Sony bravia i port USB parę pytań.

Trawertyn

New member
Jako, że jest to mój pierwszy post na tym forum to proszę o wyrozumiałość. A teraz moje pytanie posiadam telewizor sony bravia model KDL-40E5510 który wyposażony jest w port USB chciałbym do niego podłączyć dysk twardy o pojemności 1TB w kieszeni właśnie poprzez USB ale po formatowaniu go na FAT 32 telewizor nie wykrywa dysku natomiast po stworzeniu na nim małej partycji FAT zwykły bo tylko taką udało mi się uzyskać bo ma ona ograniczenia dysk został odnaleziony przez telewizor. Czy jest jakiś sposób na to aby telewizor zobaczył ten dysk w całości i jak to zrobić jak i czym go przeformatować i jak wygląda sprawa USB w tym telewizorze. Jeśli ktoś ma jakieś info na ten temat to byłbym bardzo wdzięczny .
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
fat32 ma ograniczenie do partycji pod windowsem do 32 GB
zrob partycje podstawowa i zrob format jakims specjalnym narzedziem powinno byc OK
 

Trawertyn

New member
Tylko problem w tym, że dysk był w całości formtowany na FAT 32 i zapełniony w całości jednak telewizor go nie widział więc usunąłem wszystko zostawiając tylko parę MB i też nie był widoczny może to kwestia programu który m i dysk przeforamtował robiłem to EASEUS Partition Master 5.0.1 Home Edition.
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
zobacz czy dysk chodzi, moze za slabe zasilanie
- dysk podstawowy, uzyj jakiegos programu do robienia fat

sprawdzalem moja 300GB na TV i smiga jak ta lala.
 

jaro_f

New member
dysk/Bravia

Witam,
proszę o poradę, posiadam EX700 i przenośny dysk 2,5' 640GB. Niestety po sformatowaniu go na FAT32 TV nie widzi dysku. Jak podzielić dysk? jak go sformatować aby TV go zobaczył? Jaki największy dysk udało się uruchomić z TV Sony?
 

Kampaj

New member
Bez reklam
Dysk zewnętrzny w FAT32? Hmm a jak skopiujesz na niego jakiś obraz płyty, czy chociażby film w HD. Ja jak najszybciej przerzuciłem się na NTSC(choć wtedy Samsung nie czyta tego dysku).
 

Ares78

New member
Jeżeli dysk twardy jest z myślą o współpracy z telewizorem to musi być niestety w fat i tutaj nie ma na dzień dzisiejszy innej opcji. Co do samego pytania spróbuj zrobić kilka partycji o różnych wielkościach np. 100GB, 50 GB i zobaczyć, czy może jedna duża partycja 640 GB nie jest tutaj problemem.
 

jaro_f

New member
Udało się zmusić dysk 640GB do współpracy z EX700. Problem polegał na za słabym zasilaniu przez USB. Po podłączeniu zasilacza. TV widzi dysk z jedną dużą partycją FAT32.
 

cornolio

New member
Witam

A ja mam ex710 i dysk mi widzi (cały jest w formacie FAT32)... ale w katalogu gdzie mam filmy pusto... wchodzę po kolei do każdego i ...brak elementów do wyswietlania z czego to wynika?? Mam 1 partycję na dysku - 250 GB
 
Do góry