Sony 46 HX720 czy Sharp 46le830e ??

jfseba

New member
Witam, prosze o pomoc w wyborze tv, czy warto doplacic 700 zl do sony hx 720 zl bez wi-fi i okularow czy lepiej brac sharpa 46 le830e za 4350 zl z 1 para okularow, porownywalem sharpa w sklepie z hx 820 ( to samo co hx 720 tylko z szyba) i graly dosc podobnie, na slabym sygnale oba graly slabo, a na bluray-u oba graly dobrze wiec nie wiem czy w/w telewizory sa na podobnym poziomie technologicznym, ktory z nich bedzie lepszy uwzgledniajac wszystkie wady ledow??
 

arcu

New member
HX720 to nei jest to samo co HX820
HX720 to to samo co EX720, ale z szybą - wg moich informacji, a teraz wg mojej opinii:

Sharp ma problematyczną kalibrację, na fabrycznych ustawieniach obraz nie wygląda najlepiej, ale po wielu mękach i próbach udaje się dojść do pełnego zadowolenia.
Sony ma lepsze ustawienia fabryczne, ma większą rozdzielczość dynamiczną (nieco lepsza płynność) i lepszą czerń. Natomiast po skalibrowaniu sharp lepiej oddaje kolory i lepiej skaluje obraz SD, bez dwóch zdań, czerń ma gorszą, ale i tak przyzwoitą, bardzo dobrze podświetloną matrycę.
O multimedialności się nie wypowiadam, bo TV jest do ogladania TV, a nie przegladania internetu, odtwarzania divx'ów, czy sluchania mp3.

Wóz albo przewóz, musisz sam podjąc decyzję.
 

grzesb74

New member
HX720 to nei jest to samo co HX820
HX720 to to samo co EX720, ale z szybą - wg moich informacji, a teraz wg mojej opinii:

Panel OptiContrast (szyba) jest w NX 720 i dalej w HX820.
Hx 720:
Dynamic Edge LED
X Reality Pro
Motionflow XR 400
EX 720:
Edge LED
X Reality
Motionflow XR 200

Pozdrawiam

Grzesiek
 

jfseba

New member
hx720 to to samo co hx820, roznica w szybie i wi-fi, wiem bo chcialem kupic hx 820 ale zdrowy rozsadek mowi mi ze to jednak za wysoka cena jak na tej klasy tv. SC cena 6500 zl za 46 cali hx 820 bez okolarow co razem z kompletem daje bagatela 7 tys za panel 46 calowy !!!!!!!! za 7 tys to sa juz tzw. full ledy np. lg lw 980 ok 7 tys lub hx 920 ok 8tys ktore pewnie bija go na glowe,
rozsadnym wyborem jest hx720 za 5 tys z 5 letnia gwarancja ale tak jak pisalem graly obok siebie z sharpem na ustawieniach standardowych i wygladalo to dosc podobnie, wiec nie wiem czy warto dodac do hx720 ponad tys zl bo trzeba liczyc
sharp 46le830e 4350zl
sony 46 hx720 5000 zl + wi-fi ok 200 + okulary 270 zl
roznica 1120zl jak na taki tv to duzo czy ta roznica przelozy sie na jakosc??
 

grzesb74

New member
Oglądałem wczoraj Shrapa 46LE925 w MM. Na pewno nie był kalibrowany a obraz i tak bardzo fajny. Ale "kiki" w swoim teście wyraźnie napisał, że Sharp wymaga profesjonalnej kalibracji. A gdzie ja w takim Opolu znajdę kogoś kto rzeczywiście to zrobi porządnie? I to jest problem w Sharpach. Sony HX720 to naprawdę fajny sprzęcior dla osby która chce coś fajnego a nie ma czasu lub zapału do dodatkowych prac.
 

arcu

New member
Oglądałem wczoraj Shrapa 46LE925 w MM. Na pewno nie był kalibrowany a obraz i tak bardzo fajny. Ale "kiki" w swoim teście wyraźnie napisał, że Sharp wymaga profesjonalnej kalibracji. A gdzie ja w takim Opolu znajdę kogoś kto rzeczywiście to zrobi porządnie? I to jest problem w Sharpach. Sony HX720 to naprawdę fajny sprzęcior dla osby która chce coś fajnego a nie ma czasu lub zapału do dodatkowych prac.

