Sony Bravia 40 V 4000

wagi77

New member
Czesć,

Pisałem już w innym wątku o 32S4000, że linie S4000 i V4000 to pewnie identyczna elektronika, a różnica polega na obudowie i na dodatkowym 24p w linii V, ale czy to prawda, że S i V to to samo tego nie wiem. Sam jestem prawie zdecydowany na 37V4000. Dla mnie gra świetnie.

Pozdrawiam
 

MarcinCC

Banned
wagi77 napisał:
Czesć,

Pisałem już w innym wątku o 32S4000, że linie S4000 i V4000 to pewnie identyczna elektronika, a różnica polega na obudowie i na dodatkowym 24p w linii V, ale czy to prawda, że S i V to to samo tego nie wiem. Sam jestem prawie zdecydowany na 37V4000. Dla mnie gra świetnie.

Pozdrawiam

Witaj,

Seria S i V to dokładnie to samo oprócz wyglądu. Oba mają 24p....
 

nagdob

Member
Bez reklam
bruce_leee napisał:
Ok.Ale S A-656 ma 100 hz a V-4000 nie:hmm:
Widziałem te 100Hz na TV Sony serii W4500. Niech nie mydlą oczu tym parametrem. Dwa telewizory były jeden nad drugim i jeden miał 50Hz, a drugi 100Hz. Oczywiście nie mieli sygnału SD, tylko HD (TVP HD). Akurat leciał mecz. Mam dosyć wprawne oko, ale różnicy żadnej nie zauważyłem. Może w zaawansowanych grach na PS3 byłoby coś widać, ale naprawdę dla wprawnego oka i bliskiej odległości, poza tym nie ma to żadnego znaczenia.
Powiem krótko. 50Hz to 50 klatek na sekundę, 100Hz to 100 klatek na sekundę. Najlepsze filmy odtwarzane są z szybkością 24 klatki na sekundę. Pytam po co sztucznie dodawać klatki (właściwie je kopiować). Wręcz przeciwnie przy oglądaniu kanałów SD i nie najlepszej jakości, te 100, czy 200Hz jeszcze bardziej rozmywa obraz (funkcję 100 Hz trzeba wyłączyć w MENU bo nie da się oglądać). Jak mówię, każde zwiększanie ilości klatek na sekundę ma na celu wprowadzanie płynniejszego szybko zmieniającego się obrazu, ale sygnał jakości HD tego nie potrzebuje (oczywiście wg mnie).
 

k0val

New member
masz racje muszą w końcu coś wymyślać żeby ludzie kupowali niby lepsze bo droższe i pisze 100hz a nie 50hz .:grin:

moge tylko przytaknąć do twojego całego opisu bo sam też wykonywałem podobny test
 

Robertus64

New member
Bez reklam
100 Hz to niestety nie wszystko , liczy się wysokiej jakości panel i porządny silnik graficzny.Tego nie zastąpi ani 100 Hz ani filtry ani odszumiacze.
 

four40

New member
Ja równiez nie zauwazyłem róznicy między 100 a 50 Hz podczas oglądania normalnego programu. Dopiero sprzedawca wskazał mi na co zwrócić uwagę............. na napisy końcowe :) Przy 100 Hz napisy leca płynnie, natomiast przy 50 Hz - "skaczą". Tylko czy warto wydawać extra kasę żeby napisy "nie skakały".
Dodoam tylko że porównywałem dwa modele Sony - serię w4000 oraz w4500 a a model w4000 jest podobno debeściakiem jesli chodzi o płynność wśród modeli 50 Hz.
 
Do góry