Sony 40NX800 czy Sony HX700 ?? Dylemat

HDTV_Fan

New member
Bez reklam
Byłem dzisiaj w salonie Sony i mam dylemat...

Który z nich

Testowałem , oglądałem przez 1,5 godziny

Miałem wrazenie ze NX800 miał fajny bialy kolor a obrazie, natomiast NX700 juz nie

Ogolnie jeden i drugi bardzo pozytywne wrazenia....

Edge LED wyglada na NX800 super

No i przez ten typ posiwtlenia nie ma chyba mowy o cloudingu... jak i strefowe podswietlnie poprawi jednak chyba czarny...

Sam nie wiem :( - Doradzcie - cena to drugorzedna sprawa
 

dedusdd

New member
Byłem dzisiaj w salonie Sony i mam dylemat...

Który z nich

Testowałem , oglądałem przez 1,5 godziny

Miałem wrazenie ze NX800 miał fajny bialy kolor a obrazie, natomiast NX700 juz nie

Ogolnie jeden i drugi bardzo pozytywne wrazenia....

Edge LED wyglada na NX800 super

No i przez ten typ posiwtlenia nie ma chyba mowy o cloudingu... jak i strefowe podswietlnie poprawi jednak chyba czarny...

Sam nie wiem :( - Doradzcie - cena to drugorzedna sprawa
:hmm:
Widze że nie tylko ja mam podobny problem.
Podobnie jak kolega stoję przed zakupem tv z tym że 46'.
Załamany jestem tylko ta świecącą szybka ,miało być ładnie tyle tylko że nie wzieli pod uwagę jak taki tv zachowuje sie w jasnych pomieszczeniach
Mój typ to KDL 46NX700 badź 800
TV mam blisko okna i nie sposób uchronić się przed światłem w ciągu dnia.
Przestrzegam wszystkich bo to znacznie może wam popsuc frajdę z oglądania TV:roll:
 

HDTV_Fan

New member
Bez reklam
Wydaje mi się ze odbicia są tylko jesli TV jest wyłączony

Podczas pracy nie widziałem nic ( jakby w lustrze )

Salon Sony jest jaby cały w lustrach, u gory świecące sie halogeny - zadnych odbic

Jedynie co było gorsze przy tych swiatłach to czarny ale to subiektywne odczucie do HX700....

Mysle ze on ma na tyle dobrą powłokę antyodblaskową ( jak i nowe plazmy Panasonica ) ze podczas pracy nie widac praktycznie nic z efektu lustra
 

Ares78

New member
Edge LED wyglada na NX800 super

No i przez ten typ posiwtlenia nie ma chyba mowy o cloudingu... jak i strefowe podswietlnie poprawi jednak chyba czarny...

Sam nie wiem :( - Doradzcie - cena to drugorzedna sprawa

Co do podświetlenie w nx800 jest zastosowane edge LED czyli umieszczenie diodek w krawędziach obudowy (dzięki temu telewizor może mieć zaledwie kilka cm grubości) i nie ma w nim tak zwanego wygaszania miejscowego... Chyba, że coś przegapiłem.

Co do modelu hx700 jest sporo tańszy jednocześnie oferujący bardzo dobrej jakości obraz także tutaj już kwestia wyboru, do powieszenia na ścianie nx800 jest super.
 

HDTV_Fan

New member
Bez reklam
Rożnia sie jeszcze kontrastem, i widac tą roznice :)

Miałem oba obok siebie na tym samym materiale

W NX800 biały jest bielszy i czarny czarniejeszy :)

Kupiłem dzisisaj jednak NX800

Pierwsze testy bardzo pozytywne :)

No i porownujac do lamp to raczej nie ma szans na clouding w takim sposobie konstrukcji
 

MAdam

New member
w tym sposobie podświetlenia są większe szanse na clouding! Jednak jeśli nie masz to się ciesz :) w edge led nx800 nie ma strefowego wygaszania. Poprzez szybę, która extra poprawia czerń to naturalnie clouding będzie mniej widoczny
 

HDTV_Fan

New member
Bez reklam
No patrze i patrze i nie ma cloudingu :)

A dlaczego przy LED sa wieksze szanse na takie cos ??

