sony bravia 32s5600 czy Philips 32PFL5604H

sia87sia

New member
Witam bardzo prosze o pomoc przy wyborze telewizora który planuje jutro zakupic a nie wiem za bardzo na który się zdecydowac zastanawiam się nad:

philips-32pfl5604h

sony bravia-kdl-32s5600

obydwa są w granicach 2 tysięcy a taką kwote jestem w stanie wydac na telewizorek tylko nie wiem który jest lepszy w grę jeszcze wchodzi ewentualnie:

LG 37LH3000 za 1999zł

bardzo prosze o opinie i rady będe niezmiernie wdzięczny
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
na razie widzę tylko ze podałeś samy ceny .
Rozumiem ze ten telewizor będzie grał w pokoju podłączony pod sygnał ?
I ma spełniać jakieś oczekiwania. Na razie nie wiemy jaki - bo nic nie napisałeś Podaj więc jakie masz warunki w pokoju i jakie oczekiwania ?
 

sia87sia

New member
więc tak odległość z jakiej będzie oglądany telewizorek to około 3 metry z haczykiem, podłaczony do niego będzie dekoder prh cyfra+ hd i dekoder sd polsatu i od czasu do czasu xbox360 i pc w przyszłości nie wykluczam jakiegoś odtwrzacza wysokiej rozdzielczości.
który z tych modeli będzie lepiej spełniał moje oczekiwania najlepiej

philips-32pfl5604h

sony bravia-kdl-32s5600

LG 37LH3000

gorąco czekam na pomoc
 

sia87sia

New member
kupiłem sony bravia-kdl-32s5600 w euro rtv agd za 1900 zł Robertus64 załuje bo twoją rade przeczytałem już po zakupie s5600 i widać ze V5500 proponowana przez Ciebie jest zdecydowanie lepsza od kupionego przezemnie modelu :( tym bardziej że prawie ta sama kwota zł, może mnie ktoś podbuduje i napisze pare pozytywnych rzeczy o s5600 ,najgorsze jest to że obraz wydaje mi się strasznie niewyrazny taki niekształtny jakby troszke zdeformowany i momentami leciutko roszarpywany (podłaczony jest dekoder cyfry+ sd) może taki ma być poprostu i się czepiam w koncu to nie jakość hd tylko sd ale oczytałem się róznych opini na temat lcd róznych firm gdzie ludziska strasznie wychwalają jakość sd która jest porównywalna przy wyświetlaniu do hd na ich tv i dlatego byłem pewnien że obraz będzie lepszy.

i dlatego pytam się ludzi znających się w temacie oraz posiadaczy tego samego modelu czy mają takie same odczucia czy tylko ja się czepiam ?

może trzeba się coś w ustawieniach pobawić? jak tak to jakie są najlepsze ustawienia dla tego modelu? może lepszy kabel euro ?

Panowie i panie wspomóżcie dobrym słowem
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
niestety ten model tak ma.
Słabo skaluje w SD o czym bez trudu poczytasz
Teraz jedynie pozostała Ci kalibracja obrazu.
 

Robertus64

New member
Bez reklam
Zainwestuj w sygnał , telewizor nie jest wcale zły tylko nie wierz w to że LCD będzie dobrze grało po wejściu euro - jeżeli ktoś pisze że ma ma obraz żyleta po euro to widocznie mamy różne pojęcia żylety.Jeżeli twój tuner nie ma wyjścia HDMI lub component to zainwestuj w nowy tuner z takim wyjściem - taki standard - telewizory cyfrowe to sygnał podany przez HDMI lub component.Cała reszta to już historia.
 

