Sony BDV-IT1000 vs Samsung HT-BD2R vs składak

JanuszFK

New member
Witam po raz pierwszy na forum!

Nie jestem znawcą, i proszę o radę:
chciałbym zakupić kino domowe ale już z Blue-Ray'em (a nie DVD).
Spodobały mi się następujące:
- Sony BDV-IT1000 (ale cena jest z górnej półki ok.5800zł, i dżwięk tylko 5.1),
- Samsung HT-BD2R za ok 3710zł (i ma dźwięk 7.1),
- czy może jakiś składak z BR - ale tu całkiem jestem zielony - więc prosiłbym o ew. preferowany zestaw ..

Mam TV Sony 46Z4500 i pokój ok 20m2. Pragnę gółnie oglądać TV z n-ki (50%), filmy z kompa HD i SD (35%), oraz słuchać muzyki (głównie mp3, troszkę CD) (15%).
Dodam, że nie jestem filomenem i nie słysze za dużych różnic - jedyne co bym chciał, to aby dźwięk był dość czysty przy głośniejszym słuchaniu.


Z Góry Wielkie Dzięki!:)
P.S. myślę, że kwota na to, to ok 4000zł. (jak będę musiał wydać więcej - to musze mieć super motywację!)
 
Ostatnia edycja:

awujotka

New member
Bez reklam
JanuszFK napisał:
- Sony BDV-IT1000 (ale cena jest z górnej półki ok.5800zł, i dżwięk tylko 5.1),
Dzisiaj w Centrum Sony w Warszawie uzyskałam informację o czasowym wycofaniu tego modelu ze sprzedaży, związane z zakłóceniami w tylnych głośnikach (bezprzewodowych), prawdopodobnie wytwarzanymi przez sieci wifi, blututy (czy jak to sie pisze:p) itp. itd. do czasu rozwiązania tego problemu.
Sama posiadam kino domowe z bezprzewodowymi tyłami (Philips HTS9800), które takowych zakłóceń ani nie wytwarza, ani nie jest na nie czułe:D
 

JanuszFK

New member
Na szczęście wstrzymałem się z zakupem ze względu na kryzys gdzieś do lipca-sierpnia. W międzyczasie słuchalem i oglądałem zestaw: Marantz SR 4003 i DV 4003 (+głośniki Yamahy Ns50 Ns60) -całość gdzieś za 3800, -i mimo iz bez BR - to byłem zachwycony - //jestem laik i "głuchy" muzycznie"// !! Choć może zastanowie się nad samym SR 5003 (bo ma już upscaling do 1080 w ampli, a w poprzednim zestawie tylko DV 4003 miał upscaling).
A za głośniki wybrał bym może zestaw Yamo 606 (na razie bez subwoofera).
Czy dobrze kombinuję? - czy macie jakieś uwagi
 

awujotka

New member
Bez reklam
awujotka napisał:
Dzisiaj w Centrum Sony w Warszawie uzyskałam informację o czasowym wycofaniu tego modelu ze sprzedaży, związane z zakłóceniami w tylnych głośnikach (bezprzewodowych), prawdopodobnie wytwarzanymi przez sieci wifi, blututy (czy jak to sie pisze:p) itp. itd. do czasu rozwiązania tego problemu.

Kino ma ponownie trafić do sprzedaży w Centrach Sony na początku czerwca.
 

Odusia

New member
Teraz są w sprzedaży, w Media kosztują 6999 zł. Zastanawiam się nad kupnem, ale trudno znaleźć opinie na ich temat. Przymierzam się do zakupu i wydając takie pieniądze wolałabym mieć pewność, że nie wyrzucę ich w błoto. Dlatego jeżeli macie inne propozycje w podobnej lub niższej cenie(7000 zł to górna granica) chętnie ich wysłucham, ponieważ nie jestem jeszcze zdecydowana. Dodam, że kupuję telewizor SONY KDL-40W550.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ok. ale napisz jakie masz pomieszczenie na to kino?
Czy masz miejsce na głośniki drewniane stojące ?
Czy tylko do kina ?
Czy będziesz słuchać muzyki ?
Jeśli tak to jaka muzyka?
Jeśli możesz to zaczep proszę zdjęcia pokoju .
080909b.jpg
 
Ostatnia edycja:

Odusia

New member
Przepraszam za tyle wątków, ale jestem tu pierwszy raz,a zależy mi na czasie.
Salon ma 40m, wolałabym,żeby głośniki nie zajmowały za dużo miejsca.
Sprzęt ma mi służyć głównie do oglądania filmów i słuchania muzyki(rozrywkowa, klasyczna - ciężkie brzmienia odpadają:))
No i oczywiście zależy mi,żeby był kompatybilny z telewizorem,który zamierzam kupić.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
do muzyki klasyczne niestety to się w ogóle nie nadaje :(.
Z tych metalowych głośniczków niczego nie wyciśniesz niestety.
A w klasie cenowej dostaniesz już naprawdę znakomite kino i do filmów i do muzyki.
I nie sugeruj się jedną marką w przypadku znacznych różnic jakości sprzętu audio , a co za tym idzie prawdziwą radością z odsłuchu muzyki.
Jak wielkość głośników jest do akceptacji ?
I czy wygląd ma znaczenie ?
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=33903
002_IMG_6182.jpg
003_IMG_6183.jpg


http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=41190
oakgroup3.jpg


http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=42742
004_P1220011.jpg

http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=42021
001_IMG_7193.JPG

Jaki styl Ci odpowiada?
 

Odusia

New member
Mimo wszystko skłaniałbym się ku sprzętowi SONY. W zasadzie waham się między dwoma:1). BDV-IT1000(o którym wspomniałam wcześniej), stawiać na design i zapłacić 7000 zł, czy 2).HTP-BD3SF, który ma podobne parametry(a może lepsze?),a kosztuje ok.4000 zł. Jaka jest różnica między nimi?
 
Do góry