Sony 47 w805a - pierwsze uwagi

arturroo123

New member
Witam kolegów
Mam pytanie dotyczące ustawienia kanałów. Jak wygląda używanie kanałów z naziemnej i kablówki, bo mam samsunga f5300 i tam wszystko poukładało się z automatu, najpierw 22 naziemne a potem 50 kilka z kablówki, a czy w sony trzeba coś przełączać aby wybrać listę kanałów.

pozdrawiam
 

HaHiro

New member
Mam pytanie odnosnie gwarancji na 5 lat. Na stronie Sony nic nie pisza. Czy to kazdy salon z osobna ustala sobie terminy promocji? Np. w salonie w Katowicach promocja niestety sie skonczyla wczoraj... Jak wyglada sprawa np w Krakowie?
 

Bebol

New member
Mam pytanie odnosnie gwarancji na 5 lat. Na stronie Sony nic nie pisza. Czy to kazdy salon z osobna ustala sobie terminy promocji? Np. w salonie w Katowicach promocja niestety sie skonczyla wczoraj... Jak wyglada sprawa np w Krakowie?


Nie wiem, jaka jest polityka jeśli chodzi o 5 lat gwarancji, ale wczoraj wchodziłem na stronę firmy Sol-Pol i tam mieli modele z 5 letnią gwarancją (możesz skorzystać wysyłka była chyba w cenie).

http://solpol.pl/category/telewizory-led-3d-40-47
 

HighEnd

New member
Mam pytanie odnosnie gwarancji na 5 lat. Na stronie Sony nic nie pisza. Czy to kazdy salon z osobna ustala sobie terminy promocji? Np. w salonie w Katowicach promocja niestety sie skonczyla wczoraj... Jak wyglada sprawa np w Krakowie?

Chyba każdy salon ustala sam, bo u mnie z kolei (Sony Centre Kielce), promocja na 5 lat gwarancji jest do końca stycznia
 

HaHiro

New member
Witam!

Dzisiaj porównałem W805a z Samsungiem f6640 w MM. Co z tymi Samsungami jest?:eek: Podpiąłem dysk 2,5 1TB firmy SAMSUNG, tak pod właściwe USB, każdy jeden film w formacie mkv wyłączał się po około 1min i włączał się Smart :eek: cóż za multimedialność, 2 tv samsunga sprawdzałem i to samo... Sony otwierał bez problemu, Także test zakończyłem porównując tylko zdjęcia, ostrość i odcienie kolorów zdecydowanie lepsze na SONY.

Pytanie do użytkowników w805a:
Czy jest możliwość wyłączenia czarnego tła napisów w filmie, tak aby napisy były bezpośrednio na tle filmu? Niestety, Pan z obsługi nie potrafił.
 

tdx

New member
Bez reklam
na jakim sofcie kolego i na jakich ustawieniach bo niestety matryc nie przeskoczysz ;D ips zawsze będzie gorszy pod psa czy spva...

Chuva że trafiłeś na nowego sonego z matrycą psa to wtedy jak najbardziej BRAĆ :D
 
Ostatnia edycja:

tomekrus

New member
mam 55w805

zauważyłem że np. podczas ogladania filmów z napisami w momencie wyświetlania partii napisów cały ekran robi się jaśniejszy - gdy napisy znikają - ekran się ściemnia.
Przyznam że jest to denerwujące. Czy też tak macie? czy tak powinno być czy może jest to wada mojego egzemplarza?

z góry dziękuję
 

pioterb

New member
Mam pytanie do kolegi tdx, czy nowe modele sony w805 będą na matrycy psa ? rozważam w najbliższych dniach kupno tego modelu, ale może warto poczekać te 3, 4 miesiące ?
 

Kristop

New member
mam 55w805

zauważyłem że np. podczas ogladania filmów z napisami w momencie wyświetlania partii napisów cały ekran robi się jaśniejszy - gdy napisy znikają - ekran się ściemnia.
Przyznam że jest to denerwujące. Czy też tak macie? czy tak powinno być czy może jest to wada mojego egzemplarza?

z góry dziękuję

Mam tak samo, wspomagacz obrazu źle interpretuje pojawiający się biały kolor czcionki i rozjaśnia cały obraz. Widać to tylko jak się ogląda film, w którym są ciemne sceny w godzinach wieczornych. Po małym dochodzeniu wg. mnie całkowite wył. zaaw.zwieksz.kontrastu eliminuje ten problem.
 

tomekrus

New member
Mam tak samo, wspomagacz obrazu źle interpretuje pojawiający się biały kolor czcionki i rozjaśnia cały obraz. Widać to tylko jak się ogląda film, w którym są ciemne sceny w godzinach wieczornych. Po małym dochodzeniu wg. mnie całkowite wył. zaaw.zwieksz.kontrastu eliminuje ten problem.

