Sony 32EX500 czy Samsung LE32C650?

Seba21

New member
Witam. Jaki byście polecili bardziej telewizor LCD 32 cale, Sony 32EX500 czy Samsung LE32C650? Na którym według was jest lepszy obraz, dźwięk, na którym lepiej wygląda obraz SD, który ma więcej opcji, na którym będzie mniej widać smużenie, który ma mniejszy clouding, który lepiej nadaje się też do oglądania internetu? Nawet w niektórych sklepach kosztują tyle samo, ale przecież jakaś różnica jest i właśnie chciałbym wybrać ten choćby minimalnie lepszy. Pytania w sumie standardowe, ale ważne w codziennym użytkowaniu. Pomożecie?
 

jaskol

New member
Brat kupił TV Sony i jestem pozytywnie zaskoczony,
Jezeli nie przeszkadza ci jego wyglad, to mozliwosci i obraz jest OK.

Samsunga nie polecam z powodu nienaturalnych kolorów i jakosci obudowy.
 

SierzantHarris

New member
Bez reklam
Dla mnie zdecydowanie c650 - ex500 nie ma nawet cms (nie da się kolorów ustawiać więc czerwone mordy w wiadomościach to standard), ma podobny bardzo obraz ale więcej funkcji/opcji i jest wygodniejszy w obsłudze.
 

Seba21

New member
No to mi jeszcze bardziej namieszaliście w głowie, jeden pisze nienaturalne kolory są w Samsungu, a drugi że właśnie czerwone gęby są w Sony. Jeszcze wszyscy mówią, że Samsung ma więcej multimediów, ale ja czytam, że np. na Sony można oglądać Youtube full HD, a na Samsungu nie można. Tak samo Sony obsługuje DivX przez USB, a Samsung nie. Więc o jakie większe możliwości multimedialne Samsunga chodzi? Śmiało, niech jeszcze parę osób się wypowie.
 

pedro1

New member
Akurat seria c650 Samsunga po kalibracji osiąga deltae poniżej 1 !!!
Przypomnę , że DeltaE mniejsza niż 1 oznacza, że urządzenie perfekcyjnie odwzorowuje kolory nawet podczas bezpośredniego porównania z wzorem.
Lcd czy plazm z tak dobrym parametrem na rynku jest może kilka , nawet bardzo drogie modele mają z tym problem.

Test i ustawienia masz tutaj Samsung LE40C650/ LE40C652/ LE40C654/ LE40C630 Review

Tylko nie wiem , czy mniejszy brat tej serii podobnie się zachowuje jak model większy , który był testowany.
 

Mike25

New member
Dla mnie zdecydowanie c650 - ex500 nie ma nawet cms (nie da się kolorów ustawiać więc czerwone mordy w wiadomościach to standard), ma podobny bardzo obraz ale więcej funkcji/opcji i jest wygodniejszy w obsłudze.
Nie no błagam bez takich... Rozumiem, że w testach kolory nieco lepsze out of box i samsung posiada też więcej ustawień, ale w EX500 żadnych czerwonych gęb nie ma. Samsung byłby ok, gdyby nie SD - to jest jego największą bolączką. Zbyt mocno wygładza i odszumia obraz. To samo się tyczy HD, czy to z blue-raya czy laptopa. Sony ma bardzo dobre SD dające naturalny obraz + dobre jak na lcd glośniki. Wygląd kwestia subiektywna.
 

SierzantHarris

New member
Bez reklam
Nie, to ja Cię proszę - ex500 nie ma cms (podstawa kalibracji) więc czerwonych mord nie ma tylko przy ustawieniu kolorów na połowę góra (blaaado) ale jeśli ktoś np. lubi mocniejsze kolory to będzie oglądać czerwone ryje (bo nie będzie mógł wtedy zmniejszyć np. samego czerwonego, rozumiesz prawda?). Co do odszumiania i usuwania ziarna na c650 - najnowszy soft USUWA ten błąd (wyłącza ten nieszczęsny "przymusowy" temporal smoothing). Dziękuję.
 

Mike25

New member
Nie masz racji z tymi kolorami, znaczy się wyolbrzymiasz i to mocno. W EX500 nie ma sensu ustawiać nasycenia większego jak 60, a przy takim twarze są jeszcze ok, a kolory ostre i nasycone. Zdjecie EX500 przy ustawieniu nasycenia na 58



Nawet jeśli w C650 zostało poprawiane nadmierne odszumianie, SD i tak jest lepsze w Sonym
 

Seba21

New member
Hehe, czyli jak widać nadal opinie, który lepszy są podzielone. A wiecie może jaki te oba modele mają czas reakcji, bo na stronach tych producentów nic nie piszą na ten temat.

Co do odszumiania i usuwania ziarna na c650 - najnowszy soft USUWA ten błąd (wyłącza ten nieszczęsny "przymusowy" temporal smoothing)
Czy to chodzi o to T-VALDEUC-1016.0? Bo w razie bym kupił, to dobrze wiedzieć czym to ewentualnie wyeliminować.

Po tych wpisach to chyba każdy chwali tego producenta, którego TV sam posiada. Może teraz jeszcze ktoś niezależny kto ma inny rodzaj TV, by obiektywnie się wypowiedział?
 

Mike25

New member
Hehe, czyli jak widać nadal opinie, który lepszy są podzielone.
Zawsze tak będzie, co głowa to opinia :) Te TV w praktyce są bardzo podobne, gdyż mają te same matryce. To co je głównie odróżnia na korzyść Sony to lepsze SD, wierniejsza reprodukcja filmów HD, lepsze głośniki, bardziej matowa matryca i wygląd (sprawa subiektywna). Samsung zaś ma lepiej rozwinięte serwisy internetowe i jest tańszy.

A wiecie może jaki te oba modele mają czas reakcji, bo na stronach tych producentów nic nie piszą na ten temat.
Brak info nt temat niestety. Powinny mieć te same, skoro ta sama matryca w nich siedzi.


Ogólnie polecam oba modele, z lekką przewagą na Sony, który oferuje bardziej naturalny, mniej plastikowy obraz, a przy tym ma lepsze głośniki. Jeśli zaś kryterium ceny jak super istotne, to wybierz Samsunga, też będziesz zadowolony, a zapłacisz trochę mniej.
 
Ostatnia edycja:
Do góry