Sony 40V4000

wygri

New member
dzień dobry ! Mam taki problem.. Posiadam telewizor Bravia LCD Sony 40V4000 i gdy puszczam filmy z komputera przez kabel hdmi cienie i niekiedy kolory czarne są zielone.. wystepuje również u mnie taki problem gdy jest ciemna scena obraz zmienia sie tak jakby automatycznie na tryb THEATRE gdzie po kilku chwilach gdy jest jasniejsza scena robi sie znowu normalne.. zanznaczam ze gdy dam tryb theatre na pilocie nie ma tego migania.. chcialem jeszcze dodac ze wziałem dla porownania samsunga od ziomka i u niego też wystepowaly te zielone kolory i migotanie w ciemnych scenach.. zaznaczam rowniez ze gdy ogladam z n-ki nie ma zadnych problemow z obrazem.. pytanie brzmi: czy jest to wina kabla hdmi od kompa (kabel ma 10m) czy jest to wina braku jakiś kodeków ? z gory dzięki i pozdrawiam NIECH MOC BEDZIE Z WAMI.
 

ntzr

New member
Cześć.

Mam dokładnie ten sam problem.. zmiana jasności obrazu przy ciemniejszych scenach.. zmiany kolorów nie odnotowałem... i ten sam telewizor kupiony pare miesięcy temu.

Rzecz dzieje się jedynie przy podłączonych urządzeniach poprzez hdmi (komuter, ps3).. telewizja jest ok. Pierwsze podejrzenie - kiepski kabel.. wymieniłem kabel, wysokiej jakości metrówka firmy QED.. problem pozostał. Zresetowałem ustawienia telewizora.. i nic.

Czy ktoś jeszcze miał z tym problem lub/i znalazł rozwiązanie ?
 

Sych

New member
Jest taka funkcja w zaawansowanych ustawieniach obrazu, jak zaawansowane zwiększanie kontrastu. Wyłącz ją.Do tego redukcje zakłóceń, też wyłączyć. No i czujnik światła w menu funkcje - też wyłączyć.
 
Do góry