Sony 55xe9005 vs 55xe9305

barburian

New member
Bez reklam
Panasonic

Wejdź sobie na jakikolwiek stronę sklepu internetowego (ME, MAM, Saturn czy Euro) i zobacz opinie ludzi którzy kupili jakikolwiek telewizor Panasonic. Nie znajdziesz raczej negatywnej opinii. Ludzie którzy już się zdecydowali na tą markę piszą że jest to super telewizor. Tam właśnie znajdziesz rawdziwe opinie zwykłych użytkowników. Tutaj na forum większość z nas za bardzo wnika w różne szczegóły i właśnie wychodzi tak że każdy tv ma jakieś wady bez względu na cenę.
Panasonic dx800 i dx900 (z zeszłego roku) były bardzo chwalone m.in za jakość obrazu. Model z tego roku ex780=dx800. Idź do sklepu, kup tego Panasa i sam się przekonasz że jest świetny...zawsze możesz (jeżeli będzie naprawdę kiepski) zwrócić do 14dni bo sklepy raczej nie robią problemów. Ja tak zwracałem w ME i nie było żadnego problemu.


Owszem Panasonic DX900 to b.dobry TV ale nie jest lepszy od OLED-a i cenowo nie jest
już atrakcyjny bo OLED jest tańszy.
Panasonic EX780 jest odpowiednikiem modelu DX750 z roku 2016
Strazakp rozumiem że chciałbyś by wszyscy mieli takie TV jak TY i byli tak samo
szczęśliwi jak Ty tym nabytkiem ,ale nie wciskaj ludziom ciemnoty proszę Cię .
Skoro kolega startuje z wysokiego C i rozważa zakup 55XE9305 to nie proponuj mu
Panasonica EX780 który jest o 2 klasy niżej
 

Denon84

Member
barburian jeszcze jedno pytanie....

wspomniałeś "...jak chcesz by ten efekt był
zminimalizowany to kupujesz LED na matrycy VA z wygaszaniem strefowym
direct led..."

A co możesz powiedzieć mi bo widzę dużo tv z Edge-led (xe8505 czy xe9305) w Ty wspomniałeś o direct led.

Powiedz mi jak to jest że najwyższy model sony xe9305 ma edge led a nizszy xe9005 ma direct led

Czyli średni model lepszy od wyższego??
 
Ostatnia edycja:

barburian

New member
Bez reklam
Tv

barburian jeszcze jedno pytanie....

wspomniałeś "...jak chcesz by ten efekt był
zminimalizowany to kupujesz LED na matrycy VA z wygaszaniem strefowym
direct led..."

A co możesz powiedzieć mi bo widzę dużo tv z Edge-led (xe8505 czy xe9305) w Ty wspomniałeś o direct led.

Powiedz mi jak to jest że najwyższy model sony xe9305 ma edge led a nizszy xe9005 ma direct led

Czyli średni model lepszy od wyższego??



Zestawienie najlepszych TV do SPORTU :
Best TVs for watching sports - Spring 2017: Reviews
Czołówka same OLEDy

Zestawinie najlepszych TV do Filmów :
Best TVs for watching movies - Spring 2017: Reviews
OLEDy też sama czołówka

Oba TV SONY są b.dobre różnią się konstrukcją XE93 jest Edge Led ale ma 75 stref wygaszania
XE90 jest direct led FALD ,ale stref tylko 35 . XE93 jest generalnie lepszy w wielu aspektach jak jasność i hdr . Jak kupiłem XE90 i z oglądania filmów byłem zadowolony bardzo.
Gdybym miał wybierać XE93 czy OLED to z zamkniętymi oczami biorę Philipsa lub LG OLEDa
W powyższych zestawieniach masz też testy tych TV
 

barburian

New member
Bez reklam
Bierz od KIKI-ego OLED-a Philipsa w promocji z kalibracją, opad szczęki murowany i do tego ambi w komplecie oraz nowy procesor P5 .
 

daniel 88

New member
Ma ktoś z was xe 9005 podłączonego do ps4 jestem zainteresowany tym modelem i ciekawi mnie czy jest już widoczny efekt hdr w rmtym modelu?
 

Denon84

Member
Mam jeszcze pytanie czy w każdej marce mogę spodziewać się że robią tak jak samsung (czytałem w innym poście) że np 49 mu8000 ma inne paramtery niz 55mu8000 a niby ten sam model
 

barburian

New member
Bez reklam
Tv

Mam jeszcze pytanie czy w każdej marce mogę spodziewać się że robią tak jak samsung (czytałem w innym poście) że np 49 mu8000 ma inne paramtery niz 55mu8000 a niby ten sam model


Czasami dla oszczędności firmy tak robią ,w Samsungu i Panasonicu były modele które miały inne
parametry w zależności o przekątnej . W modelach od 55 cali w górę raczej ten problem nie wystepuje
 

daniel 88

New member
Czyli do kitu mam tv Samsunga który ma 7 lat i nie ma w nim takiego efektu podczas oglądania meczów nie wiem co oni za gówno teraz robią że tv za ponad 5 tysięcy ma takie rzeczy.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Jakiś tam by się znalazł.. :) kwestia doboru odpowiedniego i odpowiednich ustawień, ewentualnie kalibracji..
 

Denon84

Member
Panowanie co myślicie o tym? LG OLED55C6V z jakiego roku jest i czy warto kupić? Jak nie to jaki model polecacie dla prawie normalnego użytkownika?:) nie musi być (nawet lepiej żeby nie był hehe) za 20tyś. Najlepiej przedział 8-12 tys
 

Idaho70

Member
Chciałem właśnie napisać o porównaniu SONY KD49XE9005 vs PANASONIC TX-50EX780E, ale widzę że to już omówione w niniejszym post'cie, więc tylko dodam swoje przemyślenia.

Oglądałem oba telewizory w sklepach. Przygotowałem nawet "próbkę" do oglądania, zgrałem fragmenty Avatara i Hobbita z BR do 720p, ale taka próbka to chyba o kant D* potłuc bo generalnie za dużych różnic widać nie było, chociaż Panasonic miał wyraźnie żywsze i ostrzejsze kolory. Na marginesie, kiedy porównywałem moje próbki na XE85 i XE90, to nie widziałem specjalnej różnicy. Trzeba raczej podłączyć odtwarzacz BR żeby dobrze porównać. Aha, w sklepie próbki oglądałem na wersjach 55XE90 i 58EX780, ale mam nadzieje że wersje 50" są bliźniacze.

Obraz z Panasa bardziej mi pasował. No i zastanawiają mnie testy smużenia na różnych forach, bo wskazują go na lepszy do oglądania sportu, nie wiem czy wpływ na to mają lepsze upłynniacze? Barburian pisał wcześniej o znikającej piłce na XE90 :D Jedyny (dla mnie) minus Panasonica to błyszcząca matryca, pokój mam dosyć nasłoneczniony i obawiam się, że w środku dnia może być słabo, a Sony ma dodatkowo zdecydowanie jaśniejszy ekran. No i Panasonic ma podświetlanie krawędziowe :(

Z dotychczasowych komentarzy wynikałoby, że: Panasonic do sportu, Sony do oglądania filmów wieczorem...
 
Do góry