Sony 40EX725 albo 40EX720 czy Panasonic Panasonic TX-P42ST30E ???

ARASSS

New member
Witam Wszystkich klubowiczow :)
Mam prosbe do Was. Na dniach chce kupic tv i zastanawiam sie jaki model wybrac. Przeczytalem juz kilkanascie tematow na forach i jeszcze nie moge sie zdecydowac ktorego z nich kupic :/. Na poczatku miala byc plazma panasa po przeczytaniu kilku tematow na tutejszym forum o sonaczu i rozmowie z sprzedawca w sklepie padlo na sony ale nie do konca :/. Ktory bylby lepszym wyborem ???? Dałoby sie jakis test przeprowadzic miedzy tymi modelami ???? Kto ma to moze sie wypowie na ich temat. Prosze o pomoc :) Bede bardzo wdzieczny ;)
 

don111

Banned
nie wiadomo jakie masz warunki i do czego tv będzie wykorzystywany, jednak gdy nie masz jasno w pokoju to Panasonic wypadnie lepiej, zarówno w 2d jak i w 3d
różnice są tradycyjne - jak między plazmą i LED
 

ARASSS

New member
Telewizor bedzie wykorzystywany głownie do tv i niedlugo do cyfrowego polsatu oraz do jakiegos fajnego filmu. Do ok 12 w moja strone tzn.w okno swieci slonce wiec mam jak sie nie myle okno od wschodu slonca. i tam przy oknie bedzie stal telewizor. Od telewizora do kanapy ok 3-4m. Jeszcze cos napisac o warunkach ???
 

ARASSS

New member
Rowniez bede wykorzystywal tv do internetu oraz aby z neta obejzec jakis film...przez wbudowana w tv internetowe kanaly iple itp.
 

Mylagos

New member
Te modele Sony są naprawdę dobre, jeśli chodzi o obraz 2D. Wybór należy do Ciebie, więc wybierz tego który bardziej Ci się podoba.
 
Ostatnia edycja:

don111

Banned
dużo tv wypada całkiem dobrze, jeśli nie szukasz najlepszego w swojej klasie cenowej to może być i ten Sony, ten model jak na LED oferuje dobrą jakość obrazu
 

don111

Banned
będzie zbliżonej jakości, w tej kwocie cudów nie ma
Samsung D6500, Sharp LE830 i ten Sony Ex720 to chyba najlepsze co można kupić z LED do 3k, wspomniany wcześniej Panasonic G30 czy ST30, mimo że tańsze, wypadną lepiej od każdego z nich (pod kątem jakości obrazu)
 

ARASSS

New member
Panasy podobno sa faworytami w plazmach :) do tego nowe modele i podobno plazmy maja lepsza jakosc obrazu co to ledow...Mi sie wydaje ze do tej ceny Sony bedzie faworytem z ledow...samsung odpada w testach pod punktem jakosci obrazu...tym samym sony pewnie o troche bedzie do tylu do panasa plazmy...ciekawe jakie porownanie byloby i ktory okazalby sie lepszy czy ten sonacz czy ledowy panas
 

Darkeners

New member
Witam,

odgrzebie temat, bo już sie pogubiłem :p


Planuje kupić telewizor do 3 tysięcy i teraz tak...

Telewizor przy ścianie, na prawo od niego duże okna skierowane na wschód-południe.

Telewizja będzie głównie oglądana wieczorami... z rana co najwyżej w Weekendy.

Raczej błyszcząca matryca odpada.

Materiały jakie będą oglądane to przeze mnie (wymagającego użytkownika :p) głównie filmy, HBO HD itp. od UPC... do tego pliki .avi jak i MKV z dysku lub przez sieć.

Byłem dziś w sklepie i tak... mimo, że myślałem o Samsungach to raczej z nich zrezygnuje. Obraz wydawał się na nich gorszy od Sony czy Panasa, bardziej schodkowy. Sony wyszedł całkiem spoko, Panasonic trochę ciemny się wydawał na tle konkurencji.

Mam też takie pytanie, jak Panasonic to jaką serie brać, bo ta ST wydaje się ulepszona od G... 3D dla mnie wymogiem nie jest, ale fajnie byłoby mieć możliwość dokupenia okularów (choć jak widziałem dziś ceny od 250 do 400zł od sztuki to zwątpiłem ;P)

W Sony odpowiada mi konstrukcja menu etc. na wielki plus za minimalizm.

Teraz istotna dla mnie sprawa... pliki MKV. Sprzedawca mi powiedział, że Panasonic nie odtwarza MKV poprawnie z dysku USB, ale przez sieć już ok. Odnośnie Sony, w recenzjach (choćby tej z tej portalu) jest napisane, że nie... ale na forum można znaleźć różne informacje.

Niestety nigdzie nie widziałem przedstawionego opisu (recenzji) odpalania plików z kompa przez LAN. Ani opisu i wymagań jakie trzeba spełnić.

Czy ktoś z posiadaczy Sony'ego móglby mi powiedzieć jak to z tymi plikami MKV jest? Albo powiedzieć, czy da się jakoś ominąć to ograniczenie... no chyba, że dziura w ścianie i HDMI do drugiego pokoju :p
Najlepiej porobić recenzje etc :p


No i też doczytałem się, że napisy na Sony wyglądają... strasznie. Ale też nigdzie nie widziałem fotograficznego porównania jednego i drugiego.

I ostatnie pytanie... orientuje się ktoś, czy NVIDIA 3D Vision współpracuje z telewizorami?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Po pierwsze współczuję porównywania telewizorów na sklepie i to z podzielonego obrazu na różnych ustawieniach. To ma się ni jak do Twoich warunków w domu gdzie masz obraz dedykowany.
Dla Twoich potrzeb nr 1 jest Samsung jak najlepsze rozwiązanie multimedialne i bardzo dobry obraz do oczekiwań.
Sharp 40 LE 830 - wystarczy wmuxować napisy podobnie jak Panasonicu.
 

Mylagos

New member
Jeśli chodzi o ominięcie braku czytania .mkv w telewizorach Sony, to jest na to pewien sposób, a dokładniej zakup nawet podstawowego odtwarzacza Blu-Ray np BDP-S280, który to już radzi sobie w większości z tym formatem, a i czyta więcej innych formatów niż telewizor.
 
Do góry