Sony 32v4500 Czy ktoś testował?

amadeo

New member
Jeszcze kilka spostrzeżeń:
- do oglądania jpg przydałby się jednak pilot - do wyłączenia "ulepszaczy", które w tym wypadku tylko psują obraz
- przy zerowej ostrości nie ma wyostrzania, rzecz nie do pogardzenia dla graczy
- najlepsze kolory (w sensie zgodności z oryginalnymi) są dla ustawienia "kinowy", inaczej mówiąc, jeżeli ustawi się te same parametry w ustawieniach żywy, standardowy i kinowy to obraz się różni, właśnie obróbką kolorów - najbardzie "podbite" są dla "żywy"
- zmiana kanałów (tj. zmiana numeru) poprzez menu XMB następuje z szybkością światła:)
- parametry obrazu mają olbrzymi wływ na jego obserwowaną jakość, przy domyślnych ustawieniach mógłbym obraz czasami opisać jako "obrzydliwy"
- jest możliwość wysyłania sygnału z TV (poprzez Scart) np. w celu nagrywania audycji z tunera DVB-T
- TV na swojej obrotowej podstawce jest całkiem stabilny (wg mnie), w razie czego jest możliwość jej przymocowania - drobny "patent" Sony
 

srebrny

New member
porady

Dzięki panowie za dokładne opisy:eek:k:
właśnie takich rad potrzeba
ja ciągle jestem na rozdrożu wybór między Samsungiem 32a656 a właśnie opisywanym Sony 32v4500
i tak zaczynam się kierować w stronę tego drugiego
tylko jeszcze taka wątpliwość czas reakcji Samsung w tym modelu podaje że jest 5ms a w Sony zauważyłem że podają 8ms
prawda to czy fałsz i jak to się ma do smużenia
pozdrawiam
 

Evillus

Member
Ciekawe jak ten Soniacz wypadłby w porównaniu z JVC P80 ,Sharpem RD2 i Tosią R3500.Nie biorąc pod uwagę pracy w HD i na kompie, bo w tym podobno Sony jest mistrzem :grin:
 

amadeo

New member
Srebrny,

Przy wyborze TV nie kierowałem się czasem reakcji (i kontrastem dynamicznym) ponieważ nie ma IMHO żadnej gwarancji, że producenci mierzą te parametry tak samo. Nie odczuwam dyskomfortu związanego z czasem reakcji po przejściu z CRT na ten LCD. Podobnie jeśli chodzi o kontrast czy poziom czerni. Jednakże pewnie lepiej gdy TV ma 100Hz i można to wł/wył. Samsung mi nie pasował, nie ma tunera MPEG4 a ekran jest błyszczący (Sony półmatowy). Zauważyłem też istotne różnice w poborze energii. Dane techniczne Sony 112W, Samsung 200W. Wg testu francuskiego Sony ok. 80W, Samsung 140W. Full HD nie byłem zainteresowany - nie podłączam komputera czy konsoli do gier, poza tym chyba lepszy jest większy np. 40" dla Full HD. Większy brat czyli LE40A656 wypadł dobrze w teście: http://www.hdtvtest.co.uk/Samsung-LE40A656/
Pozdrawiam
 

bgalka

New member
Mam ważne jak dla mnie pytanie do posiadaczy Sony 32v4500:
Jaka jest szerokość ekranu, prosiłbym o zmierzenie tego telewizorka przez posiadaczy. Proszę tylko nie podawać z internetu bo tam widziałem 2 różne pomiary a chciałbym wiedzieć jaką macie szerokość.
 

amadeo

New member
Evillus,

Rozumiem, że oczekujesz odpowiedzi od innych użytkowników gdyż ja już się wypowiedziałem na ten temat. Mogę dodać, że wg angielskiego What Hifi nowe Sony (Bravia 2) odtwarzają ruch lepiej niż niektóre 100Hz TV. Jest jedno "ale" - gdybym miał 100Hz i mógł wył/wł. to bym wiedział więcej. Poczytaj wypowiedzi Ortax360, który miał okazję porównania:
http://hdtv.com.pl/forum/showpost.php?p=210688&postcount=128

Bgalka,

Zmierzona szerokość TV: 79,4 cm.
 

Evillus

Member
Amadeo,kawał solidnej roboty odwaliłeś ;) U mnie na placu boju zostały tylko 2 TV (po miesiącach spędzonych na forum:D ) R3500 i V4500. Po twoim wyczerpującym teście bliżej mi do Sony ,ale... Tosia ma 100Hz .:(
 
Do góry