Sony 32W4000 + komputer stacjonarny

y2maryo

New member
Witam, mam pytanie ziązane z 32W4000 i pracy z komputerem. Otóż pośiadam wyżej wymieniony TV podłączony z komputerem stacjonarnym przez złącze hdmi karta 8800GS Gainward i wszystko jest ok. Jesli chodzi o dźwięk to mam puszczony liniowo na wzmacniacz i też jest ok. Problem natomiast jest taki, że podczas oglądania wyskakuje mi komunikat w prawym dolnym rogu "Nie obsługiwany sygnał audio, sprawdź sygnał wyjściowy z podłączonego urządzenia". Jest to bardzo uciązliwe.
Próbowałem juz wielu rozwiazań, ale bez efektu. Może ktoś miał podobny problem i sobie poradził?
 

Sych

New member
Musisz pobawić się w opcjach tv, wskazać dźwięk na amplituner, lub w ogóle go wyłączyć. Powinno pomóc. Druga sprawa, pod który port masz podłączony komputer? Pod dedykowany na kompa? Jak nie, to przełącz.
Telewizor nie widzi źródła dźwięku. Jeżeli nie masz spiętej karty muzycznej z graficzną, przez kabel HDMI nie będzie przesyłany dźwięk. Jeżeli masz podłączone inne urządzenie, próbuje ściągać z niego, albo kombinuje z HDMI, nie widzi i informuje o błędzie.
 

y2maryo

New member
Probowałem już szperać w opcjach i mam sprawdzone wszystkie znane mi warianty(myslałem, że funkcja wyboru źródła audio z wariantu TV na kino domowe załatwi sprawę, ale nie pomogło). W instrukcję obsługi też sie zagłębiałem i nic ciekawego nie znalazłem. Mam podłączonego kompa prze hdmi i żadne z 3 złączy nie jest dedykowane specjalnie do pc, ale sprawdziłem każdy z wariantów i jest to samo cały czas wyskakuje ten komunikta. Zdaję sobie sprawę, że karta graficzna nie jest wżaden sposób spięta z muzyczną, a więc nie mogę mieć dżwieku przez hdmi i nawet na tym mi szczególnie nie zależy bo mam dżwięk ze wzmacniacza. Chcę się tylko pozbyć tego komunikatu, bo przeszkadza mi w oglądaniu(pojawia się co jakiś czas). Chyba napiszę do soniacza.
 

Sych

New member
No to ładnie studiowałeś instrukcje:D Masz wyraźnie napisane (nawet narysowane), które wejście HDMI jest dedykowane do podłączenia komputera. Jest to drugie wejście, to od wewnątrz, przy nim jest wejście na dźwięk. Musisz nauczyć się czytać ze zrozumieniem:p Hehe.. W instrukcji jest wszystko pięknie napisane. Jak podłączysz do tego wejścia audio, na 100% nie będzie problemu. Później możesz skierować dźwięk na kino domowe (w ustawieniach). Chodzi bez problemu. Podobny problem chyba był poruszany na forum, w tym dziale http://www.hdtv.com.pl/forum/forumdisplay.php?f=108

 

y2maryo

New member
Sych nie jest ze mną aż tak źle, opcję ze złączem 2 hdmi testowałem wcześniej, ale dalej pojawiał sie komunikat, podobnie jeśli ustawię w opcjach zamiast dźwiek TV wariant system audio. Zależy mi, żeby nie podłączać PC z TV wcelu uzyskania sygnału audio na TV, żeby potem opcję tą wyłączyć i korzystać z dźwięku ze wzmacniacza. Tym bardziej, że do dźwięku audio potrzebował bym kabel około 7m i musiałbym puścić go przez pół pokoju. Ale masz rację wygląda na to, że to chyba będzie jedyne wyjście (trochę mnie sony rozczarował, bo powinna być opcja w ustawieniach wyłączania takiej informacji)
 

Sych

New member
Spróbuj to pytanie zadać w tamtym dziale, albo napisz do moderatora o przeniesienie wątku. Może tam mają większą wiedzę na ten temat.. Teraz mi wpadł taki pomysł, jakbyś podłączył pod HDMI 2, to dedykowane pod kompa i w gniazdo od audio przy HDMI włożył jakikolwiek kabel. Powinno tego napisu nie być.
Kabel od dźwięku, 2 żyłowy nie kosztuje drogo, parę gorszy. Skoro masz 7m HDMI od komputera do tv, to chyba nie jest taki duży problem przeciągnąć audio:D? A jakiej firmy masz HDMI?