Wydawało mi zie wlasnie prrzez lampy są wieksze szanse bo sa blizej panela i swieca rozniie, a folia od tyłu roznie odbija to swiatło

I stąd plamy

Miałem niedawno Z5500 i tam miałem porazajacy clouding
 

WuMike

New member
Bez reklam
Obie technologie sa niedoskonale i takie zostana. Edge LED to diody wzdluz krawedzi, wiec musza swiecic "strumieniami", pomiedzy ktorymi tworza sie ciemniejsze pasy. CCFL natomiast nie przykryja nigdy idealnie calej powierzchni, bo jest ich raptem kilka. Jakby nie patrzec, tylko backlit-LED TV, z duza iloscia diod gwarantuje dobra jednorodnosc podswietlenia.

Sony, miejmy nadzieje poprawil bledy z przeszlosci i obecne CCFL nie spowoduja wiekszych plam, a diody krawedziowe to dla mnie ciagle niewiadoma - nie wiem, nie widzialem nowych modeli i nie skomentuje naturalnie.
 

HDTV_Fan

New member
Bez reklam
Hmmm

Czyli przy krawędziowych moze byc czasem taki efekt ze przy jakis ruchach, na białym tle robi sie jakas delikatna ciemniejsza smuga ???

Szerokosci z pol cm, długosci kilka cm, tak mi sie czasem cos wydawało ze cos takiego widze

Krawedziowe są od gory ?
 

MAdam

New member
Nie, to co opisujesz to raczej delikatne smużenie. A jesli chodzi o clouding w NX to tez nie widziałem tego modelu, ale poprzednie edge led z 2009 Sama nie były wolne od tej cechy. Natomiast wszystkie W5500 jakie widziałem, w większym czy mniejszym stopniu miały clouding. Natomiast ten na którego patrze teraz (Sony 46W5500) u rodziców, pisząc tego posta też ma. Oczywiście za dnia tego nie widać. Dla mnie NX jest po prostu za drogi, gdyby były to modele w podobnych cenach jak CCFL albo tansze to moze bym sie skusił,ponieważ entuzjastą Full LED też nie jestem, wg mnie tracimy za dużo detali przy dominacji czarnego, no chyba, że znacząco wzrośnie liczba niezależnych stref podswietlenia, ale to nuta przyszlosci :)
 

HDTV_Fan

New member
Bez reklam
Hmm, smuzenie ??

Ale czemu zawsze w tym samym miejscu i tylko na kawałku obrazu ?

Dziwny efekt...

Jakby takie dwa pola ( szerokosc około 0,5 cm , długosc w pionie około 3-4 cm ) były przy gornej krawedzi w bardzo specyficznych warunkach obrazu i przy ruchu - to fakt

a co do Full LED to za duze koszty produkcji, niestety

Raczej wszystko idzie w gorszą jakosc = nizsza cena :(

Juz nie ma TV Sony "X" z LEDami i Bravia Engine Pro - no ale to kosztowało...

To jak nie NX to moze 700tka...

Wyglada bardzo podobnie do NX800 i obraz też wysoka klasa :) no i lampy
 
Ostatnia edycja:

WuMike

New member
Bez reklam
HX700 to moze byc to. Marzeniem byloby zainstalowanie podswietlenia WCG-CCFL, ale zapewne rzeczywistosc jest inna, ciut gorsza. Czekamy na testy z utesknieniem.
 

MAdam

New member
Dla mnie osobiście HX700 już od początku był na celowniku, co prawda liczyłem, że cena za 46 będzie ok, 5300-5500 a nie prawie 6tysi. druga opcją jest 46ex500 na przeczekanie na 3d z 1,5 roku az bedzie tego wiecej i taniej zobaczymy :)
 

