Sony 47 w805a - pierwsze uwagi

ptaszeczek

New member
Witam i stało się :) po szukaniu pisaniu kupiłem TV. Szukałem 42 oglądam z 3,5-3-8m, każdy na mawiał kup większy więc jest Sony 47W805, miała być plazma ST60 ale przestraszyłem się 50 cali:) tak czy tak dalej uważam że plazma ma piękny obraz.

Zależało mi na 5 letniej gwarancji i nie brałem pod uwagę Samsunga. Na placu boju zostały
1) Panasonic 47ET60
2) 47LG 691
3) Sony 47W805

Jedynie Sony dawał gwarancję producenta, przy kosztach gwarancji ubezpieczyciela do dwóch pozostałych modeli cena robiła się bardzo podobna.


Pierwsze wrażenia po rozpakowaniu w porównaniu do 32 cali ...duży za duży..:) ciekawe kiedy to minie?
Konfiguracja poszła bez problemu. Testowałem tylko na opcjach fabrycznych.

Jestem zwykłym oglądaczem, nie koneserem, nie testerem obraz z NC+ Hd bajka po prostu! SD zdecydowanie lepiej niż myślałem.
Internet chodzi, 3 D w ogóle tego nie brałem jako kryterium zakupu, odpaliłem filmiki z yotuba i to działa lepiej niż myślałem.
Głos jak dla mnie rewelacja dla audiofila pewnie nie.
Przy Sporcie nie widzę żadnego smużenia powidoków itp. czerń .. jest czarny koneser ...pewnie się przyczepi że coś tam nie jest ok?

Jedyne co zauważyłem do "tzw" efekt teatru? Można to jakoś zniwelować coś włączając?

I teraz najważniejsze (podobno nie ma głupich pytań)

Mam pytanie czy oglądanie przez dziecko tylu cali z odległości od 3,5 do 3,8 m jest szkodliwe. Padły dwa argumenty wiadomo kogo .. kupiłeś za duży TV i popsujesz dziecku oczy!

To tak na gorąco po 1,5 godzinie użytkowania

Dziękuję wszystkim za porady.
 

okoni18

New member
Myślę że w tej sytuacji nie wielkość telewizora, a ilość spędzonego czasu może mieć wpływ na stan zdrowia dziecka. Niby lekarze zalecają , aby dziecko nie siedziało przed tv dłużej niż 1,5 na dobę, a jak to jest to każdy chyba wie sam najlepiej. Mój dzieciak potrafi jak ćpun siedzieć i cztery godziny non stop. Muszę go ganiać aby zajął się czymś innym i odlepił wzrok od bajek.
 

ptaszeczek

New member
Mam pytanie czy można w Sony47w805 sprawdzić jaki sygnał dociera do telewizora , na dekoderze nc+ mam ustawione 1080i , przy przełączaniu danego portu HDMI, wyświetla 1080i ale nie wiem w jakiej częstotliwości wychodzi 50hz czy 60 hz. Jak to sprawdzić

Macie jakieś sprawdzone ustawienia, sugestie kiedy jest najładniejszy obraz.
 

oloko

New member
Witam, proszę o pomoc w kwestii podłączenia do tv anteny satelitarnej. Czy ktoś z tu obecnych próbował może bo jak na razie moje próby skończyły się na niczym.Dodam że antena z konwenterami była podłączona do NC+ i działała bez problemu, natomiast po podpięciu kabla do tv i w menu wybraniu opcji wyszukiwania pokazuje że nie odnaleziono anteny. Ustawienia mam na bez Diseq i wyszukanie ogólne.Może trzeba ustawić wartość pasma bo ja tam nic nie przestawiałem. Proszę o pomoc pilnie

Dzisiaj kupiłem moduł CI, podłączyłem antenę, wyszukałem automatycznie kanały (wybrałem telewizję na kartę) i wszystko działa, nie zamieniałem żadnych ustawień.

Mam za to inny problem. Nie wyświetla mi się pasek informacji. Nie wiem czy powinien, ale wydaje mi się, że tak. Wcześniej używałem tv tylko przez hdmi. Ktoś się spotkał z takim problemem, czy pasek z nazwą kanału i opisem nie powinien się pojawiać po przełączanie kanałów?
 

accu

New member
Bez reklam
Dzisiaj kupiłem moduł CI, podłączyłem antenę, wyszukałem automatycznie kanały (wybrałem telewizję na kartę) i wszystko działa, nie zamieniałem żadnych ustawień.

