Sony 55w808c/809c vs samsung ue60j6240

m1990

New member
Witam,
Mam dylemat przed zakupem tv. Do wyboru ma dwa:
Sony 55w808c/809c za 4000zł lub samsung ue60j6240 za 3000 zł.

Oglądałem oba tv i Sony wydaje mi się, że me lekko lepsze kolory. Do tego ma androida (obsługa Flasha i lepszy streaming laptopa). Chyba półmatowa matryca?

Za to samsung 5 cali więcej i cena. Zawsze można dokupić android box?

Czy może ktoś się wypowiedzieć i doradzić co wybrać?
 

Smykoo

New member
Bierz samsunga. Warto. Szybki i łatwy Tizen, bardzo ładny obraz oraz ładnie się prezentuje jako mebel.

Wysłane z Google Nexus
 

m1990

New member
Bierz samsunga. Warto. Szybki i łatwy Tizen, bardzo ładny obraz oraz ładnie się prezentuje jako mebel.

Wysłane z Google Nexus

Ten szybki i łatwy Tizen, własnie zmusił mnie troche od przemyslen nad androidem. Po co komu np. przeglądarka skoro nie obsluguje wtyczki flash ? Tak samo po co kamerka, w niektórych modelach skoro nie ma skype?
 

Smykoo

New member
To zależy kto czego potrzebuje. Tizen jest łatwy i szybki, a z androidem to różnie bywa.

Wysłane z Google Nexus
 

grzecho82

New member
Sam jestem ciekawy wyboru kolegi bo też cos szukam podobnego, ale raczej 50 bo do 55 jest mocna pzepaśc cenowa.

Sony 50W809 jest do kupienia w tej chwili za 2700, więc niewiele więcej od odpowiednika Samsunga 50j6420. Lepszy ten Sony od Samsunga jesli jest praktycznie w tych samych pieniądzach? W sklepie sprzedowca nie polecał mi tego Samsunga bo rzekomo miały jakies problemy z cieknącą matrycą. Prawda to?
 

Malix7

Member
Ja bym brał Samsunga
po primo większy
po secundo większy
po terzo Też ma ładny obraz no i większy :)
po quarto nie ma androida a to w moim przypadku plus
 

danielde77

New member
Jako posiadacz modelu sony 809c mogę powiedzieć, że telewizor jest godny polecenia. Dobrej jakości obraz, genialna jakość wykonania, bezproblemowy android. Pozostaje kwestia wielkości i ceny. Na produktach Sony jeszcze się nie zawiodłem natomiast z Samsungiem nie raz były problem (serwis to tragedia).
 

jarek9306

New member
Ja za to bym brał sony świetny obraz android to jednak większe mozliwości niż w tizen i wykonanie w aluminium! Na pewno bardziej elegancki, prestiżowy model. Android działa bez zarzutu już teraz.
 

Smykoo

New member
Porównywałem wiele modeli i android (philips i sony) działa zdecydowanie wolniej i częściej się wiesza niż tizen czy web os.
 

m1990

New member
Byłem dziś w s pobawić się tv i bardziej przekonał mnie sony, lepsza kolorystyka i lepiej działający android. W kolejny weekend udaje się na zakup tego tv.

Jedyne co mnie zastanawia to modele w805c/807/808/809. Czym one się od siebie różnią? Jedynie co zauważyłem to kolor ramki srebrny/czarny. Wie ktoś może?
 

Smykoo

New member
Android lepiej nie będzie działał niż tizen. Nie ma takiej możliwości. Android ma problemy z dyskami, stabilnością i płynnością, alema ogromne możliwości. Tizen prosty i szybki, ale już tyle co na androidzie nie zrobisz.

Wysłane z Google Nexus
 

memento_

New member
Ja bym brał Samsunga
po primo większy
po secundo większy
po terzo Też ma ładny obraz no i większy :)
po quarto nie ma androida a to w moim przypadku plus

po 1 ma lepszy obraz, lepszy kontrast
po 2 ma lepszą ostrość przy dynamicznych scenach
po 3 bedzię również miał bardziej naturalny obraz przy sztuczności-cukiertowatości w sams.
po 4 ma androida, który daje ogromne możliwościu wraz Kodim android staje się małym multimedialnym potworkiem :)
po 5 to jest Sony ;)

po 6 prócz wielkości nie ma żadnej przewagi nad soniaczem czyt. testy ;)
po 7 nie wprowadzaj kolegi w błąd, że sams. bedzie lepszym wyborem
dziekuje.
 
Ostatnia edycja:
Do góry