SONY - ale który

e.zapata

New member
Witam

Kolega poprosił mnie abym zapytała się na forum, który TV powinien wziąść pod uwagę podczas zakupu. Odległość to ok.4-4.50m, pokój jasny, DVD-harman kardon, Blue-Ray SONY. TV sony oczywiście z AVCHD, MPEG4, DVB-T.
Oto dylemat:

- 40X4500 (46cali za drogi)
- 40Z4500
- 46W4500 (jest duża różnica do X4500?)
a może Sharp 46HL2E ?

Przeglądając miesiąc temu fora natknęłam się na forum gdzie opisywali częste błedy (chmurki, albo coś w ty rodzaju) w TV SONY. Proszę poradzcie koledze który z tych TV wybrać? Cena do 6000zł.

Pozdrawiam
Marzena
 

awujotka

New member
Bez reklam
A ja mam od wczoraj 46Z4500 i jestem zadowolona. Brak cloudingu, bardzo dobry obraz z dvd, jak również z kablówki, o BD nie wspominając :)
Ja ten model szczerze polecam
 

ppppp1

New member
awujotka napisał:
A ja mam od wczoraj 46Z4500 i jestem zadowolona. Brak cloudingu, bardzo dobry obraz z dvd, jak również z kablówki, o BD nie wspominając :)
Ja ten model szczerze polecam

Wszystko fajnie tylko tv ma być do 6tys. a ten który polecasz to juz ponad 7tys. w najtańszym sklepie internetowym.
 

e.zapata

New member
Witam ponownie.
Jeżeli 46W4500 to może 46W4710, słyszałam że nie ma clouthingu i jest poprawioną wersją w4500, czy to prawda, czy jest jego następcą?

Pozdrawiam
Marzena
 

awujotka

New member
Bez reklam
ppppp1 napisał:
Wszystko fajnie tylko tv ma być do 6tys. a ten który polecasz to juz ponad 7tys. w najtańszym sklepie internetowym.

Autorka wymieniła serię Z4500 do oceny, więc napisałam co ja mam i że moge polecić. A różnicy w jakości obrazu na pewno nie będzie pomiędzy 40 a 46.
 

ppppp1

New member
awujotka napisał:
Autorka wymieniła serię Z4500 do oceny, więc napisałam co ja mam i że moge polecić. A różnicy w jakości obrazu na pewno nie będzie pomiędzy 40 a 46.
Tylko że z odleglosci 4 metrów to 40 odpada, a 46 w tym przedziale cenowym to seria W.
 

jery--

New member
Bez reklam
"[awujotka] A ja mam od wczoraj 46Z4500 i jestem zadowolona."

Mam pytanie. Zmieniłaś (-łeś?) PHILIPSA 9803 na tego SONY, czy tylko ze względu na wielkość czy może ten Soniak jest w czymś jeszcze lepszy ?
Pytam bo jestem zainteresowany tym Philem, ale z drugiej strony 46' bardziej mi pasuje.
 

awujotka

New member
Bez reklam
Zmiana została dokonana ze względu na rozmiar. Mąż od razu chciał 47 cali, natomiast do tej pory mieliśmy 37 cali, więc 47 wydawało mi się zdecydowanie za duże, no i namówiłam go na 42-calowego Philipsa, szczególnie ze względu na nową technologię LED. Ale jak się okazało, jednak małżonek miał rację, i koniecznie chciał większy i zdecydowanie czarny (ramka). I tym sposobem staliśmy się posiadaczami 46Z4500. Seria X odpadła ze względu na cenę, niestety...
 

jery--

New member
Bez reklam
Dzięki za odpowiedź.
Jeśli można jeszcze jedno pytanie, jak wypada czerń w tym SONY w porównaniu do LED-owego PHILIPSA ?
 

awujotka

New member
Bez reklam
Teraz trudno mi porównać, bo nie mam jak (Phil sprzedany). Ale mogę powiedzieć, że czerń w Philu była dobra i w Sonym też jest czarno.
Porównywałam za to naocznie X4500 z Z4500 (stały jeden na drugim w CS W-wa) i puszczony był film dvd reklamujący aparat Alpha. Tam jest dość dużo czerni i przejść między szarym i czarnym i tu lepiej radził sobie Z4500. Odwzorowanie barw było na nim lepsze, było widać więcej szczegółow, a na X4500 było to widoczne bardziej jako plama. Jak masz możłiwośc idź do CS i zażycz sobie puszczenia tego filmiku (na pewno w każdym go mają) i sam zobaczysz.
Ogólnie z Z-tki jestem zadowolona, choć Phil też grał dobrze, ale... był za mały i srebrny (to opinia męża:p).
 

e.zapata

New member
Witam ponownie,
Zadam jeszcze raz to samo pytanie gdyż zauważyłam że temata się rozmył.

