Sony 47 w805a - pierwsze uwagi

marioking

Member
Zauważył ktoś ostatnio przypadłość ze tv w programie czy przy liście kanałów albo w vod ma tendencję do samoklikania w dół? Zaczyna to być uciążliwe szczególnie w vod, bo dół to następny odcinek i praktycznie co 10 sekund jump do następnego odcinka. Wystarczy ze w vod.tvp.pl seriale zostawię na chwile i se samo leci w dół. I to nawet jak pilot jest wyniesiony poza zasięg, o co kaman ?

Wysłane z mojego SM-P605 przy użyciu Tapatalka
 
D

Deleted member 121090

Guest
No można. Tylko ze mamy, jakbyś nie zauważył, XXI wiek.
I są TV które po prostu mają lepszą czerń. Masz dwa posty w swoim dorobku i już starasz się pouczać innych? Nikt nie może mieć innego zdania niż Ty?
Co to będzie jak będziesz miał z 10 postów!
 

SDman

Banned
No można. Tylko ze mamy, jakbyś nie zauważył, XXI wiek.
I są TV które po prostu mają lepszą czerń. Masz dwa posty w swoim dorobku i już starasz się pouczać innych? Nikt nie może mieć innego zdania niż Ty?
Co to będzie jak będziesz miał z 10 postów!

Witam,
wydaje mi się, że @rem223 nie wie jak na czerń należy patrzeć, a co to głębia czerni,
mająca wpływ na plastykę i głębię całego obrazu to już nie wie na pewno.

Pozdr.
 

remiqa

New member
Witam, czy jest na ekranie jakaś szyba bo dziś podczas czyszczenia zauważyłem że ekran dosłownie rusza się po naciskiem ręki . Czy to norma czy mam nie przymocowany ekran do ramki ?
 

kjarzyna

New member
Bez reklam
Witam, czy jest na ekranie jakaś szyba bo dziś podczas czyszczenia zauważyłem że ekran dosłownie rusza się po naciskiem ręki . Czy to norma czy mam nie przymocowany ekran do ramki ?

Spokojnie kolego. Tak ma byc. Moj KDL55-W805 tez tak ma i wiekszosc tv z matryca ips jak philips, panasonic,lg tez tak mają. Don't worry.
Pozdrawiam
 

kjarzyna

New member
Bez reklam
Słuchajcie mam 55w805 od ok 3 tygodni i mój TV zaskakuje mnie coraz bardziej, na szczęście pozytywnie. 3 dni temu pytał czy zainstalować nową aktualizację. Od picu nacisnalem OK i wiecie co......odtwarza mi filmy z DTS. Zaskoczenie totale. Nigdy nie słyszałem żeby Sony odtwarzalo dźwięk DTS.
Jestem mega zadowolony bo mnóstwo filmów mam z DTS i juz nie muszę konwertowac.
Sprawdźcie u siebie.
 

Flick

New member
Czy ktoś mogłby napisać jak wyglada sprawa smuzenia/blur'u w grach na konsoli ps3/ps4 ? Interesuje mnie równiez czy banding/dse jest bardzo widoczny ?
 

kjarzyna

New member
Bez reklam
Czy ktoś mogłby napisać jak wyglada sprawa smuzenia/blur'u w grach na konsoli ps3/ps4 ? Interesuje mnie równiez czy banding/dse jest bardzo widoczny ?

Witam.
Posiadam ten TV od ok. miesiąca w wersji 55 cali, wiec mogę już co nieco napisac.
Gram głównie poznymi wieczorami w COD MW3 online na PS3, oczywiście w trybie gry i nie zauważam żadnego smuzenia. Bandingu ani dse tez na szczęście nie mam. Kiedyś oglądając mecz szukałem tego na siłę, ale - ku mojemu zadowoleniu - nie znalazłem. Podswietlenie mam idealne
Z TV jestem zadowolony. Największą jego wadą jest czerń a właściwie jej brak. Po kalibracji tudzież wklepaniu ustawień np ze strony CNET jest duzo lepiej ale do czarnego mu daleko.
 

Flick

New member
@kjarzyna dzięki za odp. Bardziej mnie obchodzi czy np. w grach takich jak Fifa jest blur, który ciągnie się za zawodnikami w momencie podania, tam jest to najbardziej widoczne. Ponoc w plazmach ten efekt nie występuje. Czytając recenzje tego tvika, ten efekt jest zniwelowany do minimum.
 

kjarzyna

New member
Bez reklam
@kjarzyna dzięki za odp. Bardziej mnie obchodzi czy np. w grach takich jak Fifa jest blur, który ciągnie się za zawodnikami w momencie podania, tam jest to najbardziej widoczne. Ponoc w plazmach ten efekt nie występuje. Czytając recenzje tego tvika, ten efekt jest zniwelowany do minimum.

Niestety nie gram w fife, więc się nie wypowiem. Natomiast przy szybkim obracaniu w MW3 nie widzę motion bluru.
Sony ma rewelacyjne procesory do obrobki obrazu. Ja naprawdę nie widzę żadnego smuzenia.
 
Do góry