sony czy canon

uki_t

New member
Witam
Przepraszam ze zaczynam mieszać.
Po przestudiowaniu opinii i parametrów jestem przez cały czas w martwym punkcie.Chce kupić kamerkę i nie wiem co wybrać.
Zastanawiam się nad sony cx11e/sr11e, a canonem hf10 (100)/hg20

Chciałem sprawdzić oba sprzęty w sklepie dla nieidiotów, ale nie mogę trafić na obie kamerki jednocześnie. Może dziś się uda...(mam taką nadzieje)


Z góry dzięki za rady
pozdrawiam
 

Shinzon

New member
Też mam ten dylemat i im więcej czytam tym trudniejszy wybór. Na camcorder.info są dobre testy kamer. Test np. dla Canon'a np. HF11 opisuje nie tylko kamerę Canon'a ale jej najgroźniejszych konkurentów np. SONY CX12/CX11. W wielu obszarach kamery są porównywane.

camcorderinfo.com/content/Canon-Vixia-HF11-Camcorder-Review-35436.htm

(nie wiem dlaczego mimo, że mam więcej niż 5 postów na forum to nie mogę wklejać linków ????????????????????????????)

Generalnie Canon oferuje najostrzejszy obraz w świetle dziennym. Natomiast podobno Sony lepiej radzi sobie w gorszym oświetleniu.


Kameru Canon'a w rankingu stoją nieco wyżej od Sony, ale każda z nich ma pewne cechy, których nie ma druga, a więc wybór będzie zależał od indywidualnych za i przeciw.

A tutaj RANKING najlepszych kamer wg. camcorder.info:

camcorderinfo.com/ratings.php
 

uki_t

New member
w sklepie MM nie pozwolili mi na sprawdzenie sprzętu. tzn na nagranie kawałka materiału i odtworzenie tego na jakimś telewizorze :( widocznie takie rzeczy to tylko w erze.
 

T_G

New member
a to dziwne ja w MM bez klopotu sabie nagrywalem materialy roznymi kamerami , swoja podlaczalem do roznych telewizorow, nie bylo klopotu
 

Shinzon

New member
@ T_G

A czy pytałeś może czy pozwolą nagrać coś kamerą w sklepie na własny nośnik, aby w domu sobie porównać? Ciekawy jestem czy MM lub Saturn mogą mieć jakieś ale w takim przypadku.
 

uki_t

New member
Mogą mieć coś przeciwko- nie można nagrywać i wynosić poza obszar sklepu.
no chyba ze zrobisz to tak żeby ochrona tego nie widziała.

Właśnie udało mi się porównać kamery w MM i...
sony w niektórych przypadkach gorzej łapała ostrość, ale kolory jakieś żywsze
canon nagrywa ładnie, kolory bledsze, ogólnie ok
ale w łbie zamieszał mi Panas sd 100. najszybciej łapał ostrość, kolory może ciut za ostre ale ok, tylko ten niedobry dzoistryk

i mam dylemat dalej
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Moim skromny zdaniem odpuść sobie Panasonica i wybieraj pomiędzy Sony a Canonem....

Ale to oczywiście moja subiektywna opinia.
 

uki_t

New member
sony odpadł za ostrość.
Więc zostaje Canon. ale ten panas naprawdę nie jest zły.
fajne jest w nim to że podpowiada jakie ustawienia wybrać aby nagranie wyszło najlepsze. i wykrywanie twarzy, chociaż tu nie jestem przekonany czy to jest potrzebne. I kolorki jak z bajki (nie wiem czy nie przesadzone, ale fajne). Generalnie potrzebuje kamerki do filmowania mojego pierwszego potomka, który niebawem się wykluje :) Chyba będe musiał się z tym przespać.

Pozdrawiam
 

NoTes

New member
Nie chciałbym źle doradzić, bo sam bardzo długo zastanawiałem się nad wyborem kamery i mimo, że cały sprzęt RTV mam Panasonic-a, to jednak kamerę wybrałem Canon-a. To był jednak mój wybór i kierowałem się w ostatecznym momencie podejmowania decyzji zakupu tylko i wyłącznie własnymi potrzebami (najbardziej jeśli już będzie mi brakowało wizjera :().
Odnośnie tych "ładniejszych" kolorów w Panasonic-u to w Canon-ie też mogą być ładne, ponieważ wystarczy przełączyć EFEKTY OBRAZOWE w menu kamery na BARWY ŻYWE (ja tę funkcję osobiście mam wyłaczoną) i kolorki będą nawet BARDZO ładne.
Życzę podjęcia trafnej decyzji.
 

Shinzon

New member
Ja swoją kamerkę sprzedałem (Sony CX-6) i czekam teraz na najnowsze modele i testy najnowszych kamer Sony, Canon i Panasonic. Mają się już powoli zacząć ukazywać na wiosnę. Teraz i tak nie ma co nagrywać, bo pogoda pod psem. Wybiorę sobie coś z tych nowych.
 

uki_t

New member
nowe panasy też fajnie się zapowiadają
ale chyba już zabraknie mi czasu na testy tych powyższych.
jak napisałem musze się przespać z tym wszystkim, ale na dzień dzisiejszy 70% canon 30%panas

dzieki za szybkie odpowiedzi

pozdrawiam
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Nowe wrogiem dobrego...

Panowie co do nowych kamer to z pewnością będą droższe, ale czy lepsze czas pokarze.

Mobor jakiś czas temu pisał, że się im przyglądał i wcale nie wygląda to tak różowo....
 

Shinzon

New member
Może tak być, że będą nowe, drogie ale wcale niewiele lepsze niż obecne modele. Zobaczymy. Zanim wybiorę to oczywiście prześledzę recenzję i opinie (np. na camcorder.info).
 

tom201

New member
uki_t napisał:
sony odpadł za ostrość.
Więc zostaje Canon. ale ten panas naprawdę nie jest zły.
fajne jest w nim to że podpowiada jakie ustawienia wybrać aby nagranie wyszło najlepsze. i wykrywanie twarzy, chociaż tu nie jestem przekonany czy to jest potrzebne. I kolorki jak z bajki (nie wiem czy nie przesadzone, ale fajne). Generalnie potrzebuje kamerki do filmowania mojego pierwszego potomka, który niebawem się wykluje :) Chyba będe musiał się z tym przespać.

Pozdrawiam


Nie wiem czy coś pomogę ale prosze zwrócić uwagę na taki fak w wyżej wymienionym Panasonic-u ze aby podłączyć zasilanie zewnętrzne trzeba najpierw usunąć baterię. To samo się tyczy kabla HDMI jeśli chcesz oglądać materiał w TV za pośrednictwem tego kabla. Jęli chcesz zgrać materiał na kompa musisz mieć podłączony zasilacz a możesz to zrobić tylko i wyłącznie - tak ma Pan rację - po usunięciu baterii. Jeśli kamera jest w użyciu i widzi Pan ze bateria umiera nie można szybciutko podłączyć zasilacza bez wyłanczania kamery aby film miał ciągłość, a dlaczego? Znów ma Pan rację, bo trzeba usunąć baterię aby podłączyć zasilacz a to wiążę się z wyłączeniem kamery. ( info: camcorder.info )
Myślę że te argumenty przemawiają jednak za Canon-em. Ja chyba się też na niego skuszę po tym co wyczytałem.
 
Do góry