sia87sia

New member
Właśnie oglądałem na canal+ plus powtórke meczu śląsk-polonia i poprostu tragedia a nie obraz cały czas jakieś rozmazy aż krew się gotuje w żyłach.
Kiki twierdzisz ze ten model tak ma ale chyba bez przesady skoro wydałem 2 prawie 2 tysiaczki za tv to mam prawo choć odrobine wymagać lepszej jakości od tego soniaczka i satysfakci a temat:
kalobracja obrazu jest dla mnie nowością i za bardzo nie wiem o co w tym chodzi ? nie ucierpi na tym moja gwarancja ? moge ją sam wykonać? czy jest to płatna usługa?
 

sia87sia

New member
Robertus64 czyli winowajcą takiej jakości obrazu jest złącze euro ale przy moim urzywanym dekoderze cyfry+ :

dekoder thomson TS4P (czyli lepiej jak euro złącze się go nie da już podłączyć)

?

Ale jest taka opcja że w styczniu konczy mi się umowa z cyfrą a kilka tygodni temu paniu dzwoniła i proponowała mi przedłużenie na dobrych warunkach z dekoderem hd i kanałami hd i prawdopodobnie z niego skorzystam .
Wiec już jak będe posiadał lepszy dekoder hd który będe mógł podłaczyć na złączu hdmi to kanały sd będą tak samo lepiej wyświatlane?
 

Robertus64

New member
Bez reklam
Różnica w jakości po HDMI jest ogromna , jeżeli chcesz się przekonać jak to działa to może masz DVD z takim wyjściem albo porzycz na próbę i podłącz do tv a zobaczysz w czym rzecz.Ja miałem tego Sonego i uważam że to bardzo fajny tv dałem do Siostrze która ma CP i obraz jest bardzo dobry.Zainwestuj w sygnał a będziesz zadowolony.
 

pac

New member
lcd i połączenie przez euro może rozczarować, tak było w moim przypadku :) wyjscie jest takie kup dekoder na własnośc albo wynajmij od cyfry, wtedy nawet kanały sd bedą w dobrej/b.dobrej jakości ponieważ dekoder je przeskaluje na sygnał 1080i lub 720p
 

sia87sia

New member
Robertus64 i pac mam nadzieje ze macie racje z tym hdmi i dekoderem hd
że to połączenie sprawi ze jakość wyświetlania rzeczywiście będzie lepsza a w szczególności kanały sd (kabel hdmi już mam teraz będzię trzeba z cyfrą+ przedłużyć umowe i wysępić od nich dekoder hd.

Robertus64 jak długo miałeś tego soniaczka ? z twojego posta rozumie ze miałeś go połączonego przez hdmi ? pamietasz może na jakich ustawieniach go miałeś?

Ale mimo twierdzących opinni ze to jest winna dekodera i euro złącza chciałbym przedstawić moje spostrzeżenia:

po prawie cało dziennym oglądaniu tv stwierdzam ponownie ze obraz jest
fatalny na ekranie. tzn twarze są rozmazane przy
ruchach pozostaje poświata i kontury są jakby z drobnych kwadracików. jedne
programy są lepsze inne gorsze (zwłaszcza filmowe: hbo, canal+oraz sportowe canal+sport ...).

Może to nie jest wina dekodera ?oraz połączenia? ponieważ ludziska go chwalą na ceneo

Może powodem takiej sytuacji jest stan anteny? jej wyregulowanie? jakość kabli
polączeniowych? stan konwentera? poziom sygnału? czy coś innego? dziękuje z góry za pomoc w
rozwiązaniu problemu

Byłem dzisiaj w sklepie gdzie został zakupiony tv i panowie całkiem poważnie potraktowali sprawe (mimo tego ze upłyneło prawie 6 dni od zakupu)
Powiedzieli że są zdziwieni tak negatywną opinią na jego temat, ze dużo sztuk tego modelu sprzedali i nie było żadnych reklamacji. Po pierwsze zaproponowali lepsze euro złącze z pozłacanymi koncówkami w cenie około 100 zł z możliwością zwrotu do dwóch dni jak jakość będzie taka sama jak na zwykłym euro (bardzo miło z ich strony) a kabelek okazał się sprawować tak samo jak zwykły żadnej poprawy jakości nie zobaczyłem. Drugi wariant jaki zaproponowali to wymiane na inny model za dopłatą np na V albo W model sony 32 gdzie dopłata wyniosła by mnie około 500/700zł gdzie jeden pan stanowczo twierdził że niewarto dopłacać tylko połączyć przez hdmi i posprawdzać wszystko dobrze bo to jest dobry model który powinien dobrze wyświetlać obraz.