Mam za to inny problem. Nie wyświetla mi się pasek informacji. Nie wiem czy powinien, ale wydaje mi się, że tak. Wcześniej używałem tv tylko przez hdmi. Ktoś się spotkał z takim problemem, czy pasek z nazwą kanału i opisem nie powinien się pojawiać po przełączanie kanałów?

Witam uprzejmie,
Pasek ten gdy używasz moduł CAM z kartą dostępu warunkowego , wówczas się nie wyświetla .
Masz przycisk na pilocie i+ .



Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

oloko

New member
Witam uprzejmie,
Pasek ten gdy używasz moduł CAM z kartą dostępu warunkowego , wówczas się nie wyświetla .
Masz przycisk na pilocie i+ .



Pozdrawiam,:)
accu
:kom:


A jednak się wyświetla :). Wystarczy wejść w ustawienia systemowe > pasek informacyjny i tam wybrać Duży. Wyświetla się wtedy na górze pasek z informacjami po przełączeniu kanału, ale tylko wtedy, gdy wyłączone jest szybkie przełączanie kanałów.
 

accu

New member
Bez reklam
A jednak się wyświetla :). Wystarczy wejść w ustawienia systemowe > pasek informacyjny i tam wybrać Duży. Wyświetla się wtedy na górze pasek z informacjami po przełączeniu kanału, ale tylko wtedy, gdy wyłączone jest szybkie przełączanie kanałów.

Witam uprzejmie,
No widzisz , warto skorzystać czasem z elektronicznej instrukcji . Widocznie była opcja wybrana na : Ukryty.Wyświetlanie tego paska można sobie
z powodzeniem darować , gdyż lepiej jest chyba , jak kanały się szybko przełączają . Jeżeli już , to może wybrać opcję Mały . Najlepiej jednak skorzystać
tak jak wcześniej napisałem z przycisku : i+ , na pilocie zdalnego sterowania telewizorem .


Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

ptaszeczek

New member
Jestem starym abonentem Cyfry + mam kilka pytań:

1. Czy jakość obrazu przez moduł jest lepsza niż przez dekoder obecnie mam SAGECOMdsi83
2. Na których modułach będzie chodzić bez problemu w Sony 47w805
3. Czy jest jaka możliwość uzyskania takiego modułu z NC+ oddając użyczony dekoder
4. Czy jesteście zadowoleni z modułu?
 

oloko

New member
Jestem starym abonentem Cyfry + mam kilka pytań:

1. Czy jakość obrazu przez moduł jest lepsza niż przez dekoder obecnie mam SAGECOMdsi83
2. Na których modułach będzie chodzić bez problemu w Sony 47w805
3. Czy jest jaka możliwość uzyskania takiego modułu z NC+ oddając użyczony dekoder
4. Czy jesteście zadowoleni z modułu?

1. Nie widzę różnicy pomiędzy nbox recorderem a modułem.
2. Mam Technisat TechniCrypt Cx i działa bez problemu.
3. Z tego co wiem to nie ma takiej możliwości. Pozostaje kupic telewizje na kartę lub nc+ mix.
4. Ogólnie jestem zadowolony, tylko kanały trochę wolniej przełączają się niż w tunerze od nc+, ale wiem czy to wina tv czy modułu.


Wysyłane z mojego iPad przy użyciu Tapatalk HD
 

armitageIII

New member
Ustawienia i przewujanie filmów z pendrive`a

Witam,

Jestem nowym użytkownikiem modelu 47` W805A.
Niestety ale mam problemy. Soft jest aktualny.
Jak daje przewijanie w filmie z pendrive`a po czym daje play to film się zwiesza i nic nie działa.
Też macie takie problemy?
Druga sprawa dotyczy ustawienia obrazu. Jest słaba czerń. Czy ktoś z Was próbował coś grzebać z ustawieniami? Czy macie jakieś w miarę dobre ustawienia?
Acha... nie wiem dlaczego ale nie widzi mi pendrive`a z nagranym softem. Robiłem dokładnie z instrukcją zawartą na stronie sony i nie wykrywa oprogramowania. W telewizorze mam aktualny soft.

