Sony 50 Który wybrać?

JARUL

New member
Witam
zastanawiam się nad KDL 52EX700 a 55EX500 który wybrać cena jest praktycznie taka sama ,potrzebuje tv do salon 25m połączony z kuchnią ,przeznaczenie tv C+ HD ,kd, .
wiem że obydwa modele nie są jakimiś kozakami jak np. NX800,HX to już extra liga ale cena mnie powala na kolana mój budżet to 7klocków ,zastanawiam się też czy nie szukać czegoś w SAMSUNGU w tej cenie .dajcie leikowi jakieś wskazówki żeby nie dać ciała .pozdro :szukaj::?:
 

Ares78

New member
A jaką odległość masz do odbiornika? Będzie to miało większe znaczenie niż podanie powierzchni pomieszczenia... Jeżeli warunki pozwolą na wstawienie 55 calowego telewizora to zdecydowanie warto wybrać ex500 mimo iż jest mniej smukły od ex700 to jeśli chodzi o jakość obrazu wypadnie lepiej, tylko wiadomo dużo zależy od pomieszczenia...
 

Ares78

New member
To z czystym sumieniem bierz ex500 nawet przy sygnale SD będzie ok z tej odległości, równomierne podświetlenie + lepsze niż w ex700 głośniczki, chyba, że stawiasz na design i grubość telewizora jest tutaj problemem? Jeśli chcesz zobaczyć jakoś SD to możesz zgrać na pendrive divxa i zobaczyć jak telewizor radzi sobie z obróbką (oczywiście z odpowiedniej odległości).
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
przy takiej odległości to za mały telewizor. Sięgaj po min 55 cali i to odległość zrekompensuje Ci niedobory.
A ile godz. dziennie ma grać ten telewizor i jaki masz warunki w pokoju ?
 

JARUL

New member
witam
tv będzie grał dość często tak myśle, chłopaki może jakaś cenka by padła na te 2 sony z waszej strony noi dalej nie wiem który wybrać ?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
ceny - napisz na priw . I też wybrałbym 55ex500. Tyle że jeśli ma grać wiele godzin dziennie to lepszy byłby model z podświetleniem led. Będzie duża oszczędność energii. W klasie mieści się Toshiba 55 wl 753
 

Ares78

New member
Jeśli telewizor będzie grał 8h dziennie i więcej to może różnice w skali roku okażą się znaczące w innym przypadku lepiej postawić na jakość obrazu jednak edge LED (w tym pułapie cenowym) przy większych przekątnych, a o takich tutaj już mówimy spiszę się po prostu gorzej...
 

WojtR

Member
Bez reklam
jak będzie grał dużo to może pomyśl o 55EX710 , argument głosników jest żaden wszystkie LCD grają bardzo marnie
 

Ares78

New member
Ale nie każdy ma na starcie możliwość podpięcia kina domowego i wtedy jesteśmy skazani na głośniki zamontowane w telewizorze, a te w ex500 zagrają lepiej. 55 calowa wersja ex710 zaczyna się od 7200zł wzwyż...
 

WojtR

Member
Bez reklam
wiem , czekam aż trochę stanieje :) chyba , że się pojawi się 55HX800 ale cena pewnie będzie kosmos ... generalnie dla kupujących czekać teraz wszyscy wypychają stare już modele ... a na forach o nowych jakoś cisza no ale forach trochę są sponsorowane albo uwikłane w sprzedawców , ... czekać i będzie taniej i się pewnie 5 lat gwarancji się znajdzie
 

JARUL

New member
witam
Dzieki wszystkim za odp. troche czuje się oświecony ,rozumiem że 55EX500 świeci lepiej od 52EX700 ok. tylko o co chodzi z modelem 52EX710? jakaś nowość czy jest to LED ? . W SONY CENTRUM gość mi proponuje 55EX500 za jakieś 6600 ale z ekspozycji normalnie 7 klockow a 52EX700 jest dokladnie taka sama cenka nie wiem nst. ile stoi ten 52EX710 i czym się różni od 700. 55EX500 wygląda ok choć jest go z tyłu troche ,52EX700 nie powiem jest smukly i wydaje mi się że czuć w nim powiew nowości ,tak czy inaczej dalej mam dylemat który wybrać .pozdro
 

1ryś

New member
Zakup TV

Witam
Ja też mam mały problem z zakupem- wyborem TV 52- 55 cali.
Przymierzam się do Sony 55EX710. Czekam tylko na jakąś promocje.
Z tego co się orientuję to ten model ma węższą ramkę w stosunku do EX700 no i większą matrycę bo 55cali a nie 52.
 

