Sony 65X9005C czy Panasonic 65cx800 ?

D

Deleted member 121090

Guest
rado112
Potrafisz odpowiedzieć na zadane pytanie?
Czy na zakupiony TV dostałeś 5 lat gwarancji?
Poza tym, to po co wprowadzasz innych w błąd i wcześniej piszesz, że miałeś kalibrowany TV, żeby teraz napisać, że żadnej kalibracji nie chcesz a TV miałeś tylko ustawiany.
Z tym autem to też***nie tak. Są osoby i firmy które tuningują fury prosto z salonu. Żeby z nich wyciągnąć więcej niż z fabryki. Z kalibracją jest podobnie.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

rado112

New member
Cala ta historia wyglada mi na scieme, ale pomijajc ten fakt to odnoszac sie do twojej wypowiedzi uwazam, ze dobry telewizor powinien pokazywac wystarczajaco dobrej jakosci obraz bez koniecznosci kalibracji.
Żadna ściana. Tak jak piszesz bez kalibracji TV za 10 i więcej tysiakow powinien mieć dobry obraz.
Tak dostałem 5 lat gwarancji. Na stronie Panasonica UK jest promocja w określonym okresie określone modele TV dostają 5 lat gwarancji.
Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka
 
Ostatnia edycja:

collider

New member
Bez reklam
A co mnie wykresy interesuja. Ja nie jestem jakim nawiedzonym purysta by doszukiwac sie jakis mega detali w obrazie. I tak jak ja mysli wiekszosc osob nabywajacych telewizory. Co to za telewizor, ktory juz na starcie trzeba profesjonalnie kalibrowac bo sie go nie da ogladac. Mam wlaczyc tryb fabryczny, ktory mi odpowiada i cos ewentualnie skorygowac. Wylaczy jakies ulepszacze czy pobawic sie backlightem czy kontrastem. Zreszta juz nie jeden raz czytalem opinie ludzi zawiedzonych kalibracja, dla ktorych obraz na tv nie byl taki jaki oni chcieli by widziec. To ja mam byc zadowolony a nie facet od kalibracji ktory skasuje powiedzmy 3 setki.
 

inuictus

Member
Część osób kupuje TV i ogląda tak jak producent ustawi, mając do wyboru kilka trybów (tutaj wybierają wg własnych potrzeb).

Jeżeli już chcemy porównywać zakup TV do zakupu samochodu, osobiście jeżdżę BMW E92 który fabrycznie ma 420KM i dla 99% populacji taka moc będzie super/wystarczająca i tak będą jeździć, natomiast dla mnie cały czas było "mało" i pewne elementy mi nie wystarczały, w związku z tym zmieniłem wydech, oraz zamontowałem G-Powera SKII który daje moc ~600KM i zdecydowanie lepszy moment obrotowy, co oczywiście przekłada się na lepsze czasy do 100, 200, itd.

Tak samo ma się sytuacja w sprawie kalibracji TV, jedni "jeżdżą" na tym co daje producent, inni chcą wycisnąć dużo więcej.
 
D

Deleted member 121090

Guest
collider
Ciebie to nie interesuje i O.K.
Ale są osoby które dzięki kalibracji wyciągają jeszcze więcej z dobrego TV.
I wykresy właśnie pokazują, że można. To nie są bzdury tylko jasno zobrazowane danymi liczbowymi zmiany.
Jaki masz TV? Podaj model. Spróbujemy poszukać jak różni się jego balans bieli i odwzorowanie barw przed i po kalibracji. Czy są różnice czy ich nie ma w tym modelu.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Rado 112 jakbyś nie patrzył po kalibracji zawsze w 98-99% będzie lepiej... nie da rady inaczej... w przeciwnym wypadku ludzie nie są głupi i nikt 350 zl nie wyda na kalibrację...
Zrobiłbyś tunuig w samochodzie jakbyś musiał zapłacić powiedzmy 3 tyś i wyglądałby tak samo jak przed....??
 

collider

New member
Bez reklam
collider
Ciebie to nie interesuje i O.K.
Ale są osoby które dzięki kalibracji wyciągają jeszcze więcej z dobrego TV.
I wykresy właśnie pokazują, że można. To nie są bzdury tylko jasno zobrazowane danymi liczbowymi zmiany.
Jaki masz TV? Podaj model. Spróbujemy poszukać jak różni się jego balans bieli i odwzorowanie barw przed i po kalibracji. Czy są różnice czy ich nie ma w tym modelu.

