Sony 46X2000 vs Sharp XD1 - starcie gigantów - exlusive

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Sygnał hdtv z satelity 1080i, pomieszczenie zamknięte jasno oświetlone sztucznym oświetleniem.

Co do ostrości to nie było zarzutów względem żadnego. Jednak przy nasyceniu kolorów były spore rozbieżności, na niektórych obraza wydawało się iż Sharp dorównywał Panasowi, ale jak to LCD nie miał tak mięciutkiego obrazu.
 

Grigorij

New member
Moje subiektywne wrażenia są takie, że obraz z Sharpa (kolory) był bardziej naturalny niż Sony. Nie wiem czy to wina ustawień, ale z tego co widziałem w Saturnie to Sony zbyt leci w "róże i czerwienie". Kolor ludzkiej skóry najbardziej zbliżony do realu właśnie w Sharp, JVC i Philips.
 

baba

Member
:)

Sorka.Ale mam pytanko czy 46" sharpa ma obudowe tylko czarną? jeśli tak to czy tojest az tak blyszczące jak na zdjęciu? :rolleyes:
 

maciek_s

New member
Problem z tym ktory sprzecior jest lepszy - Sony czy Sharp, jest znany i dyskutowany prawie na wszystkich forach.
Ja kupilem Sony 46X2000 bo moglem porownac go z Sharpem. Oczywiscie to moje subiektywne zdanie ale Sharp ma gorszy obraz.
Poza tym na wielu forach opisywane sa usterki Sharpa.

Na zdjeciu Star Wars III w 1080i:

x2000_007.jpg


x2000_008.jpg


Zdjecia robione przy "lecacym" filmie.

pozdro
maciek
 
Ostatnia edycja:

Bentrelon

New member
johanek napisał:
Bez urazy ale zdjęcie na wstępie nie jest uczciwie zrobione. Osobiście nie wierzę że różnica będzie taka jak na zdjęciu. Sam fakt sposobu prezentacji tych trzech modeli sugeruje że test był ewidentnie pod Sharpa, dam uciąć rękę że testujący celowo pozmieniał parametry...itd

Dokladnie,
Sharp jest pod innym katem,Sony pod innym.
Kazdy z nich swieci inaczej.
A jedyny wiarygodny test pokazalby oba z przodu.
Ale Pan Ar2 jak wiemy jest drugi po Bogu i tylko on ma prawo oceniac obraz.
Na wlasne oczy widzialem oba tv i bilans wad i zalet wypadal na zero,
czyli - swieca podobnie a design ma ladniejszy IMHO Sony.
Ale Sharp jest tanszy i dlatego osobiscie kupilem Sharpa.
Dobra cena,dobry sklep.
Jak cos pytajcie,dam namiary.
 

batton23

New member
Mógłby ktoś jeszcze odnieść się jak przy XD1 i X2000 prezentuje się JVC 46Z70? Mieliście okazję porównywać? Bardzo mnie to interesuje...
Z góry dzięki za odpowiedzi
Pozdrawiam
 

Marecky

New member
podbijam watek, to co w koncu z tymi LCD. Ktory lepszy (nie patrzac na cene) ?? Dla siebie wreszcie wybralem telewizorek mniejszy, ale dla taty ma byc 46". Design Sony bardzo mu przypadl do gustu, ale obraz na nim jakby zwalnial czasami gdy widzialem demo Sezon na misia w salonie Sony i przejscia kolorow byly nie za dobre jak na tak drogi i topowy model. Sharp "46 ma 2x szybsza matryce, czy to jest zauwazalne ?
Niektorzy mowia ze 46XD1E buczy, inni ze tylko "42 a ten nie buczy i ze lepszy od Sony (od roznych sprzedawcow) wiec nie wiem co robic. Tata juz by chcial kupic tv, ale nie chce mu zle doradzic bo pozniej bede mial przerabane.

PS. Jak sie kupi LCD Sony w sklepie innym niz salon SONY, to czy nie ma problemu z wykupieniem przedluzenia gwarancji do 5 lat?? Jak to wyglada ?
 

mystic

New member
Marecky napisał:
Tata juz by chcial kupic tv, ale nie chce mu zle doradzic bo pozniej bede mial przerabane.