Bardzo proszę o pomocne opinie i rady

poczekać na dekoder hd od cyfry czy dopłacić do innego modelu? ( nie po drodze jest mi dopłacać )
 

jgx

New member
Bez reklam
ja mam 46z4500 i cyfre w sd tylko połączone kablem euro (rgb oczywiście) i powiem tak - obraz sd na większości kanałów np. 1 tp. 2tp, canal+, tvn piękny (ale tylko jak film dobrze nagrany jak jakiś stary lump na 1 czy 2 tvp to troszke gorzej) ze studia albo tvn24 idzie prawie jak hd, naprawde nie przesadzam, bardzo ładnie wyglądają filmy na canal+ na hbo troszke gorzej ale nie mam mowy o pikselozie lub smużeniu - moim zdaniem szkłem d... nie utrzesz dołuż do wyższego modelu 200hz (seria w lub z) i będziez zadowolony
 

henry5000

New member
Też ostatnio stalem się posiadaczem tego sony tylko 40 calowego. Trochę z przypadku bo jechałem z zamiarem kupna lg 37lh3000, ale na samym wejściu mnie i bratu, a także mamie rzucił się ten soniacz w oczy. różnica cenowa była spora lg 2000zł SOny 2800( Trochę się wkurwiłem bo na drugi dzień już kosztował 2590 ehhh).Dobra ale CIebie pewnie interesuje jak się sprawuje. Więc tak mam połączenie z telewzior przez Euro Toya Cyfrowa po kablu bez żadnej anteny. Obraz jest bardzo ładny. Zależy też od kanału. Polsat naprzykład wygląda super. Pierwsza Miłość oglądałem przed chwilą i wrażenia estetyczne jak najbardziej na plus. Troszkę gorzej wyglądają ciemnie pomieszczenia ale podobno lcd tak już mają, że to tylko namiastka czerni. Filmy ogólnie wyglądają bardzo dobrze( jak oglądam filmy to przełańczam scene na CIneme i wygląda to bardzo dobrze, jak seriale to zostaje przy standard który sam sobie skalibrowałem chociarz na początku też było nieźle teraz jest jednak lepiej. Jedyne do czego można się przyczepić to mecze. Kocham piłkę nożną. JEdnak jakość meczy jest średnio zadowolajaca jęsli są zbliżenia wygląda to super jednak jak kamera pokazuje całe boisko to może nie ma jakiś wielkich rozmazów czy coś z tych rzeczy, ale postacie są takie jakby nie wyraźne nie ma tak gładziutko... ALe podejrzewam że HD dopiero rozwiązuje ten problem w lcd . Jak oglądałem telewizory w sklepie leciały akurat wtedy mecze to na każdym z telewziorów wyglądało to tak samo czyli średnio. A jeśli chodzi o FIlmy z dvd to jest super. DvD podłączone przez euro. Ogladałem trzynastą dzielnicę 2 w formacie dvdrip 700mb i poprostu byłem pod wrażeniem. O dziwo na DVD czerń spisuje sie znakomicie. Jeśli chodzi o konsoel to gry w HD poprostu bajka( GTAIV, Ninja Blade byłem zszokowany wygladało to super) Kumpel aż skomentował że u niego na LG wygląda to sporo gorzej. Jak gram włączam scene Game. ALe to co działo się z Assasin Creed 2 na tym telewizorze przeszło moje najśmielsze oczekiwania. TO było Piekne! Obraz był idealny. Ogólnie jestem średio zadowolony z zakupu a to przez to że 100 zł drożej w Euro tam gdzie kupowałem mogłem mieć v5500 tych samych rozmiarów, ale dziwne bo sprzedawca nie ponformował mnie o tym;/ Nie wiem jaka jest różnica między tymi telewiorami, ale myślę że do samej bravi 3 warto dopłacić te 100zł. No trudno podejrzewam że do 2 tygodni nie można wymienić telewizora? Próbowął ktoś? Jeśli tak to proszę o odpowiedź! Ale wątpliwośći mnie naszły dopiero po czytaniu na necie... Na początku byłem zadowolony. Napewno nie warto dopłacać 500- 700zł bo za takie pieniądze to różnica już się nie będzie opłacać. Bardzo możwlie że masz antene źle ustawioną u mnie mieła tak siostra. Pozdrawiam i głowa do góry telewizor nie jest zły jest spoko;]
 

