sony cx-130 czy panasonic sd-90

tbasta

New member
sony cx-130 czy panasonic sd-90, Tego sony mogę kupić za 1250zł . Powiem tak już sie zdecydowałem na tego cx-130 i jeżeli popełniam błąd to proszę argumentami przkonać mnie do zmiany decyzji , lub umocnić mnie w przekonaniu słuszności wyboru. Dziękuję .
 

piotr'ek

New member
Bez reklam
Z tego co pamiętam to panasonic ma wejście na mikrofon i oświetlenie LED. Sony tego nie ma... ale wybór wciąż należy do Ciebie. Poczytaj specyfikację, porównaj ceny, pomyśl o potrzebach i wybieraj.
 

tbasta

New member
Też chce kupić kamerę i też wybieram między Sony CX-130 a Panasonikiem SD-90. Jestem bardziej przekonany do SD-90 ze względu na lepsze opinie i testy :)
Podaję sample tych 2 kamer :
www.aktiv-verlag.com/~webvideos/testvideos/2011/sony/Sony_CX130.MTS
www.aktiv-verlag.com/~webvideos/testvideos/2011/panasonic/Panasonic_SD99.MTS
I wynik testu : www.komputerswiat.pl/media/2011/176/1933407/test-tabela-kamerycyfrowehd-komputerswiat-2011.jpg

Dziękuję za testy
Szczególnie te 2 filmiki na których widać wyraźnie większe przycinanie na panasonicu , i znamiennie gorszy obraz prz słabym podświetleniu. I TU wychodzi że testy typu Komputer swiat mają się do faktycznej oceny jak piernik do wiatraka
Dziękuję
 

piotr'ek

New member
Bez reklam
No jak przeczytałem ocenę KS o CX130 to pomyślałem, oni oceniają kamery co najmniej za 60 tys.zł. bo takich pierdół się czepiają, których normalny człowiek nie jest w stanie zauważyć.

Przycinanie na panasonicu może być winą kompa na którym odtwarzałeś nagranie. Sony faktycznie w ciemności lepiej sobie radzi od panasonica. Pozostaje do oceny zapotrzebowanie na lepsze wyposażenie panasonica.
 

Venom89

New member
Patrząc pod koniec samplów na wyłączonym zoomie sd-90 ma zdecydowanie bardziej ostry obraz niż cx-130 i dużo mniej elektronicznego szumu (te niebieskie piksele) zarówno bez jak i z zoomem.
Zapewne przez to że matryca w panasoniku ma znacznie więcej pikseli tj. 2600 vs 1600 sonego i w pełni optyczną stabilizację sony ma optyczno-elektroniczną)
Ma również kolory bardziej zbliżone do rzeczywistych, szerszy kąt widzenia, automatyczny i manualny fokus i wygodniejsze sterowanie - dżojstikiem a nie dotykowo jak w sony :)
Panasonik póki co jest droższy o 250zł niż soniacz ale chyba zdecyduję się na niego ;)
 

tbasta

New member
Patrząc pod koniec samplów na wyłączonym zoomie sd-90 ma zdecydowanie bardziej ostry obraz niż cx-130 i dużo mniej elektronicznego szumu (te niebieskie piksele) zarówno bez jak i z zoomem.
Zapewne przez to że matryca w panasoniku ma znacznie więcej pikseli tj. 2600 vs 1600 sonego i w pełni optyczną stabilizację sony ma optyczno-elektroniczną)
Ma również kolory bardziej zbliżone do rzeczywistych, szerszy kąt widzenia, automatyczny i manualny fokus i wygodniejsze sterowanie - dżojstikiem a nie dotykowo jak w sony :)
Panasonik póki co jest droższy o 250zł niż soniacz ale chyba zdecyduję się na niego ;)



Widzę że kolega pracuje dla panasonica :) ale żeby aż tak na beszczelnego podawać dla innych nieprawdę. Pezecież wystarczy spojrzeć w specyfikacje !! ojjj nieładnie
 

Venom89

New member
Widzę że kolega pracuje dla panasonica :) ale żeby aż tak na beszczelnego podawać dla innych nieprawdę. Pezecież wystarczy spojrzeć w specyfikacje !! ojjj nieładnie
Na codzień pracuje jako mechanik - od święta handluje panasonikami w hurtowych ilościach LOL
Jak jakieś błędy wpisałem to popraw mnie, sample widziałem przestudiowałem, specyfikacje również
Jak ktoś ma 1600pln na wydanie na kamerę to lepszym wyborem będzie sd90 - chyba że priorytetem jest zoom.
Nie wiem co w tym bezczelnego?
Że wad panasonika nie podałem? Największa to bateria, dosyć słaby zoom w porównaniu do soniacza, mniej systemów zapisu, mógłby mieć 3x CMOS a nie 1 :p ale takiej kamery do 2tys raczej nie ma.
Panasonika HDC-SD90 i Sony HDR-CX130

Parametry identyczne lub b. zbliżone:
CMOS: P= 1/4,1 ; S= 1/4
Stabilizacja: P= Optyczna; S= Optyczna i elektroniczna
Kąt widzenia: P= 28,0 mm; S= 29,8 mm
Jasność: P= F1.8(WIDE) / 3.5(TELE); S= F1.8(WIDE) / 3.4(TELE)

Parametry odmienne:
Efektywna liczba pikseli matrycy: P= 2610 kpx; S= 1670 kpix
System zapisu:
- Panasonic: 1920x1080/50p, 1920x1080/50i 540/25p
- Sony: 1920x1080/50p, 1920x1080/50i, 1440x1080/50i 1920x1080/25p oraz SD 720x576i
Zoom: P= 21x; S= 30x
Fokus: P= auto/manual; S= auto
 
Do góry