Sony 32" ex500 DLNA

kubala887

New member
Witam. Posiadam telewizor jak w temacie podłączony pod router <kablem>. W sieci jest jeszcze laptop podłączony przez wi-fi. Laptop ma viste i po podłączeniu telewizora do sieci od razu go wykrył i wszystko działa ok. Telewizor widzi komputer jako wmp11 i nazwę kompa. Moge przeglądać zdjęcia z folderu zdjęcia jak i z publicznego muzyka działa tylko z publicznego i...
Tu pojawia się problem. Telewizor nie widzi żadnych filmów w żadnym formacie. Czy wsadzę je do folderu filmy czy do publicznego nic. Żaden format ani mp4 ani zwykły mpeg2 nic. Telewizor widzi foldery ale gdy juz do chodzi do pliku pokazuje "brak plików do wyświetlenia".

Dodam że wszystko działą jeśli chodzi o muzykę czy zdjęcia nie działają tylko filmy. W bibliotece wmp folder z filmami jest dodany.

Proszę o pomoc i jakieś wskazówki.
 

Ares78

New member
Trochę dziwne filmy w mpeg-2 powinny chodzić przy zastosowaniu praktycznie każdego programu, polecałbym spróbować z PS3 Media Server pod kątem filmów będzie bardziej elastyczny- odtwarza praktycznie każdy format ponieważ i tak będzie transkodowany w locie.
 

kubala887

New member
Wiem o ps3 media server ale on cały czas stremuje dla telewizora (jeśli się mylę przepraszam). Prawdziwe dlna to takie gdzie komputer udostępnia tylko plik i tv go odtwarza a nie odtwarza go komputer. Nie działa i to jest dziwne. Filmy w najprostszym mpegu nie widzi no żadnych filmów nie widzi gdy przy muzyce i zdjęciach nie ma problemu. W jaki kolwiek folder bym nie wsadzil tv ich nie widzi. Filmy sa 100% ok bo przez usb hula az milo
 

laguz

New member
Podobny problem z DLNA i DIVX

Witam.
Testowałem dzisiaj telewizor Sony KDL-40ex500, który chce kupić.
DZięki uprzejmości solonu Sony, mogłem przetestować parę spraw.

1. Pierwszą rzeczą jaką już pewnie nie jedna osoba testowała, jest system plików FAT32.
Żaden Divx powyżej 4GB nie wejdzie na dysk w powyższym formacie, a tylko taki sony obsługuje.
Może ktoś rozwiązał ten problem?

2. Po sformatowaniu dysku do FAT32 wgrałem film w formacie divx mniejszym niż 4GB ok 700 MB
Ruszył!
Więc podłączyłem mój dysk sieciowy Qnap TS-110.
Pięknie mi DLNA wykryło TwonkyMedia(v5.1.6).
Zdjęcia, muzyka chodzą bez problemu.

ALE! Ten sam divX po dlna nie działa!!
W ogóle go nie widać?
Czy ktoś ma pomysł na rozwiązanie tego problemu.

Pozdrawiam
 

Ares78

New member
Niestety problemu ograniczenia FAT32 nie da się obejść, dyski sformatowane w exFAT również nie będą działać tak to wygląda na chwilę obecną. Odnośnie DLNA to przy korzystaniu z komputera pliki filmowe są transkodowane (do mpeg-2 bodajże), jeżeli masz podłączony dysk sieciowy dajmy na to do routera to nie ma czynnika który transkodowałby pliki przynajmniej wydaje mi się ze tu jest cały problem.
 

mackis

New member
NA TV Sony po sieci DLNA z serwera NAS odczytasz tylko pliki MPEG-2.
Aby odczytać inne formaty (AVI, MKV) musisz zastosować programy typu PS3Serwer.
Ale wówczas i tak będziesz niezadowolony bo te programy to defakto transkodery i obraz
jaki będziesz miał na TV to 720x576.
Ogólnie wielki szajs.:evil:

PS Miałem podobną konfigurację i wiadomo zależało mi na filmach HD a nie marnym 720x576,
więc zainwestowałem jeszcze w odtwarzacz sieciowy PopCorn C-200 i mam pełnię szczęścia.
PopCorn ma własny dysk i bardzo dobrze współpracuje z dyskiem NAS Synology.:-o

Zdrówko
 

salik

New member
Ale wówczas i tak będziesz niezadowolony bo te programy to defakto transkodery i obraz
jaki będziesz miał na TV to 720x576.
Zanim zdecydowałem się na kupno serii EX500, sprawdziłem w kilku źródłach wydajność DLNA dla tych telewizorów.
Ogólne opinie były takie że przy w miarę wydajnym komputerze i wydajnej sieci LAN (a nie jakieś Wifi), da się bez problemu streamować 1080p.
Dlaczego więc piszesz że da się najwyżej sygnał SD PAL?
Może korzystałeś z jakiegoś okrojonego media serwera?
 
Do góry