SONY 46W4500 - Chyba awaria !!

horak

New member
Witam wszytkich forumowiczów.

Miesiąc temu zakupiłem w/w lcd. Telewizor podłączony kablem hdmi do nboxa.
Byłem z niego bardzo zadowolony aż do teszłego tygodnia kiedy to pojawiła się chyba jakaś usterka. Objawia się ona tym że przez ułamek sekundy pojawia się biały obraz, tv gaśnie i przez pare sekund miga czerwona dioda po czym można tv włączyć. Działo się tak już ze 2 - 3 razy w ciągu tygodnia a w dniu, w którym to pisze miało miejsce 2 razy. Więc w sumie zaczyna chyba występować coraz częściej. Lcd jest oczywiście na gwarancji.
Proszę o pomoc czy ktoś wie co się dzieje, czy u kogoś występowało coś podobnego. Proszę o opinie w tej sprawie i rady co mam robić. Czy reklamować tv czy może jest jakaś wyjaśniona przyczyna, że się tak dzieje ???

Z góry dziękuję i pozdrawiam

Jeszcze raz zadziało się to samo. Biały obraz, tv gaśnie dioda migocze. Tym razem jednak tv nie dało się włączyć. Pomogło odłączenie kabla sieciowego.
Nie mam pojęcia co się stało. Nie zniechęcam do tego tv bo jestem z niego bardzo zadowolony. Meślę, że to jakaś awaria i chyba nie obędzie się bez serwisu. Proszę jednak o rady ponieważ może można to jakoś rozwiązać.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

arkkul

New member
Niestety nie mogę ci pomóc bo dopiero przymierzam się do tego LCD. Ale skoro się już ujawniłeś napisz coś o nim. Z jakiej odległości oglądasz , jak wyglada sygnał SD z nboxa , czy clouding (chmurki) daje ci sie we znaki.Co głownie cię w nim drażni i przeszkadza. Z góry dzięki za info.
 

DZ_R

New member
Na pewno zepsuty - to nie są normalne objawy działania.

Wyciąg z instrukcji użytkownika:
Sprawdzić, czy wskaźnik trybu czuwania nie moga w kolorze czerwonym.
Jeśli miga
Uruchomiona została funkcja autodiagnostyki.
1. Zliczyć liczbę mignięć wskaźnika czuwania w czasie pomiędzy dwoma kolejnymi przerwami dwusekundowymi.
Na przykład wskaźnik miga trzy razy, po czym następuje dwusekundowa przerwa, a następnie ponowanie miga trzy razy.
2. Nacisnąć wyłacznik na odbiorniku TV (u góry), aby wyłączyć telewizor, odłączyć go od gniazdka oraz poinformować sprzedawcę lub punkt serwisowy firmy Sony o sposobie migania wskaźnika (podać liczbę mignięć).
 
Ostatnia edycja:

horak

New member
Dzisiaj zobaczyłem rozwiązywanie problemów w instrukcji i tak jak pisałeś - dokładnie jest to opisane - trzeba policzyć mignięcia diody czuwania.
Jak tylko wystąpi usterka ponownie policzę ilość mrugnięć i zadzwonię do serwisu.

Nie cytujemy poprzednika

arkkul napisał:
Niestety nie mogę ci pomóc bo dopiero przymierzam się do tego LCD. Ale skoro się już ujawniłeś napisz coś o nim. Z jakiej odległości oglądasz , jak wyglada sygnał SD z nboxa , czy clouding (chmurki) daje ci sie we znaki.Co głownie cię w nim drażni i przeszkadza. Z góry dzięki za info.
Z tv jestem bardzo zadowolony. Nie chciałem jeszcze kupować lcd ponieważ byłem przekonany, że obraz będzie słaby ale rodzice zdecydowali inaczej. Bardzo cieszyłem się, że nie miałem racji. Sony świetnie współpracuje z nboxem. Obraz na kanałach sd jest naprawdę dobrej jakości. W HD tvn czy Discowery - rewelacja. Obraz jest bardzo płynny, nie zauważyłem smużenia.
Moim zdaniem to świetny lcd. Są pewnie inne może i lepsze. Ja wybrałem ten i jestem zadowolony. Oglądam z odległości 3,7m - tv wisi na ścianie i jest super. Na początku stał na stoliku i wydawał się bardzo duży jednak jak powiesiłem na ścianie co polecam jeśli jest możliwość to tv nabrał strasznej lekkości i absolutnie nie wydaje się duży, w wręcz moja mama mówi, że mógłby być 52 calowy. W zasadzie nic mnie w tym lcd nie wkurza oprócz tej usterki, która daje o siobie znać no i design w4000 ze srebrnymi głośnikami podobał mi się bardziej.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry