Sony 65W855 vs TCL 65P60

czuryl

Member
Witam,
Drodzy użytkownicy. Który TV wybrać jak w temacie? Obecnie posiadam Sony 65" i generalnie jestem zadowolony z tego TV (użytkuję głównie NC+ do ogólnego oglądania).
Czy warto iść w zamianę na TCL w 65"? Ogladam z 3,5 metra i tak zostanie. Czy zauważę różnicę w 4K vs FULL HD z tej odległości? Warto oddać SONY i wypróbować TCL?
Dzięki za odpowiedzi.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jak załączysz Filmy z Netflixa w 4K to opad szczę i już nigdy Ci nie wróci pomysł na fullhd.
Przecież to zakup na lata i masz Androida 6,0 z zapasem mocy oraz extra czerń i głębie obrazu. Jak się zalogujesz w Klubie HDTV to masz jeszcze kalibracje gratis.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Wybór należy do Ciebie.
Sprawdź nawet kontrast w855 vs P60, sprawdź wyposażenie i tu i tu i sprawdź możliwości.
Ale zakup masz na 3 lata czy dłużej ?
Filmy też przez kilka lat będziesz miał bez problemów w 4K i wówczas ... kicha.
Ale nie na siłę.
 

JanVid

New member
.....posiadam Sony 65" i generalnie jestem zadowolony .....
Czy warto iść w zamianę na TCL w 65"? ....

...... w ramach tzw. naprowadzenia przypomnę ci takie powiedzonko: "lepsze zawsze jest wrogiem dobrego" i zastanów się nad tym zanim "umoczysz w to lepsze" jak niektórzy tu sugerują z aż "opadniętą szczeną" :) ))))
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Puść na Sony film w 4K....
Nie da rady... szkoda !
I sprawdź na własne oczy 65P60 - nie musisz kupować .
Ale sprawdzić możesz, weź pendriwe z 4K , albo poproś na sklepie
 

strazakp

Banned
Wybór należy do Ciebie.
Sprawdź nawet kontrast w855 vs P60, sprawdź wyposażenie i tu i tu i sprawdź możliwości.
Ale zakup masz na 3 lata czy dłużej ?
Filmy też przez kilka lat będziesz miał bez problemów w 4K i wówczas ... kicha.
Ale nie na siłę.
A jakie ma to znaczenie na ile lat się kupuje TV????????????
Ja 9lat temu kupilem TV Samsung fullhd i 100Hz. TV niestety stał się już niewystarczający ale tylko dlatego że jest to tylko 40" a do salonu 20m2 to trochę mało. Kupilem 58" i jest OK. Natomiast gdyby ten sam Samsung miał minimum te 55" to by został bo obraz ma świetny i w zupełności wystarczający do moich potrzeb (NC+, Xbox one). Ja się przekonałem że główna radoche daje wielkość ekranu i czym większy tym lepsze wrażenia a Fullhd wystarczy. Trzeba zadać sobie pytanie czy, kiedy i jak często wykorzystamy 4k??? Ja mam 4k ale nawet jeszcze go nie prze5testowałem. Myślałem kupić na blu-ray 4k LEGO przygoda ale jakoś mi szkoda tych 150zl ;-)

Kiedy i na ile powszechny będzie 4k u dostawców telewizji (NC+, Polsat, UPS, itp.)??? Myślę że nie szybko i obstawiam że więcej jak trzy kanały to będą najwcześniej za 3-4 lata a kanały polskie to pewnie jeszcze później. Kanałow fullhd nie ma jeszcze choć w 50% podejrzewam (nie chce mi się liczyć na NC+).

Wg mnie spokojnie producenci mogliby produkować więcej TV fullhd niż już masowo wchodzić w 4k.
 

strazakp

Banned
Dlaczego??? Dlatego że nie było sensownego, ładnie wyglądającego full HD w cenie do 4000zl i powyżej 55", a przynajmniej nie znalazłem. Padło na 58dxm710 i tylko dlatego że dla mnie był to rozsądny wybór ceny do jakości i wyglądu samego TV a 4k to tylko dodatek.
Wiem już że mój TV nie musi mieć super smarta bo wystarczy mi yt.
Wiem też że na pewno następnym TV będzie nie mniej niż 65" i to będzie główne kryterium wyboru...oczywiście nie przeplacajac.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Więc nie przepłacając - maja extra modele , które w klasie cenowej zbierają super oceny przez użytkowników i działają w 4K,
 

czuryl

Member
Zrobiłem rachunek sumienia.
60% oglądanych transmisji to SPORT z reguły na żywo. Od czasu do czasu jakiś film (ale też głównie to 720p) i nie mam potrzeby 1080.
Chyba zostanę przy 65W855 finalnie który mnie wyniósł 4550 pln. Faktycznie zanim 4K wejdzie w życie to minie 3-5 lat i wtedy kupię już pewnie 8K.
Kto jest za?
 

Koksiu11

Klub HDTV.com.pl
vip
Zrobiłem rachunek sumienia.
60% oglądanych transmisji to SPORT z reguły na żywo. Od czasu do czasu jakiś film (ale też głównie to 720p) i nie mam potrzeby 1080.
Chyba zostanę przy 65W855 finalnie który mnie wyniósł 4550 pln. Faktycznie zanim 4K wejdzie w życie to minie 3-5 lat i wtedy kupię już pewnie 8K.
Kto jest za?


CHyba ty :) Pamiętaj to twoja kasa
 

strazakp

Banned
Zrobiłem rachunek sumienia.
60% oglądanych transmisji to SPORT z reguły na żywo. Od czasu do czasu jakiś film (ale też głównie to 720p) i nie mam potrzeby 1080.
Chyba zostanę przy 65W855 finalnie który mnie wyniósł 4550 pln. Faktycznie zanim 4K wejdzie w życie to minie 3-5 lat i wtedy kupię już pewnie 8K.
Kto jest za?
Wg mnie dobry wybór. Chyba jednak lepiej kupić Sony niż tcl. Marka bardziej znana i pewną ze sprawdzonym i pewniejszy serwisem w PL. Ten model Sony jest chwalony i określany jako dobry fullhd.
 

rvoice

New member
I jeszcze jeden fakt: na korzystanie z 4K potrzebne sa: szybki i wydajny net, opłacony abonament w serwisach vod i jeżeli chcesz film na własność to 150 PLN za film. O piractwie nie piszę - nie popieram. Nawet bogatsze narody np Skandynawowie mają tylko 1 lub 2 kanały 4K dostępne w swoich sieciach (nie piszę o dostawcach płatnych). To, że sprzedawcy RTV mają cele sprzedażowe ustawione na matryce 4K to nie znaczy, że klienci muszą się tym sugerować. A argumenty, że filmy już nie będą od tego roku kręcone w fullhd (ciekawe) - ten Sony fullhd doskonale skaluje rozdzielczość 4K do 1080p. A jak nie bedzie tego robił telewizor to zrobią to nadawcy.

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka
 

Koksiu11

Klub HDTV.com.pl
vip
Wg mnie dobry wybór. Chyba jednak lepiej kupić Sony niż tcl. Marka bardziej znana i pewną ze sprawdzonym i pewniejszy serwisem w PL. Ten model Sony jest chwalony i określany jako dobry fullhd.


Z tym serwisem to pojechałeś. Serwis jak serwis zawsze stawiają na swoim
 

bokciu

Banned
A jakie ma to znaczenie na ile lat się kupuje TV????????????
Ja 9lat temu kupilem TV Samsung fullhd i 100Hz. TV niestety stał się już niewystarczający ale tylko dlatego że jest to tylko 40" a do salonu 20m2 to trochę mało. Kupilem 58" i jest OK. Natomiast gdyby ten sam Samsung miał minimum te 55" to by został bo obraz ma świetny i w zupełności wystarczający do moich potrzeb (NC+, Xbox one). Ja się przekonałem że główna radoche daje wielkość ekranu i czym większy tym lepsze wrażenia a Fullhd wystarczy. Trzeba zadać sobie pytanie czy, kiedy i jak często wykorzystamy 4k??? Ja mam 4k ale nawet jeszcze go nie prze5testowałem. Myślałem kupić na blu-ray 4k LEGO przygoda ale jakoś mi szkoda tych 150zl ;-)

Kiedy i na ile powszechny będzie 4k u dostawców telewizji (NC+, Polsat, UPS, itp.)??? Myślę że nie szybko i obstawiam że więcej jak trzy kanały to będą najwcześniej za 3-4 lata a kanały polskie to pewnie jeszcze później. Kanałow fullhd nie ma jeszcze choć w 50% podejrzewam (nie chce mi się liczyć na NC+).

Wg mnie spokojnie producenci mogliby produkować więcej TV fullhd niż już masowo wchodzić w 4k.

Dużo prawdy w tym co piszesz, podzielam i popieram...zresztą już w innym wątku nadszarpnąłem gardła w tej kwestii.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Dziś oglądałem 4K natywne z programu we Włoszech RAI - totalny opad szczęki na Oled Loewe Bild7. Coś niewiarygodnego i kolory naturalne i szczegóły i forma prezentacji. Chciałoby się krzyknąć jak kiedyś - autor, autor, autor.
Że też włosi mają już u siebie a my ....
Lepsze jest wrogiem dobrego.
 
Mnie szczęka nie opada jak oglądam co popadnie :) 4K będzie sprawiało frajdę jak będzie co oglądać. Jak mam oglądać dema i jakieś głupoty ,które mnie wcale nie interesują to dziękuję .Wśród milionów treści ,które są oferowane tak naprawdę ciężko znaleźć coś wartościowego.Druga sprawa to ile czasu można siedzieć przed TV ( mając np: rodzinę i dzieciaki ) ja się cieszę jak uda mi się obejrzeć chociaż dwa - trzy mecze w tygodniu .Ale każdy ma inne priorytety i potrzeby .
 
Ostatnia edycja:
Do góry