u mnie niestety zaawansowane zwiększ. kontrastu jest wyłączone a mimo to problem występuje
 

Zimny_

New member
A jakie macie inne ustawienia obrazu? Można skorzystać z tego przykładu:

Scena:

Tryb obrazu:
Podświetlenie:
Kontrast:
Jasnosć:
Nasycenie:
Odcień:
Temperatura barw:
Ostrość:
Redukcja zakłóceń:
Redukcja zakłóceń MPEG:
Redukcja zakłóceń punk.:
Tworzenie realizmu:
Wykrywanie strefy wideo:

Rozdzielczość:
Filtrow. zakłóceń:
Łagodna grandacja:
Motionflow:
Tryb filmu:

Zaawansowane ustawienia:

Korekcja czerni:
Zaa. zwiększanie kontrastu:
Gamma:
Dynamiczna kontrola LED:
Automat. ograniczanie światła:
Czystość bieli:
Żywy kolor:

Balans bieli:
Czerwony

Zielony

Niebieski

Czerwony

Zielony

Niebieski


Uwydatnianie szczegółów:
Uwydatnianie krawędzi:
Naturalny kolor skóry:
 

remiqa

New member
scena: automat(24p)
Tryb obrazu: własny
Podświetlenie: 5
Kontrast: 88
Jasnosć: 50
Nasycenie: 49
Odcień: 0
Temperatura barw: neutralne
Ostrość: 86
Redukcja zakłóceń: wył.
Redukcja zakłóceń MPEG: wył.
Redukcja zakłóceń punk.: wył.
Tworzenie realizmu: ręczne
Wykrywanie strefy wideo: wył.
Rozdzielczość: 13
Filtrow. zakłóceń: min.
Łagodna grandacja: duża
Motionflow: standardowe
Tryb filmu: automat
Zaawansowane ustawienia:
Korekcja czerni: duża
Zaa. zwiększanie kontrastu: duże
Gamma: 0
Dynamiczna kontrola LED: brak
Automat. ograniczanie światła: wył.
Czystość bieli: duża
Żywy kolor: średni
Balans bieli:
Czerwony 0
Zielony 0
Niebieski 0
Czerwony 0
Zielony 0
Niebieski 0
Uwydatnianie szczegółów: wył.
Uwydatnianie krawędzi: wył.
Naturalny kolor skóry:wł.
Ja mam takie ustawienia, tylko mam model 42w809a opcje są takie same więc pewnie będzie to samo co w805
Pozdrawiam
 

Zimny_

New member
Spróbuj wprowadzić następujące korekty:

Ostrość na ok 55-60

Rozdzielczość ok 25

Łagodna grandacja: min.

Korekcja czerni: mała - średnia

Zaa. zwiększanie kontrastu: min

Dynamiczna kontrola LED: Standard

Czystość bieli: min

Żywy kolor: min

Lepiej? Jak oceniasz kolory?
 

remiqa

New member
Spróbuj wprowadzić następujące korekty:

Ostrość na ok 55-60

Rozdzielczość ok 25

Łagodna grandacja: min.

Korekcja czerni: mała - średnia

Zaa. zwiększanie kontrastu: min

Dynamiczna kontrola LED: Standard

Czystość bieli: min

Żywy kolor: min

Lepiej? Jak oceniasz kolory?

Trochę brakuje mi tu ostrości w obrazie i biały jak dla mnie wpada lekko w kemowy, na pewno wiem (widząc po twoich ustawieniach) że miałem trochę za ciemny obraz :?
Trochę poprawiłem i zobacz teraz
scena: automat(24p)
Tryb obrazu: własny
Podświetlenie: 5
Kontrast: 88
Jasnosć: 50
Nasycenie: 49
Odcień: 0
Temperatura barw: neutralne
Ostrość: 86
Redukcja zakłóceń: wył.
Redukcja zakłóceń MPEG: wył.
Redukcja zakłóceń punk.: wył.
Tworzenie realizmu: ręczne
Wykrywanie strefy wideo: wył.
Rozdzielczość: 25
Filtrow. zakłóceń: min.
Łagodna grandacja: średnia
Motionflow: standardowe
Tryb filmu: automat
Zaawansowane ustawienia:
Korekcja czerni: średnia
Zaa. zwiększanie kontrastu: średnie
Gamma: 0
Dynamiczna kontrola LED: brak
Automat. ograniczanie światła: wył.
Czystość bieli: duża
Żywy kolor: średni
Balans bieli:
Czerwony 0
Zielony 0
Niebieski 0
Czerwony 0
Zielony 0
Niebieski 0
Uwydatnianie szczegółów: wył.
Uwydatnianie krawędzi: wył.
Naturalny kolor skóry:wł.
 
Do góry