pan serwisant i stwierdza, że to wina technologii i nie podlega to gwarancji. Jeżeli występują egzemplarze wolne od wad to nie jest wina technologii tylko np byle jakiego procesu produkcyjnego.
Ja niestety tak jak kolega Ziutex mam alergię na krwawienia i DSE. Na obecnym tv mam pionowe szare pasy widoczne podczas ruchu kamery na jednolitym jaśniejszym tle. Oglądam sporo piłki nożnej i strasznie mnie to denerwuje. Z tego powodu szukam lepszego tv. Zaczynam żałować, że zwróciłem Sony XG95. Był on wolny od tych wad. Jedyną jego wadą były kąty widzenia i potrafiący przyciąć android. Żona dosyć często ogląda tv pod kątem i stwierdziła, że tv nowszy, ale obraz brzydszy.
 

Ziutex

New member
Według mnie JazzyJones nie zauważa tego bo nie oglada pilki noznej. Po dłuższym czasie powinien zobaczyc co jest grane, oczywiście życzę mu zeby jego egzemplarz byl wolny od wad. Ja swoj sprzedam przy najbliższej okazji bo nie da się na to patrzeć. Te panele nadają się do wyświetlania informacji (np. lotnisko) albo podgląd monitoringu, ze względu na dobre kąty widzenia

A ten test lokalnego przyciemnienia nagram wieczorem zeby był lepszy efekt
 
Do góry