Pozdrawiam
Tomek
 

mystaloba

New member
Posiadam ten sam model tylko w wersji 55" i podczas przewijania nie mam tego problemu co kolega.
Natomiast co do upgrade zawsze robię to przez wifi i nigdy nie miałem problemu.
Jeżeli chodzi o czerń to trzeba pobawić się z ustawieniami [jest gdzieś w sieci przykład skalibrowanego obrazu z którego skrzystałem i obraz naprawdę jest przepiękny].
Wreszcie! Po ostatniej aktualizacji nie ma już postrzępionych linii.
 

marioking

Member
Spotkal sie ktos z takim komunikatem w odtwarzanym pliku mkv, jak "nieobslugiwana zawartosc". Film odtwarza, sciezki dzwiekowe moge zmieniac ale ciagle swieci sie ten irytujacy komunikat i nijak nie moge wylaczyc. Film od psig.multi.1080p

Wysłane z mojego SM-P605 przy użyciu Tapatalka
 

armitageIII

New member
Witam,

Panowie macie problemy z odtwarzaniem filmów z pendrive`a?
U mnie po przewinięciu filmu nie można już włączyć.
Trzeba zawsze od początku do końca oglądać!!!
 

realpablo

New member
Witam, kupilem dzisiaj sony 55w807a i kompletnie nie moge poradzic sobie z ustawieniami. Albo jest bardzo blado albo efekt teatru. Czern tez nie daje rady. A mam jeczsze pytanko, jaka jest matryca? blyszczaca? bo wszystko sie odbija. pomozcie z kalibracja bo mam 14 dni na oddanie i nie wiem co robic
 

daniel_l81

New member
Panowie macie problemy z odtwarzaniem filmów z pendrive`a?
U mnie po przewinięciu filmu nie można już włączyć.
Trzeba zawsze od początku do końca oglądać!!!
Ja u siebie tak mam, ale nie ze wszystkimi filmami. Więc albo wolno myśli, albo wolny pendrive, albo coś innego. Może spróbuj odtwarzać z jakiegoś zewnętrznego dysku.
 

armitageIII

New member
Nawet jeśli przewinę i dam play to obraz stoi a dźwięk idzie.
Dźwięk jest z 10 minutowym opóźnieniem więc spokojnie czekam aż dojdzie do sceny która jest na obrazie. Po tych 10 minutach w końcu ucieszony włączył się ruch obrazu i dźwięku. Ale już po 10 sekundach znowu krzyknąłem ze złości!!! Gdyż dźwięk był cały czas opóźniony o 15 sekund w porównaniu do obrazu, więc kicha straszna z tym oglądaniem na SONY W805A - NIE KUPUJCIE BO NIE POOGLĄDACIE FILMÓW Z PENDRIVA!!!
Nawet podłączyłem 3.0 USB - nowy szybki pendriva i nic się nie zmieniło. Wina softu bądź sprzętu - z chęcią bym go oddał ale nie mogę.....

Co do obrazu. Jest bardzo dobry, ale czerń jest fatalna....
 

baciarek

New member
Witam, kupilem dzisiaj sony 55w807a i kompletnie nie moge poradzic sobie z ustawieniami. Albo jest bardzo blado albo efekt teatru. Czern tez nie daje rady. A mam jeczsze pytanko, jaka jest matryca? blyszczaca? bo wszystko sie odbija. pomozcie z kalibracja bo mam 14 dni na oddanie i nie wiem co robic

Kupiłeś TV z że tak powiem "fabrycznie" ze słabą czernią ze względu na matrycę IPS.
Co do ustawień motionflow to standardowy to jest ustawienie na pół gwizdka a płynny na full.
Możesz jeszcze sprawdzić na trybie wyraźny. Powinno być lepiej, tyle, że kilka % ciemniej. Ten tryb to coś zbliżonego do standard połączone ze sterowaniem mrugania led.

Jak chcesz czerń to celuj w 50W829 a jak masz zapas kasy to 55W905.

W sony niestety nie ma większej ilości trybów, nad czym również ubolewam. Samsung F8000 ma lepszą regulację ale nieco gorzej z czernią.
 

SDman

Banned
Jak chcesz czerń to celuj w 50W829 a jak masz zapas kasy to 55W905.

W sony niestety nie ma większej ilości trybów, nad czym również ubolewam. Samsung F8000 ma lepszą regulację ale nieco gorzej z czernią.

Witam,
nieco gorzej z czernią w stosunku chyba do W905 miałeś na myśli.
Praktycznie nie zauważalnie :0.05 cd/m2 vs 0.05 cd/m2 oraz 2940:1 vs 2560:1

Pozdr.
 
Do góry