Tu nie chodzi o to, ze wyciagaja a o to by telewizor dawal jakosciowo dobry obraz juz na trybach fabrycznych. Czy to panowie tak trudno zrozumiec?
 

rado112

New member
Tu nie chodzi o to, ze wyciagaja a o to by telewizor dawal jakosciowo dobry obraz juz na trybach fabrycznych. Czy to panowie tak trudno zrozumiec?
I oto chodzi. Mam 4 letniego Philipsa bez kalibracji kupiłem bo za 800 funtów, teraz chciałem wydać 2000 funtów i mieć obraz lepszy od Philipsa.

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka
 
D

Deleted member 121090

Guest
Tu nie chodzi o to, ze wyciagaja a o to by telewizor dawal jakosciowo dobry obraz juz na trybach fabrycznych. Czy to panowie tak trudno zrozumiec?
I tak wielokrotnie jest.
Nie zmienia to jednak postaci rzeczy, że ten sam TV po skalibrowaniu daje tej radości jeszcze więcej.
,,Czy to tak trudno zrozumieć?''
 

collider

New member
Bez reklam
I tak wielokrotnie jest.
Nie zmienia to jednak postaci rzeczy, że ten sam TV po skalibrowaniu daje tej radości jeszcze więcej.
,,Czy to tak trudno zrozumieć?''

Juz ci psialem.o co mi chodzi. Ma dobrze wyswietlac obraz i tyle. To ze pozniej ja czy inny uzytkownik sobie moze obraz poprawic to tylko rece skladac do oklaskow. Jednak nie kazdy tego potrzebuje. Po drugie nie zawsze kalibracja daje pozadane efekty dla przecietnego czlowieka.
 
D

Deleted member 121090

Guest
Po drugie nie zawsze kalibracja daje pozadane efekty dla przecietnego czlowieka.
To prawda.
Jestem tego przykładem. Miałem kalibrowany TV przez najlepszego specjalistę z kraju, na profesjonalnym sprzęcie i z niej nie skorzystałem. Zresztą sam kalibrator był zaskoczony jak małą zmianę wniosła w moim przypadku.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Myślę że z tym najlepszym to deko przesada bo kilka dobrych firm jest w tym kraju co się specjalizują w tym kraju jeśli chodzi o kalibracje a nigdy nie słyszałem że ktoś z nich jest naj naj .... ale na pewno robiła to u Ciebie osoba która profesjonalnie się tym zajmuje i na profesjonalnym sprzęcie...przynajmniej z tego co piszesz...


A nie wniosła kalibracja nic bo ciemny salon masz? Czy z jakich innych powodów bo jakiś powód musiał być///
 
D

Deleted member 121090

Guest
Podaj przykłady lepszych kalibratorów niż ten z konkurencyjnego forum.
Ja lepszych nie znam i nigdy o nich nie słyszałem.
W moim VT różnica pomiędzy obrazem sprzed i po kalibracji była po prostu bardzo mała. Sam kalibrator był zaskoczony jak dobrze był ustawiony ten TV przed jego zabiegiem. Na innych VT różnica była znaczna u mnie nie. Mówił, że znaczenie mogło mieć to, że mój TV miał już 2,5 roku przebiegu za sobą. Podobno w tym modelu zmniejsza się ilość jednego koloru z biegiem czasu( nie pamiętam już którego, niebieskiego?)i paradoksalnie starszy grał lepiej niż nowy.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Np. jest taka firma we Wrocku poszukaj w google... zresztą robią ( mam na myśli przygotowanie pomieszczenia pod salon kinowy) też od A do Z kina domowe - naprawdę bardzo dobra firma i świetne już projekty zrobiła - wada są drodzy.. plus oczywiście kalibrują to co jest na rynku..
Do tego kilka jeszcze innych salonów tym się zajmuje nawet jak dobrze pamiętam sam Kiki wklejał tutaj kto takie kalibracje przeprowadza - chyba że to widziałem na konkurencyjnym forum :) ale była taka lista. Ale nie istotne ten Gość jest dobry tylko mi chodziło że on sam nie uważa się za najlepszego ...

A propo kalibracji u Ciebie to może przyczyna była właśnie tak jak napisałeś że to było już kawałek czasu od nowości.. bo plazmy takie jak Twoje ten sam człowiek kalibrował i to nie raz... i różnica była. Ale wszystko było zaraz po zakupie..
 
Ostatnia edycja:
D

Deleted member 121090

Guest
Nie spotkałem się żadną inną firmą z taką wiedzą i doświadczeniem i takim sprzętem jak jego.
Ty jak widzę też nie, bo nie potrafisz podać konkretnego przykładu.
 
Do góry