Sony 46ex710

webpiotr

New member
Witam,
Zastanawiam się nad zakupem Sony 46Ex710 ale czytałem, co jest szeroko komentowane w internecie, że modele ex710 46 cali i 32 cale mają problem z kątami i kontrastem w związku z zastosowaną w tych wielkościach matrycą AUO w technologii MVA. Oglądając w sklepach - faktycznie stwierdziłem że przy 40 i 55 calach kąty są szersze - w tych wielkościach Sony montuje matryce Samsunga w technologii PVA.

Jakie są Wasze wrażenia z oglądania 46 cali ex710? czy ktoś powie jak to wygląda w warunkach domowych? Czy TV szybko "gubi obraz" pod kątem?

Mam jeszcze na oku Samsunga c6500 i nie wiem co wybrać.
 

samochodzik

New member
Nie dajmy się ponieść emocjom na fali reklam i marketingu. Czy tak na prawdę potrzebne jest przeciętnemu widzowi do szczęścia oglądanie TV z ekstremalnych kątów? Jeszcze trochę i producenci wymyślą sposób na przekroczenie widoczności z 180 stopni :p Podobnie jest z kontrastem. Każdy producent mierzy go wg własnych metod (kontrast dynamiczny) i tak na prawdę w cyferki ciężko już wierzyć.

Jeśli TV Ci się podoba, ma interesujące Cię funkcje, ufasz sprzedawcy / producentowi, to kupuj jak najbardziej bo to dobry model. Ja bym kupił bo nie mam zamiaru patrzeć na TV zza rogu tylko siedząc w miarę możliwości na wprost ekranu ;-)
 

webpiotr

New member
Po pierwsze - ja właśnie nie wierzę w zapewnienia producenta co do kątów - to bardzo subiektywna kwestia - już sam sposób w jaki producenci wyznaczają te kąty jest ciekawy, a rezultat - tzn. podany przez nich kąt rzędu 178 stopni - pozostawia dowolność w interpretacji - kiedy tak naprawdę obraz zmienia się pod danym kątem, a kiedy nie...Z kontrastem jest podobnie - ach...ten kontrast dynamiczny...fakt cyferkom wierzyć nie można...
Po wtóre - nie ufam sprzedawcom...szczególnie tym w sklepach "dla idiotów", "skner" czy "centrach sony"...gdzie godzinami mógłbym opowiadać jakie bzdury mi wciskali :p Gratuluję im szerokiej wiedzy...szkoda że z dziedziny marketingu a nie elektroniki.
Dlatego źródłem informacjo o jakości TV i nie tylko jesteście Wy drodzy forumowicze :)

Niestety 46 cali z serii ex710 ze względu na słabą matrycę AUO chyba odrzucę i kupię Samsunga, co wcale nie oznacza, że AUO nie umie robić dobrych matryc - umie, umie, o czym niejednokrotnie mogłem się przekonać w życiu testując różne TV.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
oczywiście że gubi obraz.
A jakie masz warunki w mieszkaniu ?
odległość od ekranu ?
jak słońce świeci w pokoju ?
Jak duży jest pokój ?
jaki masz obecnie telewizor?
jakie programy najczęściej oglądasz?
więcej oglądasz w dzień czy wieczorem ?
preferowana wielkość telewizora?
preferowana marka ?
czego nie lubisz w telewizorach?
jakie urządzenia będą podłączone ?
ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń ?
siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych ?
Czy ważne jest wifi ?
czy USB ma mieć czytanie filmów ?
jakimi złączami ?
jaki masz sygnał ?
ile programów HD ?
ma stać czy wisieć ?
jaka klasa cenowa ?
 

TV 710

New member
Nie dajmy się ponieść emocjom na fali reklam i marketingu. Czy tak na prawdę potrzebne jest przeciętnemu widzowi do szczęścia oglądanie TV z ekstremalnych kątów? Jeszcze trochę i producenci wymyślą sposób na przekroczenie widoczności z 180 stopni :p Podobnie jest z kontrastem. Każdy producent mierzy go wg własnych metod (kontrast dynamiczny) i tak na prawdę w cyferki ciężko już wierzyć.

Jeśli TV Ci się podoba, ma interesujące Cię funkcje, ufasz sprzedawcy / producentowi, to kupuj jak najbardziej bo to dobry model. Ja bym kupił bo nie mam zamiaru patrzeć na TV zza rogu tylko siedząc w miarę możliwości na wprost ekranu ;-)
Mam 32 cale w tym wypadku kąty oglądania są kiepskie .Ja też nie miałem zamiaru oglądać tv za rogu, problem jest w tym ze już przy niedużym koncie oglądania obraz ulega zmianie. Decyzja należy do ciebie.
 
Do góry