Sony 4k KD 49X8505 czy warto?

ryszkwie

New member
Witam
Pojawił się taki telewizorsony 4k kd 49x8505b ostatnio w sklepach i zastanawiam sie jak on sie ma do Sony 50w829, czy jest lepszy obraz i kolory, bo głownie o to mi chodzi. Akurat ten rozmiar idealnie mi odpowiada i nie chce większego, bo nie mam na większy miejsca.
Dzięki za pomoc.
 

RHJG

New member
Bez reklam
Witam z tego co wiem to Sony 4k kd 49x8505b jest na matrycy IPS
Ciężko coś doradzić bo 4k kusi ??? Rozważ jeszcze Samsunga UE 48 HU 7500 ceny podobne a Samsung fajnie chodzi.Pominąłem Sony 50W829 bo już napisano o nim sporo.Ja wybierałbym pomiędzy tymi 4k.
 

Przemoo18

New member
A ilu HZ matryca jest tam zastosowana?

Pytam bo slysalem sprzeczne informacje. W sony Center twierdza ze matryca ma 100hz a gdzies na forum wyczytalem ze 50hz podobnie jak samsung 6900

Ma ktoś taka wiedze?
 

jarek9306

New member
sony ma na 100% 100hz samsung hu6900 50hz, płynność w sony jest w porządku a obraz to mistrzostwo, żaden samsung nie bedzie miał takiego obrazu.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jak widzisz będzie jedynie zgadywanka.
Łatwiej będzie poradzić jak opiszesz swoje preferencje, warunki w mieszkaniu oraz możliwości wykorzystania 4K.
 

ryszkwie

New member
Tak jak wspomniałem głownie interesuje mnie obraz i kolory. Telewizor bedzie słuzył w 95 % do telewizji ( róznej z SAT, dvb-T jak i cyfrowa UPC)
4k na razie nie bedę wykozystywał, ale myslałem, ze jak matryca ma takie mozliwosci to i sygnały nizszej jakosci potrafi ładnie odwzorować. Zamieszał mi w głowie Philips 48pfs8109, który Kiki tak ładnie przedstawił, bo własciwie byłem juz zdecydowany na ten Sony. Mam obecnie Sony 6 letnie 40 cali i naprawdę nic mu nie dolega super obraz i jak porównuję z nowymi ledowymi telewizorami, ze sredniej półki to wciąz jest chyba lepszy. Oczywiscie technologicznie i funkcjonalnie to odstaje ale kolory super, wiec jakbym zmieniał to niechciałbym pogorszyć, tego co mam, hehe.
 

Xisiek

New member
Mam obecnie Sony 6 letnie 40 cali i naprawdę nic mu nie dolega super obraz i jak porównuję z nowymi ledowymi telewizorami, ze sredniej półki to wciąz jest chyba lepszy. Oczywiscie technologicznie i funkcjonalnie to odstaje ale kolory super, wiec jakbym zmieniał to niechciałbym pogorszyć, tego co mam, hehe.
Napisz jaki model masz.
 

Przemoo18

New member
Dziś porównywalem ten model w sklepie z w829 50 cali.

OBraz jest duzo ladniejszy w tym x8505.
Mowie tutaj o filmie w rozdzielczosci 1080p

Interesuje mnie jaki ten tv ma inplut lag bo nigdzie sie nie moglem doczytac a testu tez zadnego nie widzialem.

Pytam ponieważ planuje zakup tv tez pod konsole ps4 i nie wiem jak wyglada sprawa reakcji w tym tv.

Wie ktos moze?
 

pandoman

New member
Dziś porównywalem ten model w sklepie z w829 50 cali.

OBraz jest duzo ladniejszy w tym x8505.
Mowie tutaj o filmie w rozdzielczosci 1080p

Interesuje mnie jaki ten tv ma inplut lag bo nigdzie sie nie moglem doczytac a testu tez zadnego nie widzialem.

Pytam ponieważ planuje zakup tv tez pod konsole ps4 i nie wiem jak wyglada sprawa reakcji w tym tv.

Wie ktos moze?
dołączam do pytania kolegi, dodatkowo interesuje mnie czy ten tv obsługuje bezprzewodowo słuchawki "Gold Wireless Stereo Headset Sony 7.1"
 

pandoman

New member
problem

jak nie miałem problemu z wyborem tv, tak teraz mam, a wszystko przez jakieś hiszpańskie forum:) mianowicie niech ktoś mądry mi powie jak ten soniacz wypada na tle tego Pana:

Samsung UE48HU7500L
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Samsung HU7500 gra lepiej, ma równiejsze podświetlenie, zero DSE i bandingu, bardzo dobra czerń.
 
Do góry