 

osiolek

New member
Z tego co rozumiem po załączeniu kompa, ustawiasz na HDMI, w opcjach pojawia się funkcja "głośnik" (3 od góry po funkcji "tryb obrazu" i "efekt dźwiękowy") wybierasz system audio i dalej się pokazuje ten komunikat.
Ja mam podłączony przez d-suba (karta nie ma HDMI) muszę przepinać kable. Czasami przełączam na AV3 bez dźwięku i nie mam żadnych komunikatów działa rewelacja. Ten pomysł Sycha z podłączeniem kabelków nie jest zły. Wygląda na to, że TV interpretuje twój komputer jako podłączenie DVI za pomocą przejściówki HDMI na HDMI-2. Ja mam podłączoną "N"-kę na HDMI i nie przesyła dolby, a na Componencie przesyła.
Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

y2maryo

New member
Do Sycha, tez pomyślałem o tym, żeby włożyć obojętnie jaka końcówkę typu jack i komunikat powinien zniknąć(ale nic z tego, sprawdzałem dalej to samo). Denerwuje mnie, że trzeba tak kombinować, nie prościej było by wyłączyć tą informację( bo za bardzo nie chciałbym puszczać kolejnego kabla przez pół pokoju) zobaczymy co na to Sony, napisałem do nich i czekam na odp. Jeśli chodzi o mój kabel hdmi to mam 7,5 m z pozłacanymi końcówkami wersja 1.3 z dodatkowymi filtrami po obu stronach dobrze wykonany. Kupiłem na allegro za 35pln, jakość jak najbardzie ok, bez żadnych zastrzeżeń.

Do osiolka
Dokałdnie tak, jak napisałeś jest z tym dźwiękiem, mam już sprawdzone chyba wszystkie warianty. A ty jak podłączasz u siebie za pomocą kabla vga/d-sub komputer z tv to pojawia ci sie komunikta taki jak u mnie czyli "Nie obsługiwany sygnał audio, sprawdź sygnał wyjściowy z podłączonego urządzenia" a znika ja podepniesz dżwięk liniowo. Bo to identyczny sposób podłączenia obrazu jak w moim przypadku tyle, że ja podłączam obraz cyfrowo ale dźwięk też analogowo.
 
Ostatnia edycja:

osiolek

New member
Wyciągnąłem komputer na środek pokoju, podłączyłem kabel z monitora. TV ustawiony na PC zgłosił się z rozdzielczością 1280x1024. Pojawiła się możliwość w ustawieniach 1920x1080 i tak zrobiłem. Pokazał na ekranie, że nie obsługuje, po sekundzie obsłużył. Kupiłem w sumie 6m kabla grubszego D-SUB samiec-samica (3m) i 3m samiec-samiec. Przełączam na samicy między monitorem a telewizorem (przy wyłączonych urządzeniach). Żadnych problemów z dźwiękiem nie mam, ani żadnych komunikatów na TV. Komputer jest podłączony do głośników 5.1. Telewizor jak jest na PC ustawiony załącza się i wyłącza się z komputerem. Należy uważać bo przełączając między kanałami a PC - ze stanu uśpienia nie zawsze się chce obudzić w 1920x1080, ale ponowne uśpienie i start na ustawionym PC pokazuje obraz w 1920x1080. Pip działa bez problemu.
Proponuję wyciągnąć komputer pod TV i się pobawić. Może inny kabel rozwiąże sprawę.
 

Sych

New member
Nie wiem, czy to jest kwestia kabla. Chociaż 7m za 35 zł, to taki super ten kabel nie jest.... Moim zdaniem jest jakiś błąd w podłączeniu, nawet jakiś głupi, na który nie zwracasz uwagi. Diabeł tkwi w szczegółach. Osiolek dobrze napisał, możesz spróbować, w ramach testu przenieść kompa pod tv, wszystko odłączyć i jeszcze raz, zgodnie z instrukcją, powolutku, po kolei podłączyć. Jak masz inny kabel to też nie zaszkodzi spróbować.
 
Do góry