Ares78

New member
witam
Dzieki wszystkim za odp. troche czuje się oświecony ,rozumiem że 55EX500 świeci lepiej od 52EX700 ok. tylko o co chodzi z modelem 52EX710? jakaś nowość czy jest to LED ? . W SONY CENTRUM gość mi proponuje 55EX500 za jakieś 6600 ale z ekspozycji normalnie 7 klockow a 52EX700 jest dokladnie taka sama cenka nie wiem nst. ile stoi ten 52EX710 i czym się różni od 700. 55EX500 wygląda ok choć jest go z tyłu troche ,52EX700 nie powiem jest smukly i wydaje mi się że czuć w nim powiew nowości ,tak czy inaczej dalej mam dylemat który wybrać .pozdro

Ex710 jest następcą już nieprodukowanego ex700 technicznie praktycznie oferuje to samo, z kwestii wyglądu ex710 ma cieńszą ramkę. Co do kupowania z ekspozycji to nie polecam, na wystawach jednak telewizory chodzą non stop z mocno podkręconym podświetleniem etc. nie wpływa to pozytywnie na żywotność, a różnica z tego co piszesz jest niewielka.
 

JARUL

New member
Witam
dzieki za odp. wszystkim a co powiecie SONY 55EX500,52EX700,EX710
VS. Toshiba 55WL753 i mam znowu dylemat od KIKIEGO podobne pieniądze ,sam teraz nie wiem .
 

WojtR

Member
Bez reklam
mam ten sam dylemat 55EX500 czy 55EX710 wizualnie wg mnie 710 wygląda dużo lepiej dizajn podobny do Z5500 no i przy tej wielkości 164 czy 101 W to już nie robi , czy faktycznie obraz na EX710 jest sporo gorszy i jaka jest matryca w EX710 ?
 
Ostatnia edycja:

Ares78

New member
A z jakiej odległości chcesz oglądać? Co do różnic to zasadniczo chodzi o czerń i równomierność podświetlenia (duża przekątna), także pytanie na co bardziej stawiać bardziej na obraz, czy niższe zużycie energii elektrycznej i lepszy wygląd...
 

WojtR

Member
Bez reklam
A z jakiej odległości chcesz oglądać? Co do różnic to zasadniczo chodzi o czerń i równomierność podświetlenia (duża przekątna), także pytanie na co bardziej stawiać bardziej na obraz, czy niższe zużycie energii elektrycznej i lepszy wygląd...

oglądam 4,5m-5m stąd parcie na duży ekran ( zmiana lokum i 40" na ścianie jak znaczek pocztowy miała być wypchnięta do jakiegoś pokoju i wymianę przyspieszy fakt , że w dodatku zepsuta pojechała do serwisu ) , wg mnie 710 ma dużo lepszy wygląd mniejsza ramka podobnie do serii Z , zużycie prądu powiedzmy , że jest nieistotne :) , grubość nie robi bardziej wygląd , swoim laickim okiem miedzy W4500 a EX700 w podobnym rozmiarze różnic nie widziałem , bardziej natomiast zaczynam się zastanawiać czy trwalsze są matryce na LED krawędziowym czy świetlówki , 55: raczej już ciężko przeszczepić do jakiejś sypialni

co do źródła to cyfra+ , BR i PS3

no i w 710 są inne matryce gorsze lepsze nie wiem obecnie chyba z fabryki samsung-sony czy może jednak LG, poprzednie sharp ?

jaka matryca była w 55EX500 ? może ktoś wie i ewentualnie jak wygląda jakościowo obraz
EX700 VS EX710 ?
 

WojtR

Member
Bez reklam
odpowiem sam sobie i innym szukającym TV tej marki z przedziału 52-55"

najlepiej kupić 55HX800 , niestety nie jest dostępny czemu odpowiedź jest prosta kto by kupił serie EX 710/700/500 lub nabył droższego NX zwyczajnie trzeba wyczyścić magazyny pomijam już cenę bo w stanach HX jest na poziomie najtańszego EX w europie ale to jest wkur...ce :evil:
 
Do góry