1. Czy 46W4710 jest poprawioną wersją 40W4500 bez cloutingu i innych wad W4500?
2. Czytałam na forum że 46W4500 wyprodukowane w listopadzie nie mają już clouthingu?
3. Czym różni się wersja W od Z (tylko 200Hz?) - różnica w cenie ok 2000zł.

Dzięki za porade
Marzena
 

e.zapata

New member
Witam ponownie.
Rozmawiałam z kolegą i prosił mnie żebym zapytała się o dwie żeczy:

1. Czy 40X4500 - ma wadę z serii W - cloudthing?
2. Czy 46W4710 - jest ulepszoną wersją W4500 bez clouthingu?
kolega nie chce kupowac (moze bedzie bez, moze bedzie z) TV z wada a poźniej spierac się ze sklepem.

Pozdrawiam
Marzena
 

ppppp1

New member
e.zapata napisał:
Witam ponownie.
Rozmawiałam z kolegą i prosił mnie żebym zapytała się o dwie żeczy:

1. Czy 40X4500 - ma wadę z serii W - cloudthing?
2. Czy 46W4710 - jest ulepszoną wersją W4500 bez clouthingu?
kolega nie chce kupowac (moze bedzie bez, moze bedzie z) TV z wada a poźniej spierac się ze sklepem.

Pozdrawiam
Marzena

1 - dam znac jak bede mial (pojutrze odbieram), mysle ze nie bedzie mial lub bedzie prawie niezauwazalny - ma spore mozliwosci ustawien;
2 - nie
 

e.zapata

New member
Kolega dzwonił dzis do SONY i za bardzo nie chcą się przyznać że jest taka wada zwana cloudthingiem ale na końcu wspomniał że po 100h pracy ona znika, gdyż wygrzewa się matryca? Dylemat pozostał:

1. 40X4500 (posiada clouthing)
2. 46W4500 ( ? )

odległość do TV wynosi 4m. On chce mieć JPEG4, 100Hz, AVCHD,
co ja mogę mu powiedzieć? Czekam na Ciebie pppp1 :)


Pozdrawiam
Marzena
 

ppppp1

New member
Jakim kolega dysponuje budżetem, bo jeśli będzie oglądał tv z 4m to powinien pomyśleć o 46 calowym, no i jesli jest zdecydowany na soniaka to w zasadzie pozostaja mu 3 modele (tylko kwestia ceny):
46w4500
46z4500
46x4500
 

Dawidowski1000

New member
awujotka napisał:
Teraz trudno mi porównać, bo nie mam jak (Phil sprzedany). Ale mogę powiedzieć, że czerń w Philu była dobra i w Sonym też jest czarno.
Porównywałam za to naocznie X4500 z Z4500 (stały jeden na drugim w CS W-wa) i puszczony był film dvd reklamujący aparat Alpha. Tam jest dość dużo czerni i przejść między szarym i czarnym i tu lepiej radził sobie Z4500. Odwzorowanie barw było na nim lepsze, było widać więcej szczegółow, a na X4500 było to widoczne bardziej jako plama. Jak masz możłiwośc idź do CS i zażycz sobie puszczenia tego filmiku (na pewno w każdym go mają) i sam zobaczysz.
Ogólnie z Z-tki jestem zadowolona, choć Phil też grał dobrze, ale... był za mały i srebrny (to opinia męża:p).

No to cie proszę! Z lepsza od X ! Buhahaha:D W sklepie to mozna sobie buty przymierzyć a nie porównać TV. Każdy ma inne ustawienia. Poczytaj na forum a dopiero później wypisuj takie rzeczy.
 
Do góry