Sony 40X3500 vs Sony 40W4500

slawkor

Member
Bez reklam
Witam

Mam dylemat dotyczący tych dwóch tv. Otóż głównie chodzi mi o technologię Bravia engine. Jakie są różnice pomiędzy BRAVIA ENGINE PRO a BRAVIA ENGINE 2. Teoretycznie X3500 był do tej pory flagowym modelem Sony i byłem na niego zdecydowany aż tu nagle kolega z innego forum zabił mi "ćwieka" tym W4500. Porównywanie tych dwóch modeli wypada na korzyść W4500 ale...przeglądając różne fora doszukałem się trochę wad W4500 np. że matryca jest nie równomiernie podświetlona w W4500 mimo ,że ma lepszy kontrast 50000:1 vs 18000:1. Ceny na Ceneo tych dwóch modeli są podobne różnica kilku stówek. Czy warto jest dołożyć do W4500 czy lepiej kupić sprawdzony X3500. Nie mam możliwości porównania tych modeli na żywo widziałem tylko w RTVEUROAGD X3500 jak leciało jakieś demo BR i bardzo mi się podobał. Miał dobre kąty,czerń a dodam ,że jestem maniakiem filmowym i jestem uczulony na obraz-drażnią mnie szczegóły a przecież tv nie kupuje się na rok czy dwa.
Może wypowie się jakiś właściciel powyższych modeli.

pzdr slawkor:hmm:
 

rafnej

New member
Przyłaczam sie do kwesti. też stoje przed tym samym wyborem.
Czy ktoś własnymi oczami widział dokładnie jakie są róznice w obrazie tych tv?
 

qazar

Member
Bez reklam
Tak, i zdecydowanie głębia, czerń oraz kolory są po stronie W4500 :)
Natomiast możliwości ustawień po stronie x3500

Imho W4500 jest o klasę lepszy od x3500
 

Hopkirk

New member
Z tą różnicą klasy bym się nie zgodził, chociaż dla mnie też ciut lepszy wydaje się W4500. Tak jak napisał qazar czerń jest rzeczywiście po stronie W4500 (to widać), co nie znaczy, że X3500 ma złą. Przeciwnie, jest również b. dobra.

Ja różnicy w głębi i odworowaniu kolorów nie zauważyłem, choć powinna jakaś być. W4500 ma przecież funkcję Advanced Contrast Enhancer za to właśnie odpowiedzialną.

Jeśli chodzi o różnicę pomiędzy Bravia Engine Pro a Bravia Engine 2 to Sony chyba ciut wyżej stawia Bravia Engine Pro pisząc, że jest to najwyższy poziom technologii ulepszania obrazu, ale czy tak jest w rzeczywistości to trudno powiedzieć. Ja różnicy w obrazie nie widziałem.
 

rafnej

New member
oglądając obraz tych tv obok siebie w salonie różnic w kolorach nie zauwazyłem.w W4500 obraz był bardziej wyostrzony (ale nie znaczy ze lepszy) Natomiast x3500 miał obraz łagodniejszy. Dla mnie wtej chwili to juz tylko kwestia wyglądu zewnętrznego. Gdyby w4500 nie miałby lakieru fortepianowego sprawa była by jasna. Poza tym 46X jest o 2 tys droższa od 46w i coś w tym jest, mimo na papierze słabszych parametrów.
 

marcb

New member
Wg mnie X3000/X3500 idzie lepiej od W4500. W sobotę przyglądałem się obydwu w salonie Sony z godzinę. Stały obok siebie, obraz był puszczony z tunera HD Cyfry. Sprawdzałem na kanałach HD i SD. Nie wiem jak by to wyszło z BlueRay, ale do telewizji chyba wybiorę X'a. Następna sprawa to czerń W4500 - moim zdaniem zdecydowanie gorsza niż na W4000. Już X3000 ma lepszą czerń od W4500, a W4000 najlepszą. Poza tym biel na W4500 była kremowa. Płynność obrazu na W4500 i X3000 podobna, W4000 w tyle.
 

mumu

New member
marcb napisał:
Wg mnie X3000/X3500 idzie lepiej od W4500. W sobotę przyglądałem się obydwu w salonie Sony z godzinę. Stały obok siebie, obraz był puszczony z tunera HD Cyfry. Sprawdzałem na kanałach HD i SD. Nie wiem jak by to wyszło z BlueRay, ale do telewizji chyba wybiorę X'a. Następna sprawa to czerń W4500 - moim zdaniem zdecydowanie gorsza niż na W4000. Już X3000 ma lepszą czerń od W4500, a W4000 najlepszą. Poza tym biel na W4500 była kremowa. Płynność obrazu na W4500 i X3000 podobna, W4000 w tyle.
i pewnie jeszcze wszystkie trzy tak samo ustawiles :D, a w4000 nie jest w tyle. to jest tv bez 100Hz i systemow kompensacji ruchu i jak na taki tv plynnosc jest satysfakcjonujaca.
 

nagdob

Member
Bez reklam
mumu napisał:
i pewnie jeszcze wszystkie trzy tak samo ustawiles :D, a w4000 nie jest w tyle. to jest tv bez 100Hz i systemow kompensacji ruchu i jak na taki tv plynnosc jest satysfakcjonujaca.

Coście się uwzięli na te 100 Hz???!!! To wielka lipa, a obraz ma wręcz gorsze parametry (oczywiście na oko) od normalnego 50 Hz. Nawet w sklepie autoryzowanym SONY doradzali, aby wyłączać 100 Hz!!!
 

Hopkirk

New member
A co tu wyjaśniać?

Po prostu sprzedawca mówił bzdury. Być może sam nie dostrzegał różnicy pomiędzy obrazem 50Hz, a obrazem z włączonym Motionflow i 100Hz.
Może być również tak, że zobaczył klienta, który nie widzi takiej różnicy i starał się trafić w jego gust "doradzając" mu wyłączenie 100Hz i Motionflow jako zbędnych, czyli tak naprawdę doradzając mu kupno TV bez Motionflow i 100Hz.

Ja znam innych sprzedawców w Centrum Sony. Nie wszyscy są tak kiepscy jak opisałeś.
 

qazar

Member
Bez reklam
ale w tym przypadku to chyba nie było problemem, sam jestem sceptyczny co do sprzedawców, głównie MM i Saturn. Ale wiem że nie zawsze 100hz jest optymalne i nie dla każdego :)
 

Hopkirk

New member
Zgadzam się - nie dla każdego.
Jeżeli sprzedawca ma wiedzę i jest bystry to od razu wyczuje z jakim klientem ma doczynienia. Łatwo wciśnie mu cokolwiek trafiając w jego gust :)
 

slawkor

Member
Bez reklam
to tak jak promowanie Samsunga w RTV EURO AGD wysoka marża.....czyli jakbym chciał kupić w komisie mercedesa a sprzedawca wolał sprzedać poloneza:twisted:
 
Do góry