SONY - ale który

e.zapata

New member
Witam
Kolega dysponuje ok 6000zł. Więc z tych zaproponowanych stać go na 46W4500. Z drugiej strony nie chce wydawać takiej kasy wiedząc że TV ma wadę (chmurki), dlatego pytanie czy nie 40X4500 (czy on też ma tą wadę)?
może inny TV z Mpeg4, AVCHD itp..


Pozdrawiam
Marzena
 

awujotka

New member
Bez reklam
Dawidowski1000 napisał:
No to cie proszę! Z lepsza od X ! Buhahaha:D W sklepie to mozna sobie buty przymierzyć a nie porównać TV. Każdy ma inne ustawienia. Poczytaj na forum a dopiero później wypisuj takie rzeczy.
No cóż, od tego są sklepy z wystawionymi obok siebie telewizorami, żeby porównywać obraz.
Forum jest od czytania tekstów i opinii, do których nie zawsze trzeba się przychylać, a telewizor w domu służy do oglądania. I to właśnie na tv będę patrzeć przez najbliższy czas, a nie na forum... i to JA mam byc zadowolona.
Tak więc moja ocena (bardzo subiektywna) jest jak powyżej.
Tobie natomiast może się podobać nawet i krowa i nic mi do tego...
A i każdy ma prawo wyrazić swój pogląd, a mój jest taki, że Z odbierał lepiej od X!


Czytając Twoje wypowiedzi na innym forum - przykładowo taką:

"O to właśnie mi chodziło. Ponieważ wziąłem sobie do serca wasz test a nie dawno kupując 46x4500, a teraz czytam w/w test Z4500 i odniosłem wrażenie że mam "klopsa" w postaci 100hz i znowu jestem w tyle, ale juz mi lepiej. Dzięki za odpowiedź na którą czekałem."

odnoszę wrażenie, że strasznie cię zabolało, że ktoś i to na dodatek kobieta, mógł stwierdzić, że coś innego gra lepiej niż to, co ty posiadasz...
 
Ostatnia edycja:

Dawidowski1000

New member
awujotka napisał:
No cóż, od tego są sklepy z wystawionymi obok siebie telewizorami, żeby porównywać obraz.
Forum jest od czytania tekstów i opinii, do których nie zawsze trzeba się przychylać, a telewizor w domu służy do oglądania. I to właśnie na tv będę patrzeć przez najbliższy czas, a nie na forum... i to JA mam byc zadowolona.
Tak więc moja ocena (bardzo subiektywna) jest jak powyżej.
Tobie natomiast może się podobać nawet i krowa i nic mi do tego...
A i każdy ma prawo wyrazić swój pogląd, a mój jest taki, że Z odbierał lepiej od X!

Nie będę się z Toba spierał, bo i tak nie masz racji. To że masz Z w domu nie znaczy że jest "The Best". Poczytaj tu i ówdzie testy w/w LCD a zobaczysz jak bardzo się mylisz. Na tym skończę swą wypowiedź

Pozdrawiam
 

awujotka

New member
Bez reklam
Nigdzie na napisałam, że Z jest the best. Opisałam tylko SWOJE WRAŻENIA WZROKOWE. A to, że ty masz X to też nie znaczy, że jest the best.
Nie ma tv bez wad tak samo, jak nie ma tv idealnego. I na tym zakończmy:p
 

Dawidowski1000

New member
awujotka napisał:
Nigdzie na napisałam, że Z jest the best. Opisałam tylko SWOJE WRAŻENIA WZROKOWE. A to, że ty masz X to też nie znaczy, że jest the best.
Nie ma tv bez wad tak samo, jak nie ma tv idealnego. I na tym zakończmy:p

46x4500 dodać trzeba, a to że jesteś kobietą... Cóż jak piszesz nie ma rzeczy idealnych...
 

spikeff

New member
Panowie przyłączam się.
Stanąłem przed wyborem Sony KDL-46Z4500, a KDL-46X4500, a plazmą Panasonic TH-42PY800. Posiadam już TV LCD i Plazmę, więc znam wady i zalety tych technologii, więc nie rozpisujmy się nad tym. Sygnał jaki będzie podłączony do TV to sygnał cyfrowy n TV i Canal+, wraz ze wszystkimi dostępnymi kanałami w jakości HD. Do odtwarzania filmów używam PS3. TV stoi raczej w ciemniejszym pomieszczeniu, co oznacza brak narażenia na bezpośrednie działanie promieni słonecznych.Nie interesuje mnie pobór mocy, waga itp., chodzi tylko o jakość wyświetlanego obrazu. Co byłoby najlepszym wyborem, może jakieś sugestie.

Pozdrawiam
spikeff
 

ppppp1

New member
spikeff napisał:
Panowie przyłączam się.
Stanąłem przed wyborem Sony KDL-46Z4500, a KDL-46X4500, a plazmą Panasonic TH-42PY800. Posiadam już TV LCD i Plazmę, więc znam wady i zalety tych technologii, więc nie rozpisujmy się nad tym. Sygnał jaki będzie podłączony do TV to sygnał cyfrowy n TV i Canal+, wraz ze wszystkimi dostępnymi kanałami w jakości HD. Do odtwarzania filmów używam PS3. TV stoi raczej w ciemniejszym pomieszczeniu, co oznacza brak narażenia na bezpośrednie działanie promieni słonecznych.Nie interesuje mnie pobór mocy, waga itp., chodzi tylko o jakość wyświetlanego obrazu. Co byłoby najlepszym wyborem, może jakieś sugestie.

