Sony 55w808c/809c vs samsung ue60j6240

CORTEZ

New member
po 1 ma lepszy obraz, lepszy kontrast
po 2 ma lepszą ostrość przy dynamicznych scenach
po 3 bedzię również miał bardziej naturalny obraz przy sztuczności-cukiertowatości w sams.
po 4 ma androida, który daje ogromne możliwościu wraz Kodim android staje się małym multimedialnym potworkiem :)
po 5 to jest Sony ;)

po 6 prócz wielkości nie ma żadnej przewagi nad soniaczem czyt. testy ;)
po 7 nie wprowadzaj kolegi w błąd, że sams. bedzie lepszym wyborem
dziekuje.

Punkt 3 nie ma racji bytu, bo ten akurat model nie śladu cukerkowatości, zagorzali Samsungowcy krytykują nawet jej brak, zwalając winę na matrycę Sharpa
Punkt 5 to miałby zastosowanie w połowie lat 80 ubiegłego stulecia, teraz brzmi jak chichot historii ;)
 

xR32x

New member
Nie ma przepasci w obrazie, takie komentarze to kwestia gustu i ustawien.
Sony ma 55 cali i jest drozszy o 600zl. 3600zl
Samsung ma 60 cali i jest tanszy. 3000zl

Android czy Tizen, wybor tego co kupuje bo kazdy moze lubic cos innego.
Nie wiem jak sony z dyskami zew. ale samsung bardzo ladnie widzi i czyta filmy.

Mialem podobny dylemat i zdecydowalem sie na Samsunga ( planuje jutro zamawiac ), poniewaz wiekszy ekran i tanszy, w obrazie nie ma specjalnej roznicy jak dla mnie. Apki prawie te same co na androidzie, brakuje tylko kodi, ktore jeszcze trzeba ustwic, bo to nie jest tak ze sie instaluje i juz wszystko hula, tak cukierkowo to tylko widze tutaj opisuja. No i jeszcze trzeba uzywac by mialbyc to argument za androidem. Jak ktos chce by cos dzialalo plynnie, stabilnie i nie musial sie martwic to Tizen. Na androidzie moze byc roznie, wiadomo ze jesli ktos odpala yt netflia player.pl to moze nie ma co sie wysypac, ale co takiego odpalalbys na androidzie czego nie ma w tizenie? Za jakies 3 lata i tak pewnie bedzie trzeba kupic box'a, android nie dostanie wyzszych wersji, zamuli sie, tak jak to dzieje sie w telefonach. Wiec nawet jesli bedzie brakowac mi androida to dokupie box'a z androidem i bede miec oba, np xiaomi box 4k kosztuje 430zl wiec nawet jakby wybrac samsunga z boxem to bedzie taniej :p
 

RHJG

New member
Bez reklam
To nie pisz głupot,kolega Cortez już dobitnie Tobie odpowiedział ! Ja też nigdy nie miałem problemów z serwisem Samsunga i co z tego wynika ? Że inni mieli,zdarza się, też w innych firmach !
 

memento_

New member
Spuść trochę z tonu i Uszanuj to, że ktoś ma inne zdanie, które racjonalnie argumentuje ;) nawet odrzucając 2/3 moje pkt.
 

Fflash

New member
Jak lepiej kupić w sieciówce za 4000 czy w sklepie internetowym za 3600. Jak wygląda gwarancja w obu przypadkach?
 

m1990

New member
Od 3 dni jestem posiadaczem sony, obraz piękny. Android chodzi bez zacinania się. Jednak są problemy z aplikacjami takimi jak tvn Player. Dziś instaluje słynne kodi i dam znać co i jak. Ogólnie polecam, jeśli ktoś ma nadal wątpliwości
 
Do góry