sony 40W5500, Toshiba 42ZV635DG, JVC 42DV1

sterownik

New member
ten post przenioslem z dzialu JVC - tam nikt nie udzielil mi odpowiedzi.

Rozpatruję zakup ponirzszych tv
sony KDL-40W5500
Toshiba 42ZV635DG
JVC 42DV1

===
jaki sygnał ? cyfra full z hd, polsat (moze wykupie hd), Telewizja na karte, antena osiedlowa - praktycznie nie ogladam
jaka odległość od ekranu ? 2,30 dokladnie i 3 drugie miejsce
jakie urządzenia do podłączenia?
dreambox 800hd, dvd, moze laptop, komp, lustrzanka
jaka klasa cenowa? do 4 tys (jak trzeba to powyzej 4 troche)
więcej oglądasz w dzień czy w nocy? raczej dzien, wieczor
jakie masz nasłonecznienie pokoju ?
okno od poludnia, tv stoi w rogu sciany i okna
ile osób zasiada przed telewizorem?
Max 3 osoby, nie daleko od siebie
Jaki masz ulubiony program? piłka (60% sport, rozrywka, film)
Ma stać czy wisieć? stac
Czego oczekujesz od telewizora ? ogladac mecze w hd na duzym ekranie. Obejrzenie divixa prosto z pena,
====

po przeczytaniu kilku postow z dzialu JVC wyczytalem ze toshiba ma duzy minus, matryca w ktorej mozna sie przejzec jak w lustrze, zwracalem na to uwage przy kupnie monitora i lapka, bo bardzo tego nie lubie.

Jak jednak wyklada porownanie sony i jvc. Testy jvc czytalem i sony chyba tez aczkolwiek nie moge go teraz znalesc (dajcie link albo to moja skleroza i go nie ma na tym forum). Czy ktos ogladal je obok siebie. Jak wypada wyswietlany obraz, dzwiek (na razie brak kasy na kino). Gwarancja, cena i chyba bajery typu net na korzysc sony. Za jvc chyba pobor pradu, obraz?. Co jeszcze?

A moze za szybko skreslilem toshibe i te lustro tak nie przeszkadza?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
- skalowanie
- formatowanie
- matryca matowa aktywna
- katy
Ale najlepszym rozwiązaniem jest prezentacja w domu. Sam najlepiej określisz swoje potrzeby w swoim domu.
 

sterownik

New member
a jak wyglada porownanie jvc 42dv1 z sony 40z5500? Czy tu nadal jvc ma przewage w obrazie, dzwieku? Musze przyznac ze 5 lat gwarancji bardzo mnie kusi
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
dźwięk - tak . JVC korzysta z patentu Maxxbass
Pozostałe
skalowanie
- formatowanie
- matryca matowa aktywna
- kąty
Bez zmian :D
 

sterownik

New member
chyba kiki przekonales mnie do jvc mam jednak 2 pytania

1. mam dremboxa 800 i do podlaczenia bede potrzebowal kabla hdmi-dvi bo takie ma tuner. Czy to wystarczy? Czy bedzie szedl przez ten kabel dzwiek? Czytałem gdzies ze przez dvi nie idzie fonia. Jesli nie idzie to co jeszcze bedzie potrzebne.

2. kiki jak to jest z kalibracja obrazu. Czy ty mozesz pomoc za jakas kase czy pomagasz tylko jesli sie kupi w twoim sklepie?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
ofertę cenową dostaniesz - ale wejdź na priw.
Pomoc otrzymujesz zawsze :D .
Telewizor dostajesz już skalibrowany.
DVI - dźwięk nie idzie.
Ale połączysz dźwięk analogowo i będzie extra
 

sterownik

New member
no to jest zagadka :confused:

Sam kiki twierdzi ze przez dvi fonia nie idzi. Zreszta sam gdzies czytalem ze tym dvi rozni sie tym od hdmi, ze dvi niczym nie ustepuje hdmi pod wzgledem obrazu ale dzwiek nim nie idzi.

z drugiej strony widzialem aukcje allegro dremboxa 800 w ktorej sprzedawca gratis daje kabel dvi-hdmi i wyraznie podkresla ze to zalatwia sprawe

Dziwne to wszystko
 

nocai

New member
sterownik napisał:
no to jest zagadka :confused:

Sam kiki twierdzi ze przez dvi fonia nie idzi. Zreszta sam gdzies czytalem ze tym dvi rozni sie tym od hdmi, ze dvi niczym nie ustepuje hdmi pod wzgledem obrazu ale dzwiek nim nie idzi.

z drugiej strony widzialem aukcje allegro dremboxa 800 w ktorej sprzedawca gratis daje kabel dvi-hdmi i wyraznie podkresla ze to zalatwia sprawe

Dziwne to wszystko

Jak to u sprzedawcy, byleby sprzedać. Kiki ma rację. Np. w Samsungu B650 jedno z wejść HDMI (bdajże 3) jest przeznaczone na przejściówkę DVi->HDMI i posiada dodatkowe wejści na audio z komputera, które załatwia sprawę. Tylk, że audio jest w tym przypadku analogowe.
 

athcx

New member
"DVI - dźwięk nie idzie." Kiki ma racje ale NIE w przypadku dreamboxsów a to dlatego że:



posiadam dm8000 i jak najbardziej dźwięk leci z drima na hdmi tv. Dreamultimedia najprawdopodobniej nie wykupił licencji na montaż wyjścia hdmi w tunerze dlatego dm800 i dm8000 mają wyjście dvi z którego również leci dźwięk cyfrowy ( oczywiście do dekoderów firma dremamultimedia dodaje kabel z końcówkami dvi-hdmi co załatwia wszelkie problemy z tym rozwiązaniem ) Jest to po prostu przeróbka producenta dekodera, aby przytulić parę groszy o ile ta wersja spiskowa jest prawdziwa inna to taka, że nie chciano z uwagi na "możliwości" tego tunera na udostępnienie (sprzedaż koncesji czy jak to zowią) na wyjście hdmi.
 
Ostatnia edycja:
Do góry