sony cx6 pytanie - prosba

kuty

New member
Witam wszystkich na forum, jest to moj pierwszy post tutaj.

Zamierzam kupic kamere HD, a po "przestudiowaniu" forum nie znalazlem odpowiedzi na klika pytan, mianowicie:
czy w sony HC7E na nagraniach wideo slychac mechanike?
I czy ma ktos moze jakies sample modelu CX6 w slabym oswietleniu ?
ja jedynie znalazlem:

http://www.olikai.com/cx6-dark/ ,

ale nie wiem czy tak naprawde ten kawalek odzwierciedla mozliwosci tej kamery przy takim oswietleniu.

zastanawim sie nad tymi dwoma modelami, to bedzie moja pierwsza kamera i czy w zwiazku z tym poradze sobie z obsluga i uzytkowaniem modelu HC7 (przegrywanie na PC i obrobka) - dodam ze jestem leniwy .
Czy jako zwyklemu smiertelnikowi... wystarczy mi CX6 a moze cos innego....

Poprosze o pomoc

Pozdr
 

g998877

New member
bardzo cichym tle słychac lekko mechanike Hc7 problem rozwazuje zewneczny mikrofon, można też recznie zmienic ustawienia czułość mikrofonu w meniu kamery i problem znika
 

mariof

New member
Bez reklam
Przy skrajnie cichym tle - są w końcu elementy ruchome ale HC7 jest pod tym względem najlepsza w swojej klasie (palm na taśmę). Na pewno cichsza od HV20 ale i Canon jest bardzo dobry tzn. cichy. Jeżeli chodzi o obróbkę video to nie ma różnic. Z karty materiał zgra się się dużo szybciej ale do obróbki AVHCD potrzeba mocniejszego kompa. Gorszy w CX6 jest brak wizjera ale to już moja osobista preferencja. Jak ktoś nie ma pewnych nawyków to "ganc-pomada":)
 

kuty

New member
a jak obie kamerki maja sie do nagran w ciemnych miejscach?... jakos wydaje mi sie ze w HC7 bedzie lepiej niz CX6 ale czy roznica bedzie widoczna dla przecietnego kowalskiego?

I sprawdzmy moja wiedze... do obrobki HDV potrzebuje PC z FW kabelka i kamery.... a jaki program wybrac (bo zapewne ten co dodaje sony na nic sie zda :])

Pzdr
 

slimak

New member
Bez reklam
Ostatnia edycja:

mariof

New member
Bez reklam
@ kuty
w ciemnych miejscach - patrz testy zamieszczone przez slimaka.
dobrze wiesz:). Jaki program wybrać? Dużo informacji znajdziesz na forum.
Do edycji z płatnych produkty Pinnacle (Avid) od 10.5 + (jeżeli HD z taśmy) lub 11 jeżeli AVHCD (np Sony CX6), Ulead (Corel) od wersji 10 (11 jeżeli AWHCD). Jest jeszcze Adobe Premiere Elements, Vegas, Cyberlink, aby pozostać przy zbliżonych cenach (150-300zł). O bezpłatnych programach (HD taśma) pisze często i sensownie pxl666
 

kuty

New member
ze strony

http://www.fxsupport.de/

posciagalem chyba wszystkie sample :]

ale jak slimak napisal nie ma testu cx6 w ciemnych miejscach w porownaniu do innych kamer.

a jak jest z zawodnoscia lub niezawodnoscia mechaniki w HC7?

zastanawialem sie jeszcze nad JVC HD7 ale czytajac forum jakos pozytywnych opinii nie jest nie za wiele, a sample z http://www.fxsupport.de/ jadace samochody na autostradzie mi wydala sie bardzo dobra...
 

mariof

New member
Bez reklam
po blisko rocznym uzytkowaniu HC7 (także wilgotny tropik, narty) ponad 30 godzin nagrań - wszystko jak nowe:)
 

panjacek

New member
Pomyśl może o HC9, następczyni HC7. Z opisu wynika, że będzie to kamera Full HD.
Ma się pojawić wkrótce.

panjacek
 
Ostatnia edycja:

slimak

New member
Bez reklam
panjacek napisał:
Pomyśl może o HC9, następczyni HC7. Z opisu wynika, że będzie to kamera Full HD.
Ma się pojawić wkrótce.

panjacek

Wszystkie kamery HDV na taśmy miniDV np. (Sony HC7, FX1, FX7, V1, Z1,..... Canon HV20, XH A1, XL H1, ... ) zgodnie z specyfikacją http://www.hdv-info.org/HDVSpecifications.pdf mogą nagrywać maksymalnie 1440x1080. I sony HC9 ma też taką rozdzielczość.


W sony HC9 dodano: Cinematic mode,gorącą stopkę" do akcesoriów i "inteligentne" działanie flesza.

W sony HC9 nie ma: wejścia analogowego (nagrywanie z TV, podłączenie zewnętrznej mini kamery). HC9 ma zmniejszoną czułość (5 lux), w HC7 (2 lux). Dane z www Sony USA i PL.
 
Ostatnia edycja:

kuty

New member
HC9e

dzieki slimak ale tez to samo znalazlem na forum, natomiast szukalem jakiegos testu lub porowniania HC9 i togo nie moge znalesc...

jezeli komus sie uda to poprosze o jakies linki

Pzdr
 
Do góry