Szczerze powiedz ojcu o wadach jak i o zaletach. Najlepiej weź go do salonu gdzie zobaczy i LCD i plazmy, niech naocznie sprawdzi, co mu bardziej pasuje, może będzie wolał gładszy obraz z PDP niż wyostrzony LCD. Jak wybierze i zaakceptuje nie powiniem mieć do ciebie pretensji.
 

Marecky

New member
Jest zdecydowany na LCD, plazme to tylko najlepszego Pioneer'a jakby co ale on kosztuje 2x tyle co LCD "46 Sony wiec odpada.

Problem w tym ze Sony X2000 ogladalismy razem "46 i "52 na zywo w salonie, a Sharpa nigdzie nie ma aby zobaczyc (tylko "42 byl jakis czas w MM ale juz wykupili wszystkie) a juz zobaczyc w mojej wiosce (Czestochowa) te tv w jednym miejscu obok siebie wlaczone = niemozliwosc :( Nawet niedaleko bo w okolicach Gliwic maja oba modele na magazynie ale nie chca obu wlaczyc nawet jak sie do nich przyjedzie z $$ i od razu jeden z nich wezmie.
 

mystic

New member
Nie chciałbym Ci mieszać w głowie skoro ograniczyłeś wybór do tak wąskiego już grona paneli ale .... choć podane przez Ciebie LCD Sony 46x2000, Sharp 46/52xd1e to panele fullHD, to ja jednak postawił bym między nimi Pioneera PDP-507XD i choć to "zaledwie" plazma HDready, to jednak obraz wyświetla rewelacyjny, no i pozbawiona jest efektu, wypalonych powidoków co do tej pory było bolączką plazm Pioneera. Sprawdź, może się skusisz, nie będę namawiał na żadnego w nich, sam musisz zaakceptować wady i zalety obu technologi.
 

Marecky

New member
musi byc Full-HD. Tata mowi ze do konca zywota nie bedzie wiecej zmienial tv a juz niedlugo sie to wykorzysta (Canal+ HD juz reklamuja, n juz jest, Polsat w czerwcu 2007 rusza z Polsatem Sport HD itp itd do tego kupie w przyszlosci PS3 i moze nie raz do rodzicow podjade z konsolka aby pograc na "46 :D) . Ostateczny wybor musi on podjac ale pewne jest ze bedzie mnie dosc sluchal, a ja z kolei waszych rad i wszystko co wyczytalem na forach biore pod uwage.
Dla siebie wybralem 37GE1E, no chyba ze osoba od ktorej chce go kupic po otrzymaniu 37XD1E powie ze wcale nie gorszy w praktyce (a tanszy juz o wiele)
 

mystic

New member
Marecky napisał:
musi byc Full-HD. Tata mowi ze do konca zywota nie bedzie wiecej zmienial tv a juz niedlugo sie to wykorzysta (Canal+ HD juz reklamuja, n juz jest, Polsat w czerwcu 2007 rusza z Polsatem Sport HD itp itd do tego kupie w przyszlosci PS3

No jeśli do końca życia nie zmieni TV to i owszem. Do PS3 też będzie git dla taty ;). Tylko, że ani n, ani C+, ani przypuszczam że Polsat nie nadają i nie będą raczej nadawać programów HD w pełnej full 1080p (progresive) rozdzielczości, max to 1080i czyli z przeplotem, a ta jest bardzo dobrze odbierana przez panele HDready. Ale widzę,że decyzja już podjęta.
 

czago

Banned
mystic napisał:
Nie chciałbym Ci mieszać w głowie skoro ograniczyłeś wybór do tak wąskiego już grona paneli ale .... choć podane przez Ciebie LCD Sony 46x2000, Sharp 46/52xd1e to panele fullHD, to ja jednak postawił bym między nimi Pioneera PDP-507XD i choć to "zaledwie" plazma HDready, to jednak obraz wyświetla rewelacyjny, no i pozbawiona jest efektu, wypalonych powidoków co do tej pory było bolączką plazm Pioneera. Sprawdź, może się skusisz, nie będę namawiał na żadnego w nich, sam musisz zaakceptować wady i zalety obu technologi.