Pozdrawiam
spikeff
Nic nie napisałeś o możliwościach finansowych, bo stać przed wyborem, a kupić tv i wydać trochę kasy to dwie różne sprawy. Rozpiętość cenowa telewizorów które przedstawiłeś siega prawie 5tys. Jeśli tv nie jest narażony na działanie nadmiernego oświetlenia to może rozważysz jeszcze samsunga 46A956 opinie ma równie dobre jak x4500 a jest znacznie tańszy.
Natomiast jeśli kwestia finansowa nie gra większej roli to ja osobiście bym brał soniaka serii x, ale to moje prywatne zdanie, wybierzesz oczywiście wg swojego gustu.
pozdrawiam
 

spikeff

New member
ppppp1 napisał:
Nic nie napisałeś o możliwościach finansowych, bo stać przed wyborem, a kupić tv i wydać trochę kasy to dwie różne sprawy. Rozpiętość cenowa telewizorów które przedstawiłeś siega prawie 5tys. Jeśli tv nie jest narażony na działanie nadmiernego oświetlenia to może rozważysz jeszcze samsunga 46A956 opinie ma równie dobre jak x4500 a jest znacznie tańszy.
Natomiast jeśli kwestia finansowa nie gra większej roli to ja osobiście bym brał soniaka serii x, ale to moje prywatne zdanie, wybierzesz oczywiście wg swojego gustu.
pozdrawiam
Masz racje ten model serii X to ponad 11000zł. Tak właśnie się zastanawiam, że to jednak sporo, dlatego zastanowię się nad Sony KDL-46Z4500 i Panasonic TH42PY800. Co do Samsunga to obecnie jestem w posiadaniu plazmy 42Q91 i 37 LCD model z przed 1,5 roku i właśnie zastanawiam się nad zmianą marki.

Więc pytanie na nowo postawione:

Sony KDL-46Z4500 czy Panasonic TH-42PY800, jak myślicie, jakie są wasze opinie?

Pozdrawiam
spikeff
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Temat wątku chyba jest jasny, więc proszę nie zbaczać na panasonica i inne marki.
 

e.zapata

New member
Witam

proszę nie zbacza z tematu rozmowy którym jest TV SONY a modele nad którymi jest dyskusja to:

1. 40X4500 (czy posiada chmurki?)
2. 46w4500 (czy widac postępy w likwidacji chmurek w wypustach listopadowych?)
o serii Z naczytałam się na forum że nie zabardzo i mówią o 46W4500 ale te chmurki martwią mojego kolegę.
Pomóżcie 40X4500 vs. 46W4500 ? a moze inny?

Pozdrawiam
Marzena
 

ppppp1

New member
e.zapata napisał:
Witam

proszę nie zbacza z tematu rozmowy którym jest TV SONY a modele nad którymi jest dyskusja to:

1. 40X4500 (czy posiada chmurki?)
2. 46w4500 (czy widac postępy w likwidacji chmurek w wypustach listopadowych?)
o serii Z naczytałam się na forum że nie zabardzo i mówią o 46W4500 ale te chmurki martwią mojego kolegę.
Pomóżcie 40X4500 vs. 46W4500 ? a moze inny?

Pozdrawiam
Marzena

Stalem pare tygodni temu przed podobnym dylematem, z ta tylko roznica ze bede ogladal tv z odleglosci pomiedzy 2,5 - 3m. Wybor padl na 40x4500. Czy wybor byl sluszny to sie okaze (jutro mam go juz miec). Jak przetestuje to naskrobie pare slow czy spelnil moje oczekiwania.
pozdrawiam
Piotrek
 

ppppp1

New member
Witam
Wkurzyłem się strasznie bo juz mi drugi raz przelozyli termin odbioru. Teraz mam niby miec w piatek, ale juz dla pewnosci zalatwiam w innym sklepie, a tamtych najwyzej kopne za niedotrzymanie terminu. Jak tylko bede go mial to napisze jak sie sprawuje.

Juz odebralem!!!
Pierwsze wrazenia super. Czarne jest czarne, jak patrze teraz na ekran lcd mojego laptopa to widze wszedzie chmurki, na soniaku jest czern. Na razie testuje na dvd recorderze z obrazem skalowanym do 1080i - Gwiezdne Wojny. Mozliwosci ustawien ogromne, na razie sie gubie. A i jeszcze jedno z 3m te 40" mnie osobiscie w zupelnosci wystarczy.

Pozdrawiam
Piotrek
 
Ostatnia edycja:

ppppp1

New member
Co do modelu Z4500 to nie mam pojęcia jak działa ta funkcja 200Hz, ponieważ na swoim tv ustawiłem motionflow na średni i w zupełności mi wystarczy. Na razie nie mam sie za bardzo do czego doczepic jesli chodzi o ten tv, ale może jestem za mało wymagający.

No może się doczepię: zdjęcia które są w tv do ustawienia w trybie ramki obrazu wczytują sie dosc wolno i w sposob skokowy wypelniaja cały ekran. Jak sie czegos jeszcze dopatrze to napisze.
pozdrawiam
Piotrek
 
Ostatnia edycja:

e.zapata

New member
Witaj pppp1

Czy mógłbyś podzielić się opinią o TV 40X4500 który masz już kilka ładnych dni? Jesteś z niego zadowolony? Zauważyłeś jakieś wady?

Pozdrawiam
Marzenka
 
Do góry