Porządna kalibracja jest porządnie skopana dla odbiorcy. Wejdz w linka, ktory podał kiki i poczytaj posty na ostatnich stronach co sądzą ludzie o kalibracji u ludzi znajacych sie na rzeczy.
Niby na pomiarach wychodzi fajnie, ale subiektywnie obraz jest do kitu i tyle.

Wystarczy zatem wklepać gotowe ustawienia opracowane w pocie czoła przez uzytkownikow tego forum i zobaczysz ze obraz zaczyna być zaje...fajny ;) Nie trzeba zadnych profesjonalnych kalibracji.
 

dune2

New member
Bez reklam
Wiec hx820 nie rozni sie od hx720 niczym poza tym ze ma wifi i ta szybe ?

Przy hx820 widze jeszcze "konwersja obrazu 2D na 3D"
a przy hx720 nie czyzby blad ?
czy w praktyce hx820 nie ma lepszego trybu 3d ?
 
Ostatnia edycja:

grzesb74

New member
Porządna kalibracja jest porządnie skopana dla odbiorcy. Wejdz w linka, ktory podał kiki i poczytaj posty na ostatnich stronach co sądzą ludzie o kalibracji u ludzi znajacych sie na rzeczy.
Niby na pomiarach wychodzi fajnie, ale subiektywnie obraz jest do kitu i tyle.

Wystarczy zatem wklepać gotowe ustawienia opracowane w pocie czoła przez uzytkownikow tego forum i zobaczysz ze obraz zaczyna być zaje...fajny ;) Nie trzeba zadnych profesjonalnych kalibracji.

Wiem, czytałem. I jeszcze bardziej mam dylemat co kupić. Generalnie kasa jest kwestią drugorzędną, tzn. budżet do 8-9tys. Ale nie oznacza to, że lubię szastać pieniędzmi lub kupić drogi model dla tzw. szpanu. Niestety jestem typem lenia telewizyjnego i nie bedę co kanał zmieniał ustawień. Szukam kombajnu co da fajny obraz na każdym kanale.
Dlatego obniżyłem pułap cenowy do modeli:
Sony HX 720
Toshiba YL 869
Sharp LE 830 lub 925
A jak się wkurzę to zapodam Soniaka EX 725 i po bólu.
 

dune2

New member
Bez reklam
Moze ktos mi odpowie ? bede wdzieczny.

Widze ze w euro maja hx720 po 4699 dobra cena ale szkoda ze tylko 10 rat :D
To lepiej dac 4990 w sony centrum i 5 lat gwarancji.
Sharpa widzialem i moim zdaniem wyraznie gorszy odbior od sony ale co do kalibracji sie nie wypowiadam.
Poza tym sharp jest made in poland dla mnie to wystarczajace by nie kupic.
 

jfseba

New member
Cena nizsza w euro ale mi wyswietla ze tylko w Bialymstoku jest dostepny, moze sie okazac ze to sztuka z ekspozycji wiec gra nie warta swieczki, pozatym w SC dostaje sie jescze kamerke do skype no i 5 lat gwarancji.
Ale mam metlik w glowie co kupic
 

dune2

New member
Bez reklam
Cena nizsza w euro ale mi wyswietla ze tylko w Bialymstoku jest dostepny, moze sie okazac ze to sztuka z ekspozycji wiec gra nie warta swieczki, pozatym w SC dostaje sie jescze kamerke do skype no i 5 lat gwarancji.
Ale mam metlik w glowie co kupic

To nie tak.W bialymstoku to stoi pewnie fizycznie a poza tym mozesz zamowic w jakim miescie chcesz jak jest dostepny w ich sklepie internetowym.Wybierasz sklep do ktorego maja dostarczyc albo do domu i przywioza.Przed chwila zarezerowalem sobie ale czy wezme to przemysle.
Lepiej sie oplaca w centrum sony na 10 rat jak mam brac ale sprobuje w euro powalczyc o wieksza ilosc rat.
Chociaz ciagle nie zrezygnowalem z hx920 ale nie wiem czy zaszalec az tak czy nie :)
 
Do góry