Czyżby pojawiła się pierwsza plazma bez efektu wypalonych powidoków?
Ciekawe skąd taka informacja? Jak do tej pory wszystkie (nawet najdroższe) plazmy to mają i tym na całym świecie przegrywają z LCD. No może nie na całym bo w Polsce nachalna kampania niektórych sprzedawców (również na tym forum) doprowadza do zwiększonej sprzedaży tychże. Potem jest tylko płacz nieszczęśnika, któremu wypaliło się logo na jego drogiej i ukochanej plazmie. Niestety w dużej części winni są właśnie Ci nieuczciwi sprzedawcy, którzy celowo nie uświadamiają swojemu omotanemu klientowi takiego zagrożenia.
 

nicko

New member
Marecky napisał:
musi byc Full-HD. Tata mowi ze do konca zywota nie bedzie wiecej zmienial tv (...)
Za 3 lata wejdą TV laserowe, obraz na nich ma być... :cool: i cenowo ma być rozsądnie.
Wątpię, żeby przez najbliższe 3 lata ktoś w Polsce nadawał w full HD.
Ale niczego nie sugeruję ;)
 

Hawkmoon

New member
ja to się tylko zastanawiam skąd się biorą tacy fanatycy lcd jak czago... dobrze wie dlaczego lcd wygrywają z plazmami a pitoli głupoty (cena i statystyka w postaci full hd bardziej przemawia do prostaczków niż czerń i szybkość matrycy). Sam się zastanawiam czy wybrać lcd czy plazmę, ale podchodzę do tego na chłodno, czytam topici związane z plazmami i lcdekami, i mam już wybór zawężony do dwóch modeli w każdej z tych technologii, teraz poszukam sklepu gdzie będe mógł porównać, ocenić i wybrać jak najlepiej mi pasuje.. co do powidoków jednak, to polecam poczytać forum związane z plazmami, gdzie piszą nie tylko jakby pan czago chciał "nieuczciwi" sprzedawcy, ale także zwykli użytkownicy tychże... i zapewniam pana, że douczy się pan wiele w kwestii plazm... łatwo bowiem krytykować coś czego się nie zna i toczyć pianę na tematy o których się nie ma pojęcia, trudniej sprawdzić posiadane informacje i podać je w subiektywny, ale rzeczowy sposób... Prawda jest taka, że obie technologie mają swoje wady i zalety, i każdy powinien ocenić co jest dla niego ważniejsze. Wtedy nie będzie płaczu i zgrzytania zębów ani z powodu powidoków czy braku full hd w plazmach, ani z powodu smużenia czy braku czerni w lcd...
 

Hawkmoon

New member
żadne kosmiczne, zwyczajne, ale akurat takie jak mi się wydaje że dla mnie odpowiednie:
z lcd:
samsung m86/87 vs sharp xd1e

z plazm:
samsung q91h vs panasonic pz700e

wszystkie mają inne walory, i za każdym przemawia co innego... wiem, że w plazmach dziwne to porównanie (skoro samsung jest około 2 razy tańszy niż panasonic prawdopodobnie będzie - bo go jeszcze wciaż nie ma), ale na tym właśnie to polega, że zastanawiam się czy warto płacić słone pieniądzeza plazme full hd, czy samsung wystarczy. W przypadku gdybym się zdecydował na lcd, chciałbym aby to był sprzęt już conajmniej przyzwoity stąd te dwa modele znacznie droższe od plazm. Dodam, że interesuje mnie >50", więc nie zamierzam się spieszyć z wyborem, żeby nie dokonać pochopnego wyboru.

PS: jakkolwiek kosmiczny by się ten wybór nie wydawał, to mam swoje powody żeby akurat takie modele postawić w szranki, teraz pozostaje je porównać w realu i na własne oczy sprawdzić te słynne mankamenty obu technologii...
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
wątek ja mi się wydaje dotyczy LCD . Z tych dwóch co do jakości nawet w drobnych szczegółach - stawiam na Sharpa XD1. Kto widział i miał przed sobą ten wie.
Czago - oczywiście że są plazmy które nie puszczają powidoków , zapraszam . Tym bardziej ze jeśli ktoś korzysta z plazm zgodnie z instruktażem nie ma problemów przez 20 lat. Kazdy może się wypowiadać wg. własnych odczuć - ale nie obrażaj innych .
Miło jest poczytać różne nawet skrajne opinie . Ale wydaje mi się , czytając Twoje wypowiedzi ,że stać Cię na zachowanie klasy.
 

Hawkmoon

New member
ja tylko odpowiadałem na pytanie, a co do tego xd1 to dzięki za opinię kiki, liczę, że w innym temacie (tym już właściwym), wspomożesz mnie opinią o plazmach
 
Do góry