sia87sia

New member
jgx właśnie mi o to chodzi ze nie po drodze jest mi dokładać za bardzo zł (bo musiałbym około 700/900 zł dołoży, z drugiej strony przecież s to seria średnia od sony dlatego piszesz zeby dołożyć do seri w albo z ale przecież nie wydaje mi się żeby sony wypuściło aż tak fatalną s byle tylko była i dlatego wydaje mi się że to wina jakości sd gdzie ta s nie wyraba za bardzo w przeróbce na lepszą jakość a Twoja z sobie z tym świetnie radzi i dlatego mam nadzieje ze rozwiązaniem dla mnie będzie dekoder hd który wspomoże przeróbke sd na lepszą jakośc jak to wcześniej poanowie pisali ? mam nadziej ze dobrze rozumie ?

henry5000 dzieki za wyczerpującego posta rozumiem ze na chwile obecną obraz leci z kanałów sd tak jak u mnie tylko szkoda ze jak nie jestem tak zadowolony jak Ty mógłby podać swoje ustawienia w soniaczku ? byłbym bardzo wdzięcznya jeśli chodzi o brawie3 to sprzedawcza mówił że nie ma praktycznie żadnej większej róznicy międzi bravią2 .

Dzisiaj spróbuje podłączyć dvd a w niedziele kumpel obiecał że wpadnie z dekoderem hd i mam nadzieje że to już rozwieje moje zamartwienia.

A czy winowajcą może być np kabel połączeniowy od konwertera anteny do dekodera ? albo średni sygnał anteny ?
 

henry5000

New member
Powiem Ci szczerze że też już sobie daruję wymianę tego telewizora. Wczoraj oglądałem cały dzień telewizję i było bardzo ładnie. Nawet mecz wyglądał super( o dziwo nie było rozmazów!) a mistrzostwa świata będą na Polsacie więc jakość ekstra. Film nawet wieczorem gdzie było dużo czerni wyglądał ładnie. Też mi się wydaje że ta Bravia 3 jest naciągana. Różnica między tymi telewizorami bardziej niż w obrazie jest pewnie w tych mulimedilanych dodatkach(duperelach) co mi to wogóle potrzebne nie jest. Za rok wyjdzie jakaś BRavia 4 a ja będe sie przejmował.... Telewizor jest dobry i tyle. Podaje CI parametry jakie ustwaiłem na standardzie:
Podświetlenie 6
Kontrast 95
jasnoć 55
Kolor 70
Ostrość 20
Odcień koloru neutralne
Red. Zakłuceń min
Ale tego używam do seriali, jakis programów rozrywkowych itp. DO filmów, gier i sportu używam sceny któren telewizor ma do wyboru.
Nie bawiłem sie w to długo jakieś 10 minut. Pewnie da sie jeszcze lepiej mnie w zupełności wystarcza. ACha wyłączyłem oszcędzanie energi. ALe tak jak mówię u CIebie musi byc problem z sygnałem albo nie wiem czym powiem Ci że nie znam się bardzo na tych połączeniach. ALe to nie wina telewizora. CZytałem wczoraj tu posta na tym forum, że koleś który miał W5500 pisał że ma jakość w SD beznadziejną. Wiem że LCD muszą mieć super sygnał. Nie wiem czy TOya taki zapewnia(mnie się podoba) ale nic mi nie wyskakuje na ekranie, twarze nie są zamazane, a obraz ładny i wyraźisty(waidomo nie tak jak w hd) A z jakiej odległości patrzysz na telewizor ja tak z 3,5 metra na 40 cali, ale przy 2 też nie ma tragedi. Pozdro
 