RHJG

New member
Bez reklam
Podswietlenie

Nie, to co opisujesz to raczej delikatne smużenie. A jesli chodzi o clouding w NX to tez nie widziałem tego modelu, ale poprzednie edge led z 2009 Sama nie były wolne od tej cechy. Natomiast wszystkie W5500 jakie widziałem, w większym czy mniejszym stopniu miały clouding. Natomiast ten na którego patrze teraz (Sony 46W5500) u rodziców, pisząc tego posta też ma. Oczywiście za dnia tego nie widać. Dla mnie NX jest po prostu za drogi, gdyby były to modele w podobnych cenach jak CCFL albo tansze to moze bym sie skusił,ponieważ entuzjastą Full LED też nie jestem, wg mnie tracimy za dużo detali przy dominacji czarnego, no chyba, że znacząco wzrośnie liczba niezależnych stref podswietlenia, ale to nuta przyszlosci :)

Witam,z ta nuta przyszlosci to lekka przesada?Kolega dobrze,ze kupil NX ma znakomita biel i czern.
Co do cloudingu to nowe edge led sama juz tego nie ma(jest dalej malo stref ale jest nowy patent)pozdr.
Google Tłumacz
 

RHJG

New member
Bez reklam
Smuzenie

Hmm, smuzenie ??

Ale czemu zawsze w tym samym miejscu i tylko na kawałku obrazu ?

Dziwny efekt...

Jakby takie dwa pola ( szerokosc około 0,5 cm , długosc w pionie około 3-4 cm ) były przy gornej krawedzi w bardzo specyficznych warunkach obrazu i przy ruchu - to fakt

a co do Full LED to za duze koszty produkcji, niestety

Raczej wszystko idzie w gorszą jakosc = nizsza cena :(

Juz nie ma TV Sony "X" z LEDami i Bravia Engine Pro - no ale to kosztowało...

To jak nie NX to moze 700tka...

Wyglada bardzo podobnie do NX800 i obraz też wysoka klasa :) no i lampy

Witam myslalem,ze kupiles NX,dokladnie ogladalem 3szt i super,biel klasa,sprawdz inna szt,albo podlacz cos innego.pozdr.
 

HDTV_Fan

New member
Bez reklam
Tak, sprawa tyczy sie NX 800

No wlasnie taki sam objaw z dwoch roznych zródeł

To sa jakby takie 3 delikatne paski od gory do dołu - jakby w jednakowych odległosciach, widoczne tylko na białym tle, moze nie zauwazyles ?? Bo to naprawde delikatnie widac, jakby cos w konstrukcji podświetlenia ??

Moze podjade dzisiaj wymienic na inna sztuke i sie zobaczy czy bedzie to samo
 

RHJG

New member
Bez reklam
Nx

Tak, sprawa tyczy sie NX 800

No wlasnie taki sam objaw z dwoch roznych zródeł

To sa jakby takie 3 delikatne paski od gory do dołu - jakby w jednakowych odległosciach, widoczne tylko na białym tle, moze nie zauwazyles ?? Bo to naprawde delikatnie widac, jakby cos w konstrukcji podświetlenia ??

Moze podjade dzisiaj wymienic na inna sztuke i sie zobaczy czy bedzie to samo

Witam,kolego siedze w tym temacie od wielu lat,od rana do wieczora,oko mam wyczulone jak malo kto RADZE WYMIENIC.powodzenia.pozdr.
 

MAdam

New member
Witam,z ta nuta przyszlosci to lekka przesada?Kolega dobrze,ze kupil NX ma znakomita biel i czern.
Co do cloudingu to nowe edge led sama juz tego nie ma(jest dalej malo stref ale jest nowy patent)pozdr.
Google Tłumacz

Dla przeciętnego kowalskiego to jeszcze potrwa, mówimy tu o modelach średniej półki,a nie o flagowych modelach. A ten nowy Samsung to chyba jakieś "combo" pomiędzy fullLED a edge-led, na to wygląda. Nie wiem jeszcze jak wygląda NX, jeśli dobrze to bardzo mnie to cieszy :)
 

HDTV_Fan

New member
Bez reklam
Jestem po wymianie

Efekt tych ciemnych kresek jest tez na tym ale za to doszły 4 plamy cloudingu, masakra, a jedna z nich okropnie jasna ze widze ją juz na przyciemnionym obrazie ( niemusi być cały czarny )

Makabra

Jutro wracam po moj pierwszy egzemplarz
 
Ostatnia edycja:
Do góry