vienna1980

Member
Bez reklam
Uważam henry 5000 że masz nie za dobrze skalibrowany obraz w swoim telewizorze,a przede wszystkim kontrast i kolor.

Ustawiałem w mojej rodzinie model Sony 40 Z5500 płytą kalibracyjną do ustawiania obrazu i jeżeli mnie pamięć nie myli to nie miałem tak wysoko ustawionego kontrastu i koloru,jeśli dobrze pamiętam to kolor ustawiłem na 51,a kontrast na 82.

Chyba że Twój model jest na tyle słabszy od Z-tki że trzeba tak podrasować ustawienia w co mi się nie chce wierzyć.Ale to twoja indywidualna sprawa jeżeli tak Ci odpowiada to tak zostaw ja tylko zwróciłem Ci uwagę.
 

sia87sia

New member
henry5000 dzięki za pomoc

pac napisał lcd i połączenie przez euro może rozczarować i tak było w moim przypadku tak jak pisałem tak zrobiłem i sprawdziłem jakoś wyswietlania obrazu pod dvd oraz dekoderem hd cyfry
i powiem wam że po podłączeniu dvd i odpaleniu filmy obraz był zadowalający (jeden film na sprawdzenie tylko)
pózniej podłączyłem dekoder cyfry+ hd philips dsr 6201/91 przez hdmi i się zdziwiłem jakością kanałów sd (prócz paru wyjątków) które były bradzo ładne i nawet nie ma co porównywac do podłączenia przez euro niebo a ziemia a szczenka mi opadła jak zobaczyłem kanały hd poprostu miodzio.
Wiec problemem u mnie był dekoder sd i euro złacze poprostu terewizorek jest bardziej przystosowany pod dekodery hd a nie sd . (moje rozumowanie)

A teraz pytanie bo mam jeszcze jutro możliwośc wymianny na inny model i nie wiem co robić ? dopłacać i wziąść inny ? czy pozostac przy soniaku? opłaca się wymieniać ? nie za mały ?
 

sia87sia

New member
henry5000 dzięki za pomoc

pac napisał lcd i połączenie przez euro może rozczarować i tak było w moim przypadku tak jak pisałem tak zrobiłem i sprawdziłem jakoś wyswietlania obrazu pod dvd oraz dekoderem hd cyfry
i powiem wam że po podłączeniu dvd i odpaleniu filmy obraz był zadowalający (jeden film na sprawdzenie tylko)
pózniej podłączyłem dekoder cyfry+ hd philips dsr 6201/91 przez hdmi i się zdziwiłem jakością kanałów sd (prócz paru wyjątków) które były bradzo ładne i nawet nie ma co porównywac do podłączenia przez euro niebo a ziemia a szczenka mi opadła jak zobaczyłem kanały hd poprostu miodzio.
Wiec problemem u mnie był dekoder sd i euro złacze poprostu terewizorek jest bardziej przystosowany pod dekodery hd a nie sd . (moje rozumowanie)

A teraz pytanie bo mam jeszcze jutro możliwośc wymianny na inny model i nie wiem co robić ? dopłacać i wziąść inny ? czy pozostac przy soniaku? opłaca się wymieniać ? nie